علمی و پزشکی

نوشابه باز کردن مارک زاکربرگ برای ایلان ماسک

فریدمن در قسمتی از «پادکست لکس فریدمن» که پنجشنبه پخش شد و مکالمه ای تقریباً سه ساعته با زاکربرگ داشت، از وی به عنوان مدیر عامل متا درباره ایلان ماسک پرسید. او هم در مورد نحوه مدیریت توئیتر توسط ایلان ماسک حرف هایی زده است.

میزبان از زاکربرگ خواست تا مواردی را که فکر می‌کند ماسک به خوبی انجام داده و آنچه که می تواند خود را در آن بهبود بخشد نام ببرد.

زاکربرگ پس از مکث برای بررسی این سوال گفت: «ایلان در همان اوایل تلاش کرد تا نیروی کار توئیتر را تعدیل کند. من فکر می کنم که این تغییرات به طور کلی خوب بود.»

زاکربرگ آنچیزی را که خود در متا انجام داده بود یعنی اخراج کارمندان را در توئیتر مورد ستایش قرار داد. وی به تلاش‌های ماسک برای فنی‌تر کردن پلتفرم و حذف لایه‌های مدیریتی که فاصله کمتری بین مهندسان شرکت و خود ماسک گذاشته اشاره کرد.

ماسک از زمان خرید این پلتفرم در آبان سال گذشته، تعداد کل کارمندان توئیتر را از حدود 7هزار و800 به نیروی کار فعلی یعنی هزار نفر کاهش داد.

ماسک در جریان نشست شورای مدیر عامل وال استریت ژورنال در ماه گذشته گفت:« قبل از اخراج از توئیتر افراد زیادی کارهایی را انجام می دادند که به نظر می رسید ارزش چندانی ندارند.»

زاکربرگ گفت: «من همچنین فکر می کنم که احتمالاً برای صنعت خوب بود که او این تغییرات را ایجاد کرد.»

زاکربرگ نیز در هشت ماه گذشته مانند ماسک، چندین دور اخراج را انجام داده است. او 2023 را سال کارآمدی متا لقب داده است.

وقتی در پادکست فریدمن از زاکربرگ در مورد این اخراج‌ها پرسیده شد، زاکربرگ به تمرکز مجدد متا بر پروژه‌های فنی با کیفیت بالاتر اشاره کرد و گفت که می‌خواهد مهندسان را توانمند کرده و اطمینان حاصل کند که بین تیم‌هایی که محصولات متا را می‌سازند و قسمت های بالای سازمان فاصله مدیریتی زیادی وجود ندارد.

سخنگوی متا به یادداشت زاکربرگ در ماه مارس اشاره کرد که نوشته بود: «به عنوان بخشی از سال بهره وری، ما بر بازگشت بهینه تر مهندسان به سایر نقش ها تمرکز می کنیم. برای همه گروه‌ها مهم است که کوچکتر و کارآمدتر شوند.»

از سوی دیگر، ماسک مایل بوده نظرات بدون فیلتر خود را در مورد شرکت زاکربرگ ارائه دهد. ماه گذشته، او در توئیتی نوشت که به واتساپ نمی توان اعتماد کرد.

۵۸۵۸

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.