ورزشی

گسترش همکاری با منطقه آزاد اولویت نخست دانشگاه آزاد انزلی

گسترش همکاری با منطقه آزاد اولویت نخست دانشگاه آزاد انزلی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرانزلی گفت: گسترش همکاری با منطقه آزاد انزلی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های این منطقه از اولویت‌های نخست این دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی انزلی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد‌سجاد سیاهکارزاده، مدیر‌عامل منطقه آزاد انزلی به مناسبت گرامیداشت هفته معلم با استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی انزلی دیدار و گفتگو کرد.

کریم کیاکجوری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی بندرانزلی در این دیدار با اشاره به عمر ۲۳ ساله این واحد دانشگاهی، اظهار کرد: در دو سال اخیر اتفاقات مثبتی برای واحد انزلی رقم خورده به عنوان نمونه موفق به اخذ مجوز پنج رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های حقوق، حسابداری، مهندسی صنایع و … شدیم.

وی افزود: در سه سال اخیر تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد انزلی از یک هزار و ۹۰۰ دانشجو به ۳ هزار و ۶۰۰ نفر دانشجو رسیده و تعداد رشته‌های مورد قبول عموم نیز در این واحد دانشگاهی افزایش قابل توجهی داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی بندر انزلی با اشاره به ارتقای سه پله‌ای این واحد دانشگاهی عنوان کرد: واحد انزلی در حوزه‌های پژوهشی، افزایش تعداد مقالات و… نیز رشد قابل توجهی داشته است.

کیاکجوری ادامه داد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی بندر انزلی  به این نتیجه رسیده که باید دانشگاهی کارآفرین و اجتماعی باشد. بر این باور هستیم که دانشگاهِ امروز باید دانشگاهی اجتماعی باشد و این ظرفیت در این واحد دانشگاهی وجود دارد و به دنبال کسب درآمد‌های متنوع پایدار بوده و بنا نیست صرفاً دانشگاهی آموزش‌محور باشد.

وی با تأکید بر توجه دانشگاه‌ها به کارآفرینی و رویکرد حل مسئله، مطرح کرد: بهره‌مندی از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی و گسترش تعامل با آن از اولویت‌های نخست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی بندرانزلی است. آزمایشگاه‌های این واحد دانشگاهی را مجهز کرده و استارت‌آپ‌ها در مرکز رشد، پویاتر شده‌اند. انجام امور مربوط به جذب دانشجوی خارجی از دیگر برنامه‌های واحد بین‌المللی انزلی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی بندر انزلی با اشاره به دغدغه‌مند و دانشگاهی بودن مدیر‌عامل منطقه آزاد انزلی، تبیین کرد: با توجه به رشد و پیشرفت منطقه آزاد انزلی، تلاش می‌کنیم خود را به قد و قامت دانشگاهی در حد این منطقه برسانیم.راه‌اندازی پارک علم‌و‌فناوری در محدوده منطقه آزاد انزلی با محور دانشگاه انزلی را نیز در آینده نزدیک پیش‌بینی کرده‌ایم.

بحث علمی از مهم‌ترین ارکان توانمندساز نظام محسوب می‌شود

مدیر‌عامل منطقه آزاد انزلی نیز با بیان اینکه بحث علمی، یکی از مهم‌ترین ارکان توانمندساز یا مظاهر قدرت نظام محسوب می‌شود، گفت: در افق ۱۴۴۴ پیش‌بینی شده که ایران از نظر علمی جزء پنج کشور برتر و توانمند باشد. اکنون در کشور خلا‌هایی میان ایده‌ها و برنامه‌ریزی‌های دانشگاه‌ها و آنچه که ما را به پیش‌بینی‌های افق ۱۴۴۴ می‌رساند، وجود دارد.

سیاهکارزاده با تأکید بر ضرورت گسترش همکاری‌های منطقه آزاد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی انزلی، اضافه کرد: بر این باوریم که نگاه ما در منطقه آزاد انزلی باید دقیق و کارشناسی باشد و در بسیاری موارد نیازمند مطالعات تطبیقی هستیم. علاقه‌مند به توسعه همکاری‌ها با دانشگاه انزلی و نیازمند انجامِ اقداماتِ بیش‌تر و جدی‌تر در حوزه اولویت‌های پژوهشی هستیم.

وی عنوان کرد: در کنار بحث توسعه تجارت با تمرکز بر صادرات، موضوع تولید و انتقال فناوری نیز به ماموریت‌ها و رسالت‌های مناطق آزاد اضافه شده و تلاش  بر این است که برنامه‌ها و امور خود را در این راستا قرار دهیم.

مدیر‌عامل منطقه آزاد انزلی به برگزاری ایونت علمی، تخصصی با موضوع کریدور شمال-جنوب در نیمه دوم سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: منطقه آزاد انزلی در نظر دارد این برنامه را به صورت نشست علمی و یا همایش، برگزار و در این راستا از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی بندرانزلی و دیگر دانشگاه‌ها نیز استفاده کند.

به گزارش آنا، در پایان این نشست به مناسبت گرامیداشت هفته معلم، از ۶ نفر از استادان برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی بندر انزلی تجلیل شد. در ادامه این دیدار، مدیر عامل منطقه آزاد انزلی و هیئت همراه از بخش‌های آزمایشگاهی، کارگاهی و سرای نوع آوری این واحد دانشگاهی بازدید کردند.