ورزشی

فیفا تکلیف تیم مدعی قهرمانی لیگ را روشن می‌کند

آفتاب‌‌نیوز :

برنامه فدراسیون فوتبال در دور برگشت استفاده از کمک داور ویدیویی در دربی و هم‌چنین دیدار پایانی جام حذفی بوده است که روز دربی شاهد این اتفاق بودیم.

رضا فتاحی پیرو اتفاقاتی که فصل گذشته در بازی دو تیم رخ داده گفته اگر قرار به تکرار اتفاقات فصل گذشته باشد به تیمش اجازه بازی نمی‌دهد. او همچنین از مسئولان خواسته از VAR برای این بازی استفاده شود تا اشکالات و ابهامات از بین برود.

استفاده از کمک داور ویدیویی در بازی یادشده منوط به این است که فدراسیون فوتبال با درخواست باشگاه سپاهان موافقت کند و از سویی فیفا هم این مجوز را به فدراسیون فوتبال بدهد.

چرا که هنوز فیفا مجوز استفاده از کمک داور ویدیویی در بازی‌های لیگ برتر را تایید نکرده  و تنها به صورت موردی و در دربی رفت و برگشت به فدراسیون فوتبال این اجازه را داده است.

هم‌اکنون دو دستگاه VAR در ایران وجود دارد و قرار است در ماه جاری ۷ دستگاه دیگر وارد شود تا فصل آینده همه بازی‌های لیگ  باحضور این کمک داوری برگزار شود.

فدراسیون فوتبال به زودی به این درخواست باشگاه سپاهان، البته بعد از نامه‌نگاری با فیفا پاسخ خواهد داد.

 

تیم خبری ورزشی

با تمرکز بر روند تحول و تغییرات فناوری در ورزش، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مقالات جذاب و اطلاعاتی درباره‌ی نقش فناوری در بهبود عملکرد ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در ارتقای دانش ورزشی و بررسی نوآوری‌های فناورانه در ورزش قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای فناوری در ورزش پیوندید.