۱۶۷ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های لرستان حبس هستند

لرستان

اینترنشنال نیوز/لرستان مدیر ستاد دیه لرستان گفت: در حال حاضر ۱۶۷ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های لرستان حبس هستند که از این تعداد ۱۵۶ نفر مرد و ۱۱ نفر زن هستند.

توکل شاکرمی امروز در نشست با اصحاب رسانه که در سالن جلسات دادگستری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته دو میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هزینه شده که این رقم با تلاش و اطلاع رسانی اصحاب رسانه محقق شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۶۷ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های لرستان حبس هستند که از این تعداد ۱۵۶ نفر مرد و ۱۱ نفر زن هستند.

مدیر ستاد دیه لرستان گفت: از این تعداد زندانی جرائم غیرعمد، ۳۷ نفر بدهکار مهریه و نفقه، ۱۲۸ نفر بدهکار مالی و دو نفر بدهکار دیه هستند.

شاکرمی اضافه کرد: کل بدهی این زندانیان ۲۹۴ میلیارد تومان است که با ۲۰ میلیارد تومان می‌توانیم آنها را آزاد کنیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۰۶ نفر با ۵۸۸ میلیارد تومان از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان‌های استان به آغوش خانواده بازگشتند، تصریح کرد: این مبلغ از طریق رضایت از شکات، کمک بلاعوض، تسهیلات قرض الحسنه بلند مدت، و اعساری که قضات در استان صادر کردند محقق شده است.

مدیر ستاد دیه لرستان بیان کرد: همچنین امسال ۴۰ نفر به دلیل دهه کرامت و هفته قوه قضائیه با بدهی ۸۵ میلیارد تومان از زندان آزاد شدند.

انتهای پیام