علمی و پزشکی

نئوم؛ کلان‌شهر بن‌سلمان، آب رفت!

به گزارش خبرگزاری اینترنشنال نیوز، عربستان سعودی تخمین تعداد افراد ساکن در پروژه کلان شهر نئوم خود را تا سال ۲۰۳۰ کاهش داده‌است.

بلومبرگ گزارش داد که دولت عربستان‌سعودی قبلاً گفته بود که می خواهد تا آن زمان ۱.۵ میلیون نفر از ساکنان به شهر آینده نگر این پروژه، “The Line” منتقل شوند؛ اما این تعداد اکنون به احتمال زیاد کمتر از ۳۰۰.۰۰۰ نفر است.

نئوم؛ کلان‌شهر بن‌سلمان، آب رفت!

The Line که به عنوان یک “شهر شناختی” نامیده می‌شود، قرار است بیش از ۱۷۰ کیلومتر (تقریبا ۱۰۵ مایل) از صحرا تا دریای سرخ در شمال غربی عربستان سعودی گسترش یابد. اما منبع آگاه به بلومبرگ گفت، تنها ۲.۴ کیلومتر (حدود ۱.۵ مایل) از آن انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ تکمیل شود.

نئوم؛ کلان‌شهر بن‌سلمان، آب رفت!

کلان شهر نئوم ۵۰۰ میلیارد دلاری که ۲۶۵۰۰ کیلومتر مربع (کمی بیش از ۱۰۲۰۰ مایل مربع) را پوشش می‌دهد، بخشی از برنامه چشم انداز ۲۰۳۰ محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برای تنوع بخشیدن به اقتصاد پادشاهی به دور از نفت و چرخش به سمت فناوری و نوآوری است.

اما نئوم تنها یکی از چندین «گیگاپروژه» است که به عنوان بخشی از این طرح در دست اجراست.

منبع: businessinsider

۲۲۷۲۲۷

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.