ورزشی

مدال طلای مبین عظیمی در تورنمنت کشتی آزاد روسیه

به گزارش شفاف، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام دیمیتری کارکین روسیه روزهای ششم و هفتم اردیبهشت ماه در شهر یاکوتسک برگزار شد و در پایان این رقابت بزرگ در وزن 92 کیلوگرم به مقام قهرمانی رسید. مدال طلا.

در وزن 57 کیلوگرم محمدرضا اسدی در دیدار اول مقابل حریف روس پیروز شد و در دومین مسابقه دیگر حریف روس مغلوب شد و با شکست حریف خود از هر دو مسابقه کنار رفت.

در وزن 61 کیلوگرم ابراهیم الهی در دو دیدار نخست مقابل کشتی گیران روسیه پیروز شد و در سومین دیدار مقابل حریف مقدونیه شکست خورد و با شکست حریف خود از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 70 کیلوگرم علی رضایی در کشتی اول حریفی از تاجیکستان را شکست داد و در دور بعد با نتیجه 13 بر 6 مقابل ژاگیر شکیف به مدال طلای جهان دست یافت. رضایی در دیدار سوم مقابل دیگر رقیب روس شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، نماینده کیشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 92 کیلوگرم در دور اول عثمان نورماگومدوف آذربایجان را شکست داد و در دور دوم زکایف از روسیه را شکست داد و داردیدار در نیمه نهایی مقابل گاجیف از روسیه پیروز شد و راهی فینال شد. عظیمی در فینال با نتیجه ۷ بر یک مقابل گورام چرتکویف از روسیه به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

وزن: 125 کیلوگرم. سالار حبیبی در دور اول مقابل حریفی از بلاروس شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل رقبای کوبایی، نماینده کیشور حذف شد.

در این مسابقات 150 کشتی گیر از کشورهای روسیه، ایران، ارمنستان، آذربایجان، قرقیزستان، بلاروس، کوبا، مقدونیه، مغولستان، بلغارستان و تاجیکستان حضور دارند.