اقتصادی

کاهش۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت انواع روغن نباتی

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت انواع روغن‌نباتی خبر داد.

به گزارش اینترنشنال نیوز، حسین فرهیدزاده با اشاره به تصمیم کارگروه تنظیم بازار برای کاهش قیمت انواع روغن نباتی، افزود: بر اساس پیشنهاد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران به دنبال روند کاهشی نرخ جهانی روغن‌خام و همچنین نرخ فروش انواع روغن‌خام از سوی وزارت جهادکشاورزی(شرکت بازرگانی دولتی ایران)، کاهش قیمت روغن نباتی اعمال می‌شود.

رئیس سازمان حمایت اشاره کرد: بنا به تصمیمات کارگروه تنظیم بازار، قیمت مصرف‌کننده انواع روغن‌نباتی نیمه‌جامد و مایع در بسته‌بندی‌های مختلف در دامنه ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه تاکید کرد: همه کارخانجات ملزم به کاهش قیمت بوده و ادارات کل صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان موظفند برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، ضمن نظارت بر رعایت قیمت‌های مندرج در سامانه ۱۲۴، کنترل لازم برای فروش موجودی‌های کارخانجات و حلقه‌های توزیع (شرکت‌های پخش ، عمده‌فروشی‌ها، خرده‌فروشی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای ، مجازی و … ) با قیمت‌های جدید را داشته و با هرگونه تخلف بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور برخورد قانونی کنند.

این مقام مسئول در پایان درباره روغن‌های فعلی موجود در سطح بازار با قیمت‌های قدیم نیز گفت که برای این روغن‌ها باید تخفیفات لازم برای مصرف کنندگان در نظر گرفته شود.

گفتنی است؛ سال گذشته، بعد از حذف ارز دولتی، حداکثر نرخ فروش انواع روغن خوراکی برای مصرف کننده در سراسر کشور را اعلام شد که بر اساس آن قیمت مصرف کننده روغن مایع آفتاب گردان ۸۱۰ گرمی پخت و پز ۶۳۰۰۰ تومان و قیمت مصرف کننده روغن مایع ۸۱۰ گرمی سرخ کردنی ٦٢ هزار تومان بود. حالا بر اساس اعلام سازمان حمایت این قیمت‌ها باید ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یابد.

انتهای پیام