اقتصادی

هشدار دهمرده درباره وضعیت آب در استان سیستان و بلوچستان

نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی نسبت به بروز بحران آبی در استان سیستان و بلوچستان هشدار داد و گفت: فاجعه انسانی در استان سیستان و بلوچستان در حال رخ دادن است.

به گزارش اینترنشنال نیوز، حبیب الله دهمرده در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در تذکری گفت: دشمنان قسم خورده ما در راس آنها انگلستان، آمریکا و اسرائیل بند کمالخان را بسته و آب را به روی مردم قطع کرده‌اند. مجلس برای مقابله با این موضوع انتقال آب از دریای عمان، آب ژرف، حقابه از افغانستان و مطالب دیگری را به قانون تبدیل کرد؛ در این باره تهدیدها و فرصت ها توسط تعدادی از مسئولان و وزرا همچون ظریف، اردکانیان و امیرعبداللهیان به روسای سه قوه اعلام شده است.

وی گفت: یک فاجعه انسانی درباره وضعیت آب در استان سیستان و بلوچستان در حال رخ دادن است؛ اگر به صورت فوری و اضطراری در اسرع وقت پیشگیری نشود مجبور هستیم برای رفع آن دور یکدیگر جمع شویم.

دهمرده گفت که ظاهرا برای پیشگیری از بحران بودجه‌ای وجود ندارد اما در زمان وقوع بحران همه لشکرکشی می‌کنند که دیگر فرصتی باقی نمانده است. مردم سیستان و بلوچستان کوچ می‌کنند، چه جوابی به تاریخ می‌دهیم؟ مرز ما به قم و سمنان انتقال پیدا می‌کند، چه کاری باید انجام دهم تا مسئولان و روسای سه قوه صحبت‌های من را بشنوند؟

انتهای پیام