بین الملل

۶ شهید در عملیات رژیم صهیونیستی در اردوگاه جنین/ شهادت مجری عملیات حواره/ مقاومت تهدید کرد

اردوگاه جنین | تجاوز ارتش اسرائیل علیه مردم فلسطین | عرین الاسود

وزارت بهداشت فلسطین در آخرین آمار خود اعلام کرد، در جریان عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در اردوگاه جنین واقع در شمال کرانه باختری در روز سه‌شنبه شش فلسطینی شهید و ۲۶ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش اینترنشنال نیوز، روزنامه رای الیوم نوشت، ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، نیروهایش در اردوگاه جنین دست به عملیات زده و از راکت‌اندازها و دیگر تجهیزات نظامی استفاده کردند.

شاهدان به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفتند، نیروهای رژیم صهیونیستی خانه‌ای را در اردوگاه جنین محاصره کرده و آن را با موشک هدف قرار دادند.

سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی “شاباک” در بیانیه‌ای اعلام کرد، در این عملیات در کنار ارتش حضور داشته است و نیروها توانستند عبدالفتاح حسین الخروشه از اردوگاه عسکر در نابلس را به شهادت برسانند که به کشتن یهودی‌ها در روستای حواره متهم است.

شاباک همچنین اعلام کرد، خالد و محمد خروشه، دو پسر عبدالفتاح را به ظن همکاری با پدر در برنامه ریزی و اجرای عملیات کشتن یهودی‌ها بازداشت کرد.

سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی ادامه داد، در این عملیات نظامی در اردوگاه جنین دو تن از نیروهای ویژه‌اش زخمی و به بیمارستان منتقل شدند.

شاهدان گفتند، عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در شهر نابلس، محاصره خانه‌ای در اردوگاه عسکر و بازداشت دو پسر خروشه با عملیات نظامی در اردوگاه جنین همزمان صورت گرفت.

همچنین رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند، مقاومت فلسطین در جریان درگیری‌ها با نیروهای اشغالگر اطراف اردوگاه جنین دو پهپاد را سرنگون کرد.

جمال حویل، مبارز فلسطینی اعلام کرد، نیروهای رژیم صهیونیستی موشک‌های زیادی به سمت خانه محاصره شده در جنین شلیک کردند و هواپیماهای آپاچی وابسته به اشغالگر در آسمان جنین به پرواز درآمدند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی ویدئویی و در بیانیه‌ای از این عملیات تمجید کرد و گفت: نیروهای ما در قلب مقر «قاتلان» عملیات کردند و هرکس به ما آسیب برساند، خونش بر کف دستش خواهد بود.

این در حالی است که نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین هم اعلام کرد، کشتارهای روزانه توسط نیروهای اشغالگر علیه مردم فلسطین و آنچه از یورش، کشته و زخمی شدن شهروندان فلسطینی و بمباران خانه‌های آنها با راکت و گلوله‌های انفجاری در جنین رخ داد، یک جنگ تمام عیار است.

او دولت رژیم صهیونیستی را “مسؤول این تشدید خطرناک دانست که تهدیدی برای التهاب اوضاع و نابودی همه تلاش‌هایی است که برای بازگرداندن ثبات انجام می‌شوند.”

در همین راستا، گردان‌های شهدای الاقصی اعلام کرد، تعدادی از نیروهای اشغالگر اسرائیلی که به اردوگاه جنین یورش بردند، زخمی شدند.

این گردان‌ها در بیانیه‌ای اعلام کرد، نظامیان فلسطینی نیروهای اشغالگر و یگان‌های ویژه آن را در اردوگاه جنین با گلوله و مواد منفجره هدف قرار می‌دهند و این عملیات رژیم صهیونیستی را داخل تل‌آویو پاسخ خواهند داد.

گروه عرین الاسود هم در واکنش به این عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در اردوگاه جنین از ملت فلسطین خواست نیمه شب چهارشنبه به خیابان‌ها بیایند و صدای جنین و اردوگاه آن را به گوش جهان برسانند.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد که طبق معمول انتقام خواهد گرفت و ملت فلسطین را خوشحال خواهد کرد.

گردان جنین، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین هم در بیانیه‌ای اعلام کرد، جنایت‌های مستمر رژیم اشغالگر علیه مردم فلسطین و مقدسات آنها تنها عزم و اراده و ایستادگی فلسطینی‌ها را تا زمان بیرون راندن اشغالگر بیشتر می‌کند.

در این بیانیه آمده است، گردان جنین همچون خاری در گلوی اشغالگر غاصب و سپری در حفاظت از ملت فلسطین باقی خواهد ماند.

گردان جنین خواهان پیوستن فلسطینی‌ها به صفوف مقاومت و متحد شدن تلاش‌ها در برابر اشغالگر شد تا رژیم صهیونیستی تاوان اشغال فلسطین و جنایت‌های وحشیانه خود علیه ملت فلسطین را بپردازد.

کرانه باختری که از زمان جنگ ۱۹۶۷ توسط اسرائیل اشغال شده است، از ابتدای سال جاری میلادی شاهد تشدید درگیری‌ها بوده است و ۷۱ فلسطینی به شهادت رسیده‌اند. همچنین در این مدت ۱۳ صهیونیست و یک زن اوکراینی نیز کشته شده‌اند.

روز یکشنبه همزمان با نشست العقبه در اردن که میان مقامات اسرائیلی و فلسطینی برگزار شد و دو طرف نسبت به ممانعت از تشدید خشونت متعهد شدند، دو شهرک نشین در اثر تیراندازی یک فلسطینی به خودروی آنها در نزدیکی روستای حواره کشته شد. شهرک نشینان هم در واکنش به آن به روستای حواره هجوم برده و خانه و اموال فلسطینی‌ها را به آتش کشیدند.

انتهای پیام