بین الملل

لزوم نوآوری در مدیریت درآمد‌ها و هزینه‌های دانشگاه

لزوم نوآوری در مدیریت درآمد‌ها و هزینه‌های دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بر مدیریت هزینه‌های دانشگاه و نوآوری در مدیریت درآمد‌ها و هزینه‌های دانشگاه تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، مرتضی قاسمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک در نشست نوروزی مسئولان این دانشگاه اظهار کرد: با نامگذاری سال ۱۴۰۳ به نام سال جهش تولید با مشارکت مردم، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک با تکیه بر سرمایه انسانی و اجتماعی، هیئت علمی و کارکنان دانشگاه در مسیر پیشرفت حرکت خواهد کرد.

وی با تأکید بر وجود اعتماد سازمانی، اتحاد و انسجام، مدیریت هزینه‌ها، نوآوری در مدیریت درآمد‌ها و هزینه‌ها و کسب درآمد غیر شهریه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و افزود: با تکیه بر سرمایه دانشگاه به دنبال اهداف دانشگاه هستیم. برخی از خدمات دانشگاه مانند انتشارات، کشاورزی، دامپروری، سلف سرویس به بخش خصوصی واگذار شده و با کاهش هزینه‌ها درآمدزایی افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: منظور از درآمد غیرشهریه‌ای مدل‌های مشارکت بخش خصوصی و مردمی در دانشگاه بوده که به صورت اجاره مشارکت و ساخت، تولید و واگذاری انجام می‌پذیرد مانند پروژه‌های آبزی پروری، گلخانه، زمین چمن، نجاری که در این حوزه دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت‌های بالقوه‌ای دارد.

قاسمی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با همت مسئولان در جذب دانشجو موفق بوده با ایجاد رشته‌های میان رشته‌ای و با هدایت دانشجو به این رشته‌ها دانشگاه به سمت مهارتی شدن پیش رفته و بین کلاس، کارگاه و کارخانه پیوند عمیق ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: در سال‌های اخیر به دلیل نوآوری در مدیریت تعداد دانشجویان دانشگاه‌های استان مرکزی از ۲۴ هزار نفر به ۲۸ هزار نفر رسیده است. دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی آمادگی لازم برای مشارکت با بخش خصوصی در صنعت استان را دارد و در این راستا تلاش‌های زیادی صورت گرفته تا از ظرفیت‌های این دانشگاه استفاده شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی مطرح کرد: فروش دانش فنی را در دانشگاه پایه گذاری کردیم و با ایجاد دفتر انتقال تکنولوژی و فناوری توانستیم در صنعت استان فعال باشیم که همکاری موفق با کارخانه آلومینیم نمونه‌ای از این فعالیت بود. 

قاسمی توضیح داد: پس از درخشش دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در زمینه طراحی و دوخت البسه مدارس با تشکیل جلساتی مقرر شده که طراحی و دوخت البسه ۱۵۵ هزار دانش آموز در کل کشور به این واحد دانشگاهی واگذار شود و در این راستا جلساتی داشته‌ایم.

وی با اشاره به مسکن استادان اضافه کرد: با اختصاص رایگان ۱۹۳ هکتار زمین در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در شهر‌های ساوه، آشتیان، نراق، کمیجان و مهاجران و پس از اخذ مجوز‌های لازم و با همکاری سازمان راه و شهرسازی طراحی و تفکیک انجام خواهد شد و این دانشگاه در این زمینه از دانشگاه‌های پیش‌رو در کشور است.

لزوم نوآوری در مدیریت درآمد‌ها و هزینه‌های دانشگاه

در ادامه جلسه معاونان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک گزارشی از عملکرد یکساله حوزه مربوطه و برنامه‌های پیش‌رو ارائه کرده و در پایان مراسم بیانیه جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی درباره محکومیت جنایت رژیم صهیونسیتی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق قرائت شد.

به گزارش آنا، مرتضی قاسمی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک به همراه معاونان، مدیران، استادان و کارکنان دانشگاه قبل از آغاز نشست نوروزی سال ۱۴۰۳ با حضور در یادمان شهدای جاوید الاثر آرمیده در این واحد دانشگاهی با قرائت فاتحه و نثار گل، به مقام رفیع شهدا ادای احترام و با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.