اقتصادی

قطع برق ۳۷ اداره پرمصرف اهواز در روز گذشته

اینترنشنال نیوز/خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز از قطع برق ۳۷ اداره به دلیل عدم رعایت دستورالعمل کاهش مصرف در روز گذشته خبر داد.

عبدالحمید عباس شیاری در گفت و گو با اینترنشنال نیوز، اظهار کرد: روز گذشته به دلیل افزایش دمای هوا و بالا بودن میزان مصرف، ساعت اداری در کلانشهر اهواز یک ساعت کاهش یافت تا شبکه مدیریت شود.

وی افزود: در این زمینه براساس دستورالعمل کاهش مصرف برق ادارات، ۲۷۵ پیامک اخطار در تایم اداری و ۲۰۴ اخطار پیامکی بعد از تایم اداری به ادارت کلانشهر اهواز به منظور مدیریت مصرف برق داده شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: با توجه به عدم توجه برخی از ادارات به این اخطارها، در نهایت روز گذشته برق ۳۷ اداره در کلانشهر اهواز قطع شد.

شیاری عنوان کرد: در صورتی که ادارات و دستگاه‌های اجرایی نسبت به دستورالعمل‌های کاهش مصرف بی توجه باشند در ابتدا به آن دستگاه اخطار و هشدارهایی داده می‌شود و در صورت تداوم این مساله نسبت به قطع برق اقدام خواهد شد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، نهادها و ادارات دولتی موظف هستند در ساعات کاری، کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق و پس از پایان ساعت کار، کاهش ۶۰ درصدی داشته باشند. این بخش‌ها همچنین باید در ساعات اوج بار از مولدهای اضطراری استفاده کنند، زیرا این مولدها یکی از راهکارهای صرفه‌جویی در مصرف انرژی ادارات مخصوصا در ساعات اوج بار است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.