بین الملل

مدیرعامل راین‌متال: اگر به اروپا حمله‌ نظامی شود، آمریکا آن را تنها می‌گذارد

اتحادیه اروپا | ایالات متحده آمریکا | حمله روسیه به اوکراین

به گزارش اینترنشنال نیوز مدیرعامل «راین‌متال» بزرگ‌ترین شرکت صنایع دفاعی آلمان بر این باور است که آمریکا در صورتی که اروپا مورد حمله‌ای نظامی قرار بگیرد، به کمک آن نخواهد آمد.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد که «آرمین پاپرگر» می‌گوید اگر «وضعیتی بسیار خطرناک» مانند یک درگیری نظامی تمام‌عیار در اروپا رخ دهد، «آمریکا روی آسیا تمرکز خواهد کرد و اروپا به کلی تنها خواهد ماند.»

به گزارش اینترنشنال نیوز او با اشاره به این که کشورهای اروپایی در سال‌های اخیر، بیش از اندازه بر وعده آمریکا مبنی بر حفاظت از آن‌ها در قبال یک تهدید نظامی اتکا کرده‌اند، گفت که این اتفاق دیگر نخواهد افتاد.

اظهارات پاپرگر اشاره‌ای به این بود که جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا مانع کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین شده‌اند.

او بیان کرد که تلاش برای نوسازی ظرفیت نظامی آلمان فارغ از نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ادامه خواهد داشت و اگر «دونالد ترامپ» رییس جمهور پیشین آمریکا در انتخابات پیروز شود و به کاخ سفید بازگردد، فشار بر تولیدات نظامی آلمان بیشتر خواهد بود.

مدیرعامل راین‌متال از رهبران کشورهای اروپایی خواست برای تقویت تولیدات نظامی در اروپا و تبدیل کردن آن به صنایعی مستقل و رقیبی برای صنایع دفاعی آمریکا، تلاش‌های خود را چند برابر کنند.

جنگ اوکراین با حمله نظامی روسیه در فوریه ۲۰۲۲ آغاز شد. پویتن بارها گفته است که مسکو قصد ندارد به کشورهای ناتو حمله کند.

کرملین تاکید کرده است که روسیه هیچ کسی را تهدید نمی‌کند اما اقداماتی را که به طور بالقوه برای منافع آن خطرناک هستند را نادیده نخواهد گرفت.

طبق بند ۵ معاهده آتلانتیک شمالی، حمله به یکی از متحدان، حمله به کل ناتو محسوب می‌شود که ارائه کمک‌های مناسب به هر یک از اعضا در هنگام مورد حمله واقع شدن را مجاز می‌سازد.

۳۱۱۳۱۱

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.