حوادث

فدراسیون‌ و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در برابر نقض حقوق بشر در غزه سکوت‌ نکنند

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر از ارسال نامه رئیس جمعیت هلال‌احمر به روسای کمیته صلیب سرخ و فدراسیون بین المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر و درخواست از آنها برای حمایت از مردم غزه خبر داد.

به گزارش اینترنشنال نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، راضیه عالیشوندی معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت اقدامات زیادی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین انجام داده است.

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: این بار نیز در راستای نامه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) خطاب به دانشجویان باوجدان حامی مردم مظلوم فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا و ابراز همدلی و همبستگی ایشان با مردم مظلوم غزه علیه اقدامات غیر انسانی رژیم اشغالگر صهیونیستی، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر نامه ای به روسای کمیته صلیب سرخ و فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ خواستار همراهی آنها برای کمک به مردم غزه شد.

وی ادامه داد: رئیس هلال احمر در نامه به میرجانا اسپولیاریک ایگر؛ رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و کیت فوربس؛ رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر و روسای جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر ضمن ارسال متن نامه مقام معظم رهبری به جوانان آمریکا، از ایشان درخواست کرد همان‌طور که در نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده است، در طرف درست تاریخ بایستند.

عالیشوندی خاطرنشان کرد: رئیس هلال احمر در این نامه ضمن محکومیت اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از تمام ظرفیت موجود برای جلوگیری از ادامه نقض‌های فاحش حقوق بین‌الملل بشردوستانه از سوی اشغالگران استفاده شود.

انتهای پیام