اقتصادی

پرداخت مطالبات گندمکاران/ واردات تخم مرغ نطفه‌دار

در هفته جاری خبرهای مهمی در بخش کشاورزی منتشر شد که از جمله آنها می توان به پرداخت مطالبات گندمکاران و واردات تخم مرغ نطفه دار اشاره کرد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، هفته جاری در بخش کشاورزی با خبر کاهش نسبی قیمت برخی اقلام میوه و صیفی آغاز شد. مشاهدات میدانی حاکی از آن است که قیمت برخی از میوه‌ها و صیفی جات روند نزولی به خود گرفته است.

از دیگر خبرهای هفته، کاهش قیمت تخم مرغ بود. رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغداران در گفت‌وگویی با اینترنشنال نیوز اعلام کرد که قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ ۴۷ هزار و۳۰۰ تومان است و این در حالیست که هر کیلو تخم مرغ با قیمت ۴۰ هزار تومان در مرغداری خرید و فروش می شود.

روند کاهشی قیمت دام زنده نیز از دیگر خبرهای منتشر شده در این هفته بود. رئیس اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت که قیمت دام زنده از اسفندماه سال گذشته تاکنون کاهشی بوده ولی این کاهش قیمت  بعضا در بازار گوشت قرمز قابل مشاهده نیست.

در هفته جاری خبرهایی نیز در ارتباط با خرید تضمینی گندم و پرداخت مطالبات گندمکاران منتشر شد. بنا بر اعلام مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی تاکنون ۳ میلیون و ۴۶۰ هزار تن گندم توسط وزارت جهاد کشاورزی خریداری و با اعتبارات تخصیص یافته ۵۰ درصد مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده‌ است و مابقی مطالبات نیز هرچه زودتر به حساب گندمکاران واریز می شود.

واردات تخم مرغ نطفه‌دار از دیگر خبرها در این بخش بود. دبیر انجمن جوجه یکروزه کشور گفت که حدود دو میلیون تخم مرغ نطفه دار از ترکیه وارد و خوابانده شده که در مقابل تولید داخل یعنی ۱۶۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تخم مرغ عدد زیادی نیست.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.