استان ها

لزوم رونق نهضت توسعه کتابخانه‌های فارس

اینترنشنال نیوز/فارس استاندار فارس بر لزوم رونق نهضت توسعه و راه‌اندازی و فعال سازی کتابخانه‌های مدارس، مساجد و اداره‌های استان تاکید کرد.

محمدهادی ایمانیه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس بیان کرد: باید در حوزه توسعه کتابخانه‌ها حرکت جدی در استان شکل گیرد و فارس در این زمینه الگوی کشور شود.

به نقل از استانداری فارس، او ادامه داد: کتابخانه‌های بسیاری در مدارس، دانشگاه‌ها، اداره‌ها، مساجد و فرهنگسراهای استان وجود دارد که لازم است این مراکز را با روش‌ها و مکانیزمپهای جدید فعال کنیم تا به مردم خدمات ارائه کنند.

ایمانیه اظهار کرد: با اجرای طرح‌های هدفمند می‌توانیم عموم مردم را به مشارکت در توسعه کتابخانه‌ها دعوت کنیم.

استاندار فارس افزود: در اکثر خانه‌ها کتاب‌هایی است که خوانده نمی‌شود و مردم می‌توانند با اهدای آنها در رونق و توسعه کتابخانه‌ها مشارکت کنند.

ایمانیه همچنین با اشاره به نقش توسعه کتابخانه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: دفتر امور اجتماعی استانداری فارس و کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌های استان باید از طریق کتاب و کتابخوانی در کنترل آسیب‌های اجتماعی همکاری و ارتباط بیشتری داشته باشند.

او ادامه داد: با هزینه‌های اندک می‌توان طرح‌های تحول آفرین در حوزه فرهنگ ایجاد کرد، باید بررسی کنیم که هم اینک ارتباط نسل جوان با کتابخوانی چگونه است و کتاب و کتابخانه برای آنها چگونه تعریف شده است.

استاندار فارس عنوان کرد: با توجه به اینکه مکان احداث کتابخانه مرکزی شیراز در یکی از بوستان‌های مرکز این شهر تعیین شده، شورا و شهرداری روند تحویل این زمین را سرعت بخشند تا مطالعات اولیه این پروژه از سوی مشاور آغاز شود.

ایمانیه گفت: همچنین باید پیگیری کنیم تا فعالیت دارالکتب شهید آیت‌الله مطهری در شیراز به میزان فعالیت سابق و حتی بیشتر از آن بازگردد.

انتهای پیام