حوادث

لزوم تقویت و توسعه مناسبات مرزی ایران و ترکیه

وی گفت ، فرمانده مرزبانی ناجا توانست روابط مرزی ایران و ترکیه را تقویت و توسعه دهد. برگزاری جلسات مرزی امنیت مرزهای مشترک را بهبود می بخشد.

به گزارش اینترنشنال نیوز ، عنکبوت احمدعلی گودرزی وی طی یک کنفرانس ویدیویی با فرمانده کل ژاندارمری جمهوری ترکیه ، ژنرال آریف چتین ، در شهر مرزی بانه گفت. “برگزاری جلسات مرزی بین دو کشور امنیت مرز ، وحدت و عطوفت را بهبود می بخشد.”

وی با اشاره به همکاری مطلوب بین مرزبانان ، ژاندارمری ایران و ترکیه گفت:

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به روابط خوب ایران و پیشینه تاریخی ترکیه اظهار داشت: وی افزود: “ما در بسیاری از مسائل فرهنگی و تاریخی با ترکیه مشترکات بسیاری داریم و هر دو طرف صادقانه به مقاومت در برابر استکبار جهانی اعتقاد دارند.”

گودرزی بر تقویت روابط مرزی دو کشور ، توسعه و تبادل تجربه تأکید کرد.

تأکید بر توسعه روابط مرزی ایران و ترکیه

در ادامه نشست ، ژنرال عارف چتین ، با اشاره به وحدت دو کشور ، ایران و ترکیه ، گفت. “همانطور که می بینیم ، پرچم های دو کشور با هم هستند ، آیا آنها با هم می مانند؟” باشد که خداوند تختی فراهم کند تا بتوانیم به زودی و از نزدیک ملاقات کنیم.

وی با اشاره به روابط فرهنگی و تاریخی هزاران ساله ایران و ترکیه گفت: “ایمان ، ایمان و احترام به دو کشور مسلمان دوست ، ایران و ترکیه ، جنبه مشترکی است که روابط مرزی را تقویت کرده است.”

ژنرال عارف چتین گفت: “وقتی ما متحد باشیم ، هیچ نیرویی نمی تواند به دو کشور آسیب برساند. در سایه این وحدت ، استعمارگران نمی توانند بر ما مسلط شوند.”

به گزارش پایگاه خبری پلیس ، وی به وفاداری و نگرش انسان دوستانه ایران نسبت به ملت ترکیه در بلایای طبیعی سال گذشته اشاره کرد. موفق باشید.

انتهای پیام: