سیستم ضد سرقت کلاچ برقی اهاکو

معرفی سیستم کلاچ برقی ایمورتال با سر دسته دنده مشکی (خانواده دنا ، سمند و پژو پارس)

این محصول (ایمورتال کلاچ ) قابلیت نصب بر روی کلیه مدل های خانواده سورن توربو را دارا می باشد و بصورت نصب مستقیم با سیم کلاچ کوتاه روی خودرو نصب می گردد. سامانه چند منظوره ایمورتال کلاچ اتوماتیک / کلاچ برقی آخرین نسل کلاچ برقی تولید شده در گروه ایران کلاچ (AET) می باشد و شرکت اهاکو پس از بررسی این محصول و وصول اطمینان از کیفیت این کالا با توجه به ویژگی های منحصر به فرد آن اقدام به فروش آن نموده است.

شایان ذکر می باشد  ایمورتال کلاچ بعد از کلاچ اتوماتیک اتومید و کلاچ اتوماتیک اتاکو تولید و به بازار عرضه شد و از لحاظ تکنولوژی ساخت و کارایی و خدمات نسبت به محصولات پیشین کاملا برتری دارد. درباره عملکرد کلاچ برقی و مزایای آن می توان به نکات ذیل اشاره نمود:

۱- ویژگی های پمپ کشنده ایمورتال کلاچ برقی:

ساخت بوش آلمان با آخرین تکنولوژی روز دنیا

این پمپ کاملا ضد آب می باشد

اولین و تنها موتور بادامکی در دنیا

دارای ۵۰ ماه گارانتی تعویض

راحتی فوق العاده نصب

۲- ویژگی های سر دنده کلاچ برقی ایمورتال:

دارای آیرو دینامیک استاندارد جهت استفاده بدون خستگی دست

داری بک لایت زیبا برای استفاده در شب

دارای کلید های تنظیم کلاچ روی سر دنده

دارای کلید اتومید جهت کنترل خوردو در شیب بدون عقب روی

دارای  LED های نشانگر کلاچ و اتومید با سه رنگ

دارای سر دنده با دو رنگ مشکی و کرم برای انواع تریم خودرو

دارای قفل کودک

درای شاسی کلاچ کیری روان

۳- امکانات ویژه ایمورتال کلاچ:

شما با خرید سامانه چند منظوره ایمورتال کلاچ اتوماتیک اهاکو با توجه به مزایای بسیار آن  کلاچ اتوماتیکی خریداری نموده اید که از نگاه کارشناسان عرصه آپشن خودرو به عنوان برترین برند کلاچ اتوماتیک کشور انتخاب گردیده است و آخرین نسل موتور ضد آب بوش آلمان را با گارانتی ۵۰ ماهه موتور و برد را به همراه آپشن های ویژه و منحصر به فرد ذیل دریافت می کنید:

 سر دنده فوق پیشرفته و بسیار زیبا اتومید

 دارای ماژول هوشمند درب منزل (AET Lock)

 دارای مود رانندگی در سربالایی (Automid)

 دارای مود رانندگی در سرازیری (DAC)

 دارای مود پارک (Park)

 دارای سیتم ضد سرقت ایمورتال کلاچ

 دارای قفل کودک

و با امکانات جنبی نظیر امکان نصب ماژول blue eyes و اتصال ایمورتال کلاچ برقی به گوشی و مانیتور خودرو شما و مشاده وضعیت و اعمال تنظیمات ویژه برای خودرو با بهره گیری از گوشی موبایل و…

موارد عنوان شده تنها بخشی از دلایل کارشناسان برای انتخاب هیولای جدید ایران کلاچ بود؛ مهمترین رقیب ایمورتال کلاچ برقی، کلاچ اتوماتیک اتومید بوده که هر دو تولید ایران کلاچ می باشد.

با توجه به توضیحات ارائه شده ایمورتال کلاچ برقی با بهره گیری از امکانات فوق الذکر و استفاده از مکانیزم بادامک ویژه در موتور و تبدیل سرعت به قدرت به شما این امکان را می دهد تا بتوانید نیاز سختگیر ترین مشتریان کلاچ هوشمند اتوماتیک را برطرف نموده و تا سالها با خیال راخت از خودرو خود همانند یک خودرو گیربکس اتوماتیک با لذت استفاده نمایید.

تنظیمات کلاچ اتوماتیک

با توجه به تفاوت در نوع خودرو و قدرت دیسک و صفحه کلاچ هر خودرو به خودروی دیگر و حتی نوع رانندگی هر راننده نیاز است که کلاچ اتوماتیک در هر خودرو، تنظیمات مربوط به خود را داشته باشد ضمن اینکه تنظیمات اولیه (کارخانه) به گونه ایست که به صورت عام عملکرد خوبی داشته و تنظیمات با دیاگ صرفا نقش تنظیمات دقیق تر و با اصطلاح پیشرفته را دارد .

 یکی از مزایای کلاچ اتوماتیک اتاکو که محصولات مشابه دیگر فاقد آن می باشند علاوه بر وجود تنظیمات دستی که در اختیار مشتری قرار دارد، بهره مندی از تنظیمات با دیاگ نرم افزاری میباشد (در اختیار تکنسین نصب)  میباشد که شرکت اتاکو در راستای اهداف عالیه خود که رضایتمندی بیشتر مشتریانش است این امکان را در اختیار تمام نمایندگیهای مجاز خود قرار داده است .

در این مقاله سعی بر آن است که بتوانیم تنظیمات دستی این محصول را که در اختیار مشتریان میباشد و از طریق کلیدهای روی سردنده قابل اجراست را به صورت کامل شرح دهیم تا بتوانید در صورت نیاز بدون مراجعه به مراکز خدمات شرکت نسبت به انجام تنظیمات اقدام نمایید.

تنظیمات کلاچ اتوماتیک با سردنده HAC

معرفی کلیدهای تنظیمات :

روشن و خاموش نمودن سیستم :

انواع تنظیمات در کلاچ برقی اتاکو

شرح تنظیمات کلاچ برقی

1.      تنظیمات نیم کلاچ در کلاچ برقی

پس از قرار دادن خودرو در حالت دنده یک، خودرو حرکتی سریع دارد به طوری که ممکن است خاموش گردد. در این حالت:

این عمل باعث می شود نقطه نیم کلاچ پایین تر بیاید.

پس از قراردادن خودرو در حالت دنده یک، خودرو حرکتی ندارد به طوری که حرکت اولیه خودرو نیازمند گاز دادن بیشتری است. در این حالت:

این عمل باعث میشود نقطه نیم کلاچ بالاتر بیاید.

2.      تنظیمات بین دنده ای در کلاچ برقی

کلید کلاچگیری را گرفته و همزمان کلید جهت پایین (DOWN) را چند بار می زنیم این عمل باعث می شود هنگام گاز دادن، کلاچ نرم تر بالا بیاید.

کلید کلاچگیری را نگه می داریم و همزمان کلید جهت بالا(UP) را چند بار می زنیم. این عمل باعث می شود هنگام گاز دادن، کلاچ سریع تر بالا بیاید.

3.      فعالسازی H.A.C در سربالایی در کلاچ برقی

نکته: تنظیمات پیش فرض HAC برای شیب های ملایم تنظیم شده است.

نکته: در صورتیکه در شیب های تندتر قرار گرفتیم و  خودرو همچنان برگشت به عقب دارد، برای تعریف شیب های تندتر پس از فعال کردن وضعیت اچ ای سی از کلید جهت بالا (UP) استفاده می کنیم. 10نوع شیب مختلف تعریف شده است.

هنگامی که خودرو از حالت شیب خارج شد و به وضعیت پایدار و سطح صاف رسید، سیستم به صورت هوشمند و با به صدا درآمدن 3 بوق از وضعیت HAC  خارج می شود و نیازی به زدن هیچ کلیدی نمی باشد.

4.      فعال سازی سیستم سوئیچ مخفی الکترونیک در کلاچ اتوماتیک

خودرو در حالت روشن، متوقف و دنده را در وضعیت خلاص قرار داده.

    گرفتن همزمان کلید کلاچ گیری و ترمز به مدت 10 ثانیه

شنیدن 5 بوق نشانه فعال شدن سیستم ضد سرقت می باشد. حال می توانید خودرو را خاموش کنید.

.پس از انجام مراحل بالا دزدگیر شما فعال شده است

5.      غیر فعال سازی دزدگیر با وارد کردن رمز

مراحل غیرفعال کردن دزدگیر و روشن کردن خودرو

    ابتدا رمز خود را وارد می کنیم.

    سپس کلید کلاچگیری و ترمز را به مدت 10 ثانیه نگه می داریم، با شنیدن صدای بوق خودرو آماده استارت می گردد.

نکته: در صورتیکه رمز اشتباه وارد شده باشد سیستم با اعلام بوق به مدت 2 ثانیه به راننده اطلاع می دهد که رمز را صحیح وارد نکرده است.

6.      تغییر رمز و بارگذاری رمز جدید

7.      سامانه اعلام استهلاک دیسک و صفحه

در صورتی که خودرو به مدت 20 ثانیه در دنده باشد و متوقف باشد، سیستم با اعلام سه تا بوق به راننده اطلاع می دهد که  یا خودرو را خلاص کند یا به حرکت ادامه دهد.

خروج از نسخه موبایل