ورزشی

ماجرای طلب ۱۰۹ میلیاردی پرسپولیس از دولت چیست؟

باشگاه پرسپولیس به خاطر پرداخت دیون خود پیش از واگذاری سهام، ۱۰۹ میلیارد تومان از دولت طلبکار است.

به گزارش اینترنشنال نیوز، در روزهای اخیر پیمان حدادی عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس از سمت خود استعفا داد و دلیل این موضوع هم پرداخت نشدن بدهی ۱۰۹ میلیاردی دولت به این باشگاه بود، اما موضوع این بدهی چیست؟

بر اساس پیگیری‌های خبرنگار اینترنشنال نیوز، در زمان واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس در بورس، دولت به عنوان مالک تمام سهام باشگاه، تعهد می‌دهد درصورتی که بعد از واگذاری سهام مشخص شود باشگاه بدهی‌ای مربوط به پیش از واگذاری دارد، دولت باید آن بدهی را پرداخت کند. بعد از واگذاری سهام در بورس، باشگاه پرسپولیس متوجه می‌شود که همچنان از دوره پیش از واگذاری بدهی‌هایی وجود دارد و مجبور پرداخت آن‌ها می‌شود.

براساس حسابرسی انجام شده، مدیران پرسپولیس ۱۰۹ میلیارد تومان از بدهی‌های پیش از واگذاری را از محل درآمدهای باشگاه پرداخت کرده‌اند و حالا مدعی هستند این پول را دولت بر اساس تعهدی که داشته باید بپردازد. البته تا به امروز پاسخ مشخصی از سوی وزارت ورزش درباره این بدهی اعلام نشده است.

انتهای پیام

تیم خبری ورزشی

با تمرکز بر روند تحول و تغییرات فناوری در ورزش، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مقالات جذاب و اطلاعاتی درباره‌ی نقش فناوری در بهبود عملکرد ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در ارتقای دانش ورزشی و بررسی نوآوری‌های فناورانه در ورزش قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای فناوری در ورزش پیوندید.