استان ها

گسترش حجاب و عفاف در جامعه نیازمند همراهی خانواده ها است

اینترنشنال نیوز/کردستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بر ضروت همراهی خانواده به منظور گسترش حجاب و عفاف در جامعه تاکید کرد.

علی‌اصغر دریایی امروز شنبه(۵ خرداد) در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کردستان که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان برگزار شد، بر تقویت حجاب و عفاف در سطح جامعه با فعالیت‌های ایجابی تاکید و اظهار کرد: گسترش فرهنگ حجاب و عفاف آثار و نتایج بسیار مهمی دارد تا جایی که در بعد فردی توجه به حجاب و عفاف با سلامت و آرامش روانی جامعه پیوند خورده است.

وی، ثبات نهاد خانواده و فاصله گرفتن از بی‌بند و باری‌های اخلاقی در جامعه را از دیگر کارکردهای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه ذکر کرد و افزود: برای تحقق این امر نیاز به همراهی هرچه بیشتر خانواده‌ها هستیم.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، تقویت عفت و فضائل اخلاقی در جامعه ضروری است، البته زبان برخورد با کسانی که مغرضانه دنبال برهم زدن فضا و کشف حجاب هستند باید متفاوت باشد.

وی، برگزاری نخستین جایزه شهیده فاطمه اسدی و سه نمایشگاه مد و لباس و جشن یاس نبوی را اهم فعالیت های صورت گرفته در راستای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در سطح استان بیان و خاطرنشان کرد: همایش مستوره اردلان و بزرگداشت شهیده ناهید فاتحی‌کرجو از دیگر برنامه‌های استان است که در آینده نزدیک شاهد برگزاری آنها خواهیم بود.

انتهای پیام