بین الملل

همدانی: زنگ خطر برای استقلال به صدا درآمده است/ نمی‌توان با بازی تدافعی صدرنشین ماند

همدانی: زنگ خطر برای استقلال به صدا درآمده است  نمی‌توان با بازی تدافعی صدرنشین ماند

پیشکسوت تیم استقلال گفت: بازی با مس رفسنجان بار دیگر زنگ خطر را برای استقلال به صدا درآورد که هیچ حریفی آسان نیست.

ستار همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا،در خصوص دو امتیازی که استقلال در دیدار با مس رفسنجان با قبول تساوی خانگی از دست داد، اظهار کرد: استقلال با توجه به مشکلات درون سازمانی که دارد، تمرکزش رفته رفته کمتر می‌شود. ممکن است در آینده مشکلات بیشتر شود و دود آتش این مشکلات به چشم هواداران خواهد رفت. تمام زحمات هواداران و حمایتی که می‌کنند بی‌اثر می‌شود. هر چه سریع‌تر باید مشکلات رفع شود و اختلاف میان کادرفنی و مدیریت از بین برود تا تیم گرفتار دردسرهای بزرگتر نشود.

نویدکیا مربی با درایتی است

وی ادامه داد: بازی با مس رفسنجان بار دیگر زنگ خطر را برای استقلال به صدا درآورد که هیچ حریفی آسان نیست. اگر رقبا دست‌کم گرفته شوند قطعاً تیم وارد بحران و چالش جدیدی خواهد شد. استقلال در ابتدای هر نیمه روی اشتباهات فردی دروازه‌اش باز شد و توانست گل‌های خورده را در همان نیمه جواب بدهد. در ادامه توپ و میدان در اختیار تیم بود و می‌توانست به گل‌های بیشتری هم برسد، به شخصه از شکل بازی تیم لذت بردم. به خصوص در نیمه دوم موقعیت‌های متعددی به دست آمد که از آنها استفاده نشد. استقلال در دیداری که یک سر و گردن از حریفش برتر بود موفق به کسب ۳ امتیاز نشد. از طرفی مس رفسنجان متحول شده و از زمانی که محرم نویدکیا سرمربی این تیم شده، شکستی نداشته است. او بازیکن باهوشی بود، مربی با درایتی است و در جام حذفی هم استقلال را از گردونه مسابقات خارج کرد.

تیم نکونام غافلگیر شد

پیشکسوت تیم استقلال خاطرنشان کرد: باید این نکته را در نظر گرفت که تنها قدرت تاکتیکی تیم مس رفسنجان باعث نشد تا برای دومین بار در این فصل استقلال از یک تیم دو گل بخورد. اشتباه نکنم اولین بار هم در ورزشگاه آزادی بود و برابر تیم هوادار، تیم نکونام غافلگیر شد و این نشان می‌دهد آن جدیتی که باید برای دیدار با این دو حریف لحاظ نشده است. روی گل اول خط دفاعی غافلگیر شد و روی گل دوم ایمان سلیمی یک دفع ساده توپ را تبدیل به موقعیتی کرد که مس به گل رسید. اشتباه در کنترل توپ به حریف موقعیت داد. اگر در کنترل توپ مهارت لازم نیست، توپ دفع شود. استقلال یکی از بهترین بازی‌های خود را نشان داد و حیف شد که برنده زمین را ترک نکرد. بی‌دقتی استقلال را از کسب تمامی امتیازات محروم کرد ولی تیم نیاز دارد تا با تمرکز بیشتر بازی کند.

همه فشارها روی جواد نکونام است

وی در مورد اینکه در پایان بازی استقلال و مس، جواد نکونام ناراحتی خود را از افتادن بازیکنان حریف به محرم نویدکیا منتقل کرد، با این حال سرمربی مس استقلال را حریفی آماده دانست، عنوان کرد: نویدکیا انسان و مربی با اخلاقی است، مطمئنا از زوایای مختلف به موضوعات نگاه می‌کند. به درست هم اشاره کرده، تیمی که صدر جدول است نمی‌تواند دفاع کند و صدرنشین باقی بماند. صدرنشین بودن استقلال توأم با موارد مختلفی بوده است. اختلافات درون سازمانی بین مدیریت و کادرفنی وجود دارد ولی همه فشارها روی جواد نکونام است. او در چند جبهه می‌جنگد و تنها مسئولیت فنی را بر عهده ندارد. تمرکز از کادرفنی گرفته شود برای چیدمان تیم و هدایت آن درون زمین به مشکل می‌خورد. نکونام خواسته به نویدکیا بگوید تیمش مستحق برتری بوده و این موضوع درست است. اشتباهات فردی منجر به عدم برتری استقلال شد و این موضوع هم در خط دفاعی و هم بی‌دقتی مهاجمان در زدن ضربه آخر وجود داشت.

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.