اقتصادی

نقش ایران در بازار نفت چقدر خواهد شد؟

این کارشناس ارشد انرژی در مورد نقش ایران در بازار نفت در آینده گفت: “اگر بایدن در دولت ایالات متحده پیروز شود ، می توانیم شاهد تغییر در بازار نفت باشیم.”

محمد خطیبی در گفت وگو با اینترنشنال نیوز ، با اشاره به وضعیت ایران در بازار نفت به دنبال تغییرات اخیر در ایالات متحده ، اظهار داشت: “باید دید همانطور که بایدن در کارزار انتخاباتی خود اظهار داشت ، سیاست جدید چه سیاستی را دنبال خواهد کرد.” قرار نیست همه تحریم ها علیه ایران لغو شود ، همانطور که تاکنون گفته شد ، تحریم های ترامپ ادامه خواهد داشت.

به گفته این کارشناس ارشد انرژی ، اگر مذاکرات موفقیت آمیز باشد امتیازاتی به ایران داده می شود ، بنابراین باید منتظر بمانیم ، زیرا نتیجه آن گفتگوها م ،ثر خواهد بود ، به نظر نمی رسد امتیازاتی بدون مذاکره به ایران داده شود.

وی با اشاره به تأثیر اخبار کشف ویروس تاج در بازار روغن گفت: “تاکنون هیچ خبر قطعی در مورد واکسن ویروس کرونا منتشر نشده است ، با توجه به اینکه بعید به نظر می رسد این واکسن تا پایان سال وارد بازار شود. از بین نخواهد رفت.

وی گفت: “هنوز هیچ مدرکی مبنی بر استفاده گسترده از واکسن تاج وجود ندارد.” “این در شرایطی است که ویروس در فصل سرما به سرعت گسترش یافته است ، بسیاری از کشورها بدنبال آن هستند.” توانبخشی փ تعطیلی شهرها.

خطیبی با تأکید بر اینکه ما به سمت کاهش تقاضا در بازار نفت می رویم ، گفت: “اگر واکسن تاج تقاضا را افزایش دهد ، اوضاع در بازار نفت بهبود می یابد ، اما اکنون شاهد کاهش سفر و فعالیت اقتصادی هستیم که به معنای کاهش است.” تقاضا بازار نفت است.

وی گفت: “وضعیت فعلی نمی تواند تأثیر زیادی در تصمیمات اوپك پلاس داشته باشد.” “شما نمی توانید منتظر بمانید تا واکسن تاج در مدت زمان کوتاهی کاشته شود. مطمئناً می توان انتظار تأثیرات عاطفی را داشت اما عادی شدن آن مدتی طول می کشد. “

انتهای پیام: