اقتصادیعمومیکسب و کار جدید

آیا می‌توان از سرکه برای پاک کردن لکه‌های روی فرش استفاده کرد؟

اصول پاک کردن لکه سرکه

اسپری لکه بر فرش و مبل نانوسان: نوع لکه: اسیدی یا لکه ای با پایه جوهر مازو
نوع شوینده: شوینده های معمولی و سفید کننده هایی با پایه اکسیژن
دمای آب: سرد

قبل از شروع:

– هر شوینده و مایع محلولی را قبل از استفاده روی قسمت کوچکی از پارچه امتحان کرده تا ببینید باعث از بین رفتن رنگ می شود یا خیر.

-اگر پارچه قابل شستشو نیست یا روی برچسب نوشته شده که نباید با آب شسته شود، لکه ایجاد شده با سرکه را با یک حوله خشک تا جای ممکن خشک کنید. سپس یک حوله تمیز را کمی با آب خنک نم دار کرده و چند بار آن را روی لکه بکشید. در نهایت با یک حوله خشک دیگر محل را خشک کنید.

– اگر لکه ای از سرکه روی لباس یا پارچه باقی مانده، آن را به خشکشویی ببرید.

– اگرخودتان در خانه لباس ها را می شویید، قبل از شستشوی کامل با شوینده های معمولی لکه را از بین ببرید. همیشه به خاطر داشته باشید که تا لکه به طور کامل از بین نرفته است، هرگز لباس را در خشک کن نیندازید. این کار باعث تثبیت لکه شده و ممکن است هیچگاه نتوانید آن را به طور کامل از بین ببرید.

– اگر ابریشم، پارچه های قدیمی یا پارچه روکش برخی اسباب اثاثیه (مثل مبل) به لکه سرکه آغشته شده اند، کار را به یک حرفه ای بسپارید و خودتان هیچ کاری انجام ندهید. دست کاری شما می تواند اوضاع لکه را بدتر کند.

نحوه از بین بردن لکه سرکه‌‌ از روی لباس

مواد مورد نیاز:

– آب
– شویند های معمولی
– سفید کننده بر پایه اکسیژن

آیا سرکه باعث پوسیدگی فرش میشود | از بین بردن بوی سرکه از روی فرش | بهترين روش تميز كردن فرش ماشيني

مراحل از بین بردن لکه سرکه:

1- جذب لکه

محلول موتور شوی نانوسان: برای هر گونه لکه سرکه ، بلافاصله لکه را تا جای ممکن خشک کنید. برای این کار می توانید از حوله خشک یا دستمال کاغذی تمیز استفاده کنید.

2- تمیز کردن لکه با آب

برای کاهش اثر گذاری استیک اسید محل لکه را با یک حوله نم دار شده با آب خنک بپوشانید. اگر لکه روی موکت است، می توانید روی قسمت لک شده آب خنک بریزید. اگر از حوله استفاده می کنید، بعد از اتمام کار آن را با مواد شوینده بشویید.

طرز پاک کردن لکه سرکه از روی موکت یا روکش اسباب و اثاثیه

همان گونه که گفته شد می توانید فقط بخش لک شده موکت یا روکش را زیر آب خنک بگیرید. به یاد داشته باشید که لازم نیست بیش از حد موکت یا روکش را خیس کنید.

مواد لازم:

– آب
– مایع ظرفشویی
– جاروبرقی

مراحل پاک کردن لکه سرکه:

1- آب لکه را تا جای ممکن گرفته و آن را در هوای آزاد خشک کنید.

وقتی سرکه روی موکت یا روکش می ریزد، تا جای ممکن باید اثر لکه استیک اسید را از بین ببریم؛ به خصوص اگر موکت یا روکش، رنگ تیره ای داشته باشند. با یک حوله نم دار لکه را تمیز کرده و با یک دستمال خشک تمیز رطوبت اضافه را بگیرید. اگر اثری از لکه باقی نمانده است، وسیله مورد نظر را در هوای آزاد گذاشته تا خشک شود.

2- برای لکه های تیره از مایع ظرفشویی استفاده کنید.

اگر لکه سرکه از بین نرفت، یک قاشق سوپ خوری مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب مخلوط کنید. یک اسفنج یا فرچه نرم را داخل محلول خیسانده و آن را روی لکه بکشید.

3- برای از بین بردن صابون از آب استفاده کنید.

صابون را به حال خود نگذارید و حتماً محل صابونی را با آب آبکشی کنید. به یاد داشته باشید که اگر صابون را به خوبی از بین نبرید، باقی مانده صابون می تواند جاذب جرم و کثیفی باشد و وضعیت لکه را بدتر کند.

4- بعد از خشک شدن وسیله مورد نظر برای حفظ شکل و بافت وسیله آن را جارو بکشید.

اگر بعد از همه این کارها لکه از بین نرفت، از محلول سفید کننده با پایه اکسیژن و آب ولرم استفاده کنید. کل محل لکه را در محلول بخیسانید. حداقل اجازه دهید تا لکه برای 4 ساعت در محلول خیس بخورد. این روش از بردن لکه برای هر نوع لباس قابل شستشو با آب، مناسب است (چه رنگی و چه سفید). البته به جز پارچه های ابریشمی، پشمی و چرمی.

در پایان فن تریکس مطالعه مقالات “” و “” را به شما پیشنهاد می دهد.

?5-4-3-2-1? به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید