اقتصادی

واردات نفت هند از روسیه اوج گرفت

واردات نفت هند از روسیه در ژوئن، رکورد بالای جدید دیگری را ثبت کرد و این کشور آسیای جنوبی را به آستانه محدودیت خرید از این تولیدکننده بزرگ اوپک پلاس نزدیک کرد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، ویکتور کاتونا، مدیر بخش تحلیل نفت شرکت کپلر در این باره گفت: حجم روزانه واردات نفت هند از روسیه، در ژوئن به ۲.۲ میلیون بشکه در روز رسید و برای دهمین ماه متوالی افزایش پیدا کرد.

طبق داده‌های این شرکت تحلیلی، خرید از روسیه از مجموع واردات نفت از عربستان سعودی و عراق، فراتر رفته است.

هند پس از حمله نظامی مسکو به اوکراین، به ‌عنوان خریدار بزرگ نفت روسیه ظاهر شد، اما خرید این کشور به دلیل مشکلات زیرساختی و لزوم حفظ روابط خوب با سایر تامین‌کنندگان، ممکن است محدودیت پیدا کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، داده‌های کپلر نشان می‌دهد که شرکت دولتی ایندین اویل و شرکت ریلاینس اینداستریز، بزرگترین خریداران نفت روسیه در دو ماه گذشته بوده اند. در مجموع، واردات نفت اورال روسیه به هند در ژوئن، به رکورد ۱.۵ میلیون بشکه در روز رسید.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.