استان ها

گردش مالی ۱۰ هزار میلیاردی پسته در استان سمنان

اینترنشنال نیوز/سمنان استاندار سمنان از گردش مالی ۱۰ هزار میلیارد تومانی پسته در استان سمنان به عنوان یک فرصت کم نظیر نام برد.

سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان شامگاه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ در جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در محل سالن جلسات غدیر استانداری سمنان اظهار کرد: از واحدهای تولیدی و صنعتی و سرمایه گذاران در استان‌ حمایت ویژه می شود.

عالی ترین مقام اجرایی استان ادامه داد: توجه به امر تولید، کیفیت بخشی به محصولات و در نهایت توسعه و ارتقای صادرات محصولات و تولیدات استان، مولفه اصلی و تعیین کننده تحقق رشد اقتصادی است.

وی تاکید کرد: واحدهای تولیدی و صنعتی استان باید تلاش کنند تا در راستای تقویت بحث صادرات استان و همچنین تقویت بحث تولید و ارتقای جایگاه اقتصادی استان، محصولات و تولیدات خود را از گمرک استان صادر کنند.

هاشمی با اشاره به حضور موفق استان در نمایشگاه بین المللی اکسپو افزود: از تلاش‌ها و اقدامات ارزشمند صورت گرفته در بحث حضور در نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴ توسط دست اندرکاران امر این مهم در استان تقدیر و تشکر می کنم.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: در حوزه فرآوری مواد معدنی، محصولات کشاورزی و همچنین به صورت ویژه بحث پسته با فروش بالای بالغ بر ۱۰ همت در سال، می توان بحث زنجیره راهبردی ارزش را نیز به صورت ویژه تر و با اهتمام جدی پیگیری کرد.

هاشمی بیان کرد: در سال جهش تولید با مشارکت مردم، ضمن حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی و جلوگیری از تعطیل شدن حتی یک واحد تولیدی، تمام اهتمام و تلاش خود را برای افزایش ظرفیت حداکثری واحد های تولیدی فعال به کار خواهیم گرفت.

استاندار سمنان گفت: کیف دیجیتال سرمایه گذاری استان اقدامی ارزشمند است، لیکن ضرورت دارد تا در راستای تحقق حداکثری سرمایه گذاری خارجی و داخلی توسط بخش خصوصی، این مهم به طور ویژه دنبال شود.

وی بر لزوم معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های استان تاکید و تصریح کرد: مسوولان موظف هستند در روند جذب سرمایه گذار در استان تسهیل بیشتری کنند. 

انتهای پیام