استان ها

لزوم پرداخت حق نیم درصدی کتابخانه‌ها از درآمدهای شهرداری‌ها

اینترنشنال نیوز/گلستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان بر لزوم پرداخت حق نیم درصدی کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها تاکید کرد و افزود: شهرداران متخلفی که از اجرای قانون سرپیچی کنند باید به کمیته پیگیری تخلفات پاسخگو باشند.

سیدعلی مهاجر شامگاه چهارشنبه ۱۰ خردادماه ۱۴۰۲ در جلسه شورای عمومی کتابخانه‌های گلستان اظهار کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه کاره اولویت کار ما در استان گلستان است و باید پروژه‌های نیمه کاره قبل از سفر ریاست جمهور تعیین تکلیف شوند، زیرا رها شدن پروژه‌های ناتمام موجب مستهلک شدن هزینه‌های انجام شده و هدر رفت بیت المال خواهد شد.

وی با تأکید بر تشکیل کمیته ای متشکل از نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد گلستان، مدیرکل دفتر فنی و نماینده سازمان برنامه و بودجه گفت: این کمیته باید پروژه‌های مهم و نیمه کاره استان را شناسایی و بر حسب میزان اهمیت و پیشرفت پروژه اولویت‌بندی کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با اشاره به طرح ۲۰۲۰ بیان کرد: این طرح باید در شهرستان‌ها پیگیری شده و شهرداری‌ها نقاطی که فاقد کتابخانه هستند را شناسایی و در دستور کار قرار دهند.

مهاجر با تأکید بر اینکه کتابخانه‌های سیار در روستاها و  مناطق حاشیه نشین فعال شوند، گفت: برای اجرای این طرح باید از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش که تجربه برگزاری کتابخانه سیار در روستاها را دارند، کمک بگیریم.

وی بر لزوم پرداخت حق نیم درصدی کتابخانه‌ها از درآمدهای شهرداری‌ها تأکید کرد و افزود: شهرداران متخلفی که از اجرای قانون سرپیچی کنند باید به کمیته پیگیری تخلفات پاسخگو باشند.

انتهای پیام