اقتصادی

فعالیت در ویکی پدیا قانونمند می‌شود

بنیاد دائرlopالمعارف آنلاین ویکی پدیا اولین رهنمودهای جهانی را برای انتقاد از عدم حق چاپ و تنوع سایت منتشر کرده است.

به گزارش اینترنشنال نیوز ، بسترهای اینترنتی برای رفتارهای توهین آمیز ، خشونت کلامی و سایر اشکال محتوای مسئله دار مورد موشکافی قرار گرفته ، مجبور به تغییر مقررات محتوا شده و از نزدیک تحت نظارت قرار گرفته اند.

برخلاف رویکرد غول رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر از بالا به پایین در مدیریت محتوا ، دائرlopالمعارف آنلاین ویکی پدیا که ماه گذشته 20 ساله شد ، در مورد مسائل مربوط به رفتار کاربر ، به شدت متکی به داوطلبان پرداخت نشده است.

طبق بنیاد ویکی مدیا ، پس از رای گیری هیئت امنای ماه مه گذشته برای تعیین استانداردهای اجباری جدید ، بیش از 1500 داوطلب ویکی پدیا از 30 زبان مادر از پنج قاره در مقررات جدید شرکت کردند.

آیین نامه جدید ویکی پدیا آزار و اذیت در داخل و خارج از سایت را ممنوع کرده است ، به کاربران اجازه نمی دهد رفتارهایی مانند گسترش نفرت ، فحش ، حمله به شخصیت ها ، خشونت فیزیکی ، تهدید به آزار و اذیت یا انتقاد از شخصی در مقالات مختلف را مورد انتقاد قرار دهند. مراقب باشید از آن و ورود عمدی اطلاعات مغرضانه اشتباه اشتباه به محتوای ویکی پدیا ممنوع است. ویکی پدیا یک سایت نسبتاً قابل اطمینان تر از سیستم عامل های شبکه های اجتماعی است که برای محدود کردن گسترش اطلاعات غلط تلاش می کنند.

کاترین ماهر ، مدیر اجرایی بنیاد ویکی مدیا ، به رویترز گفت: “نگرانی کاربران از اینکه قوانین جدید محدودیت های بیشتری را در سایت ایجاد می کند بی اساس است.”

ویکی پدیا 230،000 ویراستار داوطلب دارد که روی مقالات سایت کار می کنند و بیش از 3500 ناظم می توانند اقداماتی مانند مسدود کردن محتوا یا محدود کردن ویرایش صفحات خاص را انجام دهند. رسیدگی به شکایات اغلب توسط گروهی منتخب از کاربران ویکی پدیا انجام می شود.

به گزارش رویترز ، ویکی مدیا اعلام کرده است که مرحله بعدی این پروژه اجرای مقررات است.

انتهای پیام: