واکنش مدودف به احتمال ارسال موشک‌های دوربرد به اوکراین

حمله روسیه به اوکراین | دمیتری مدودف | لهستان

به گزارش اینترنشنال نیوز مقامات آمریکایی مدعی هستند که در صورت تحویل کمک‌های نظامی جدید آمریکا به اوکراین، این کشور می‌تواند بخشی از پیشروی‌های روسیه در این مدت را خنثی کرده و ارتش روسیه را به عقب براند؛ اما مسئله کمبود نیروهای اوکراینی دغدغه دیگری است که در کنار کمبود تسلیحات و ضعف ارتش اوکراین برجسته می‌شود.

به نقل از اینترنشنال نیوز «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت روسیه که سابقا رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر این کشور هم بوده، در پیام‌رسان تلگرام نوشت: «استراتژیست‌های احمق ناتو عمیقا می‌خواهند تمام اوکراین تحت کنترل روسیه باشد، به همین خاطر است که آنها قصد دارند تسلیحات دوربرد به کی‌یف تحویل دهند.»

او در ادامه تاکید کرد: «اگر غرب تسلیحات و موشک‌های دوربرد به اوکراین بدهد، تنها نقطه امن مرز لهستان خواهد بود. به عبارتی، امنیت شهرها و روستاها نمی‌تواند تضمین شود. حتی اگر تصور کنیم که کی‌یف اسنادی را با واشنگتن امضا کرده است، باز هم کی‌یف با دریافت این تسلیحات همه چیز را نقض می‌کند و پیامدهای دریافت این نوع از تسلیحات مشخص است.»

مدودف در پایان پیامش با اشاره به تسلیحات هسته‌ای غیراستراتژیک روسیه که اخیرا از انجام رزمایش‌های مربوطه خبر داده بود، نوشت: «اگر این روند (دریافت تسلیحات) ادامه پیدا کند، منطقه امن جایی در مرز لهستان خواهد بود و این بسیار خطرناک است. علاوه بر این، تسلیحات هسته‌ای غیراستراتژیک روسیه مفهوم پیچیده‌ای دارد و قدرت آنها بسیار چشمگیر و حائز اهمیت است.»

۳۱۱۳۱۱