پولادگر در جمع پارالمپیکی‌ها: تلاشتان حضور عزتمندانه در پاریس باشد

المپیک | پارالمپیک | پاریس

سرپرست کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک پاریس بر حضور پرقدرت ورزشکاران ایران در این رقابت‌ها تاکید کرد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، سید محمد پولادگر نایب رییس کمیته ملی پارالمپیک و سرپرست کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک پاریس، در گردهمایی کاروان اعزامی ایران به پارالمپیک پاریس، گفت: خوشحالم که امروز مصادف شد با روز مباهله و به فال نیک می‌گیریم. در چند بخش باید نکاتی را ارائه کنم. در بخش فنی تا جایی که می‌شناسم‌ و می بینیم همه دوستان چه مربی و چه ورزشکار با تجربه و خبره هستند. در حوزه فنی آموزه دین ما است و معجزه قرآن است که هر آنچه که تلاش و صبر کنید، همان‌قدر نتیجه می‌گیرید. با تلاش نکردن و بی‌توجهی به تمرینات قطعا به نتیجه نمی‌رسید. امیدوارم در این مدت باقی‌مانده تلاش کافی را داشته باشید.

وی ادامه داد: برای هرکاری و هر موضوعی شاید وقت داشته باشید، اما برای پارالمپیک پاریس فقط یک شانس دارید و باید تمام تمرکزتان این باشد که حضور عزتمندانه داشته باشید.

سرپرست کاروان ایران عنوان کرد:  موضوع بعدی وظیفه شناسی است و خدا نکند کسی کم فروشی کند. همه باید تلاش و کوشش خود را بکنیم. قهرمانان همیشه می‌گویند اگر بعد از مسابقه اما و اگر نکردیم، یعنی به وظیفه‌مان عمل کردیم و از تمام توان‌مان استفاده کردیم. تاکید مجدد ما بر تمرکز و دوری از حاشیه است. باید از تجربیات خود درس بگیریم و استفاده کنیم.

وی ادامه داد: یکی از نقاط آسیب‌زا در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو استفاده از مواد نیروزا بود. خیلی باید این موضوع را مراقبت کنیم. همه می‌دانند که خدایی ناکرده اگر کسی صیانت نکند، اول از همه خودش ضرر می‌کند. کسی که می‌خواهد از مواد نیروزا استفاده کند، یعنی خودش نیست و از هر جهت محکوم است. به خاطر همین قوانین روز به روز سخت‌تر می‌شود.

پولادگر با اشاره به اینکه در موضوع دوپینگ ورزشکار مقصر است، گفت: وادا هیچ چیز دیگر را نمی‌پذیرد. قطعا کمیته پارالمپیک هم برخورد خواهد کرد. علاوه بر ورزشکار، مربی و سرپرست هم باید پاسخگو باشند و باید صیانت کنند. لذا روی این موضوع تاکید داریم و همه باید مراقبت کنند. دفترچه‌های راهنما دست همه رسیده و دیگر عذری پذیرفته نخواهد بود و کسی نمی‌تواند بگوید اطلاعی نداشتم.

سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک پاریس عنوان کرد: بحث بعدی عدم آشنایی برخی مربیان به قوانین برخی رشته‌ها در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو بود. واقعا تاسف برانگیز که اگر یک بار دیگر این مسائل تکرار شود. اینکه کسی در جایگاه سرمربیگری نشسته باشد و برای چنین رویداد مهمی بگوید با قوانین آشنا نبوده است، خیلی بد است و امیدوارم تکرار نشود. مربیان باید به قوانین داوری هم آشنا باشند و اگر غیر از این باشد باید تعجب کرد. ‌قبل و بعد از اعزام به بازی‌های پاراآسیایی هم گزارش شد که برخی ورزشکاران دیر رسیدند یا به سالن دیگری اشتباه رفتند.

انتهای پیام