بین الملل

چین: تراژدی غزه فقط با تاسیس دو کشور پایان می یابد

چین | حمله رژیم صهیونیستی به غزه | غزه

به گزارش اینترنشنال نیوز از “آناتولی” لین جیان، در یک کنفرانس خبری در پکن تلفات غیر نظامیان را محکوم کرد و آن را نقض قوانین بین‌المللی توصیف کرد.

او گفت که جامعه بین‌المللی باید فوراً وارد عمل شود، آتش‌بس را یک اولویت مهم و کمک‌های بشردوستانه را به عنوان یک مسئولیت اخلاقی مبرم در نظر بگیرد و کنفرانس صلح بین‌المللی گسترده‌تر، معتبرتر و مؤثرتر را در اسرع وقت برگزار کند.

لین ادامه داد که اهمیت و فوریت آتش بس در غزه «بیش از پیش مشهود است.»

به گزارش آنلاین؛ سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار داشت که پکن از کشته شدن غیرنظامیان بیگناه در درگیری “عمیقا” غمگین است و از فاجعه انسانی فزاینده در غزه ” عمیقا آزرده خاطر است. “

وی خاطرنشان کرد: وطن مردم غزه به ویرانه تبدیل شده است، بیمارستان ها مرتبا مورد حمله قرار می گیرند، مردم به غذا دسترسی ندارند و هر روز تلفات افزایش می یابد.

وی افزود: هیچ توجیهی برای انفعال جامعه بین المللی در این زمینه وجود ندارد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

310310

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.