پوتین: معاهده با کره‌شمالی کمک متقابل را در صورت حمله فراهم می‌کند

کره شمالی | کیم جونگ اون | ولادیمیر پوتین

رئیس‌جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) پس از مذاکرات در پیونگ‌یانگ گفت، معاهده جدیدی که بین کره‌شمالی و روسیه امضا شده است، «کمک متقابل» را در صورت مواجهه هر یک از این کشورها با تجاوز فراهم می‌کند.

به گزارش اینترنشنال نیوز، ولادیمیر پوتین و کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی امروز در جریان سفر پوتین به کره‌شمالی توافقنامه مشارکت راهبردی را امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری های روسی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پس از امضای این معاهده گفت: معاهده مشارکت جامعی که امروز امضا شد، از جمله کمک‌های متقابل در صورت تجاوز به یکی از طرف‌های این معاهده را فراهم می‌کند.

پس از استقبال گرم کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی از ولادیمیر پوتین که به این کشور سفر کرده ۲ طرف حدود ۲ ساعت با یکدیگر گفت‌وگوی رو در رو داشتند.

پوتین و کیم جونگ اون در این دیدار توافقنامه مشارکت راهبردی جامع را امضا کردند. رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه پیش از سفر به کره‌شمالی، حکم پیمان همکاری استراتژیک با پیونگ‌یانگ را امضا کرده بود.

رهبر کرملین همچنین در سخنانش گفت: مانورهای جنگی ایالات متحده و شرکا در آسیا آشکارا رویرد خصمانه در قبال کره‌شمالی دارد. چنین اقداماتی صلح و ثبات در شبه‌جزیره کره را تضعیف و امنیت همه کشورهای جنوب شرق آسیا را تهدید می‌کند.

پوتین تاکید کرد که «پروپاگاندای خسته غربی» در آسیا در حال شکست است.

ولادیمیر پوتین افزود: ما با تحریم‌ها و محدودیت‌های سیاسی مخالفیم. این اقدامات غیرقانونی تنها در خدمت بی‌ثبات کردن نظام سیاسی و اقتصادی جهانی است.

این خبر تکمیل می‌شود…