عمومیاجتماعی

احمدی نژاد برنده انتخابات 1400 خواهد شد!

عناوین این خبر پنهان کردن عناوین
دبیرکل جمعیت آبادگران جوان گفت: اگر باندهای متصل به قدرت و ثروت داخلی و خارجی سیستم تخریب خود را فعال نکنند آقای احمدی نژاد به تنهایی در یک طرف بلامنازع رقابت خواهد بود و همه چپ و راست در طرف دیگر.

عادلات انتخابات ریاست جمهوری آینده گرچه ساده به نظر می رسد و از همین حالا خیلی ها معتقدند «یک چهره اصولگرا پیروز می شود» اما وقتی جز به جز مسائل مورد تحلیل قرار می گیرند این نتیجه حاصل می شود که کار نامزدها خیلی هم ساده نیست، حتی اگر اصلاح طلبان نامزد معرفی نکنند یا نامزدشان جذابیتی برای مردم نداشته باشد.

درباره معادلات انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با حسن بیادی دبیرکل جمعیت آبادگران جوان گفتگو کردیم.

مشروح گفتگو با بیادی را در ادامه بخوانید.

*چهره های نظامی در این دوره چقدر با اقبال مواجه می شوند، برخی معتقدند «چون این دوره امنیت موضوع اصلی جامعه است، مردم به یک چهره نظامی اقبال می کنند» نظر شما چیست؟  از بین محمدباقر قالیباف، محسن رضایی، سردار محمد و حسین دهقان کدام چهره نظامی بیشترین اقبال مردمی را با خود خواهد داشت؟

 

– از این سوال شما اینطور استنباط می شود که مردم به حکومت نظامی راضی هستند ولی حتما مردم چنین درخواستی ندارند ولی اینکه افراد نظامی هم بعضا کاندیدا خواهند شد بحثی دیگر می باشد و افرادی را هم که نام بردید نه اینکه ظرفیت این کار را ندارند بلکه در شرائطی که باندهای وابسته داخلی و خارجی بجای احزاب فعال هستند اقبال عمومی برای این عزیزان وجود ندارد مگر اتفاق خاصی واقع شود.

*شورای ائتلاف رئیسی را به عنوان گزینه نخست خود انتخاب کرده است، آیا او مانند سال ۹۶، ۱۶ میلیون رأی دارد؟

 

– فکر نکنم با توجه به جایگاهی که آقای رئیسی در قوه قضائیه دارند صلاح باشد که در انتخابات حضور پیدا کنند و همانطور که قبلا هم بیان داشته‌ام کسانی که ایشان را مطرح می‌کنند از روی دوست داشتن ایشان نیست بلکه از سر حقد و حسادت است و می خواهند که ایشان را در معرض تخریب قرار دهند.

*امکان دارد همچون سال ۸۴، ظهور یک احمدی نژاد جدید را شاهد باشیم که با تاختن بر چهره های تکراری اصولگرا پیروز انتخابات ۱۴۰۰ شود؟

 

– همانطور که در سوال قبل گفتم تمام شرائط سیاسی و اجتماعی بستگی به مسائل حادث اجتماعی و سیاسی داخلی و خارجی تا بعداز ماه آذر دارد بنابراین هر اتفاقی که فرمودید احتمال آن وجود دارد.

* اخیرا احمدی نژاد تحرکات جدیدی را در سطح رسانه و شبکه های اجتماعی کلید زده، با رادیو اروپا آزاد و رادیو فردا مصاحبه کرد. او به کل منکر نقش خود را در حوادث سال ۸۸ شد. برای انجلینا جولی پیام می فرستد و …. . هدف احمدی نژاد چیست؟

 

– در این زمینه لفظ تحرکات را به فعالیت تبدیل کنیم مناسب تر خواهد بود بنابراین هرکسی در راستای فعالیتهای خود در زمینه‌های مختلف مخصوصار در زمینه مسائل سیاسی و اجتماعی مختار است که در راستای اهداف خود با اشخاص یا هر گروهی مشاوره، مناظره، مصاحبه و یا گپ و گفتگو داشته باشد و نتایج فعالیتهای خود را در معرض مردم و جامعه سیاسی و اجتماعی قرار دهد.

*احمدی نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی می کند؟ چقدر اقبال اجتماعی دارد؟ اگر بیاید بزرگترین رقیبش چه کسی خواهد بود؟

 

– در این زمینه فکر کنم که نظر دادن زود باشد زیرا این موارد بستگی به شرایط روز سیاسی و اجتماعی داخلی و خارجی بعد از آذر ماه دارد و همانگونه که همه می دانند اقبال ایشان بیش از دیگران است و اگر باندهای متصل به قدرت و ثروت داخلی و خارجی سیستم تخریب خود را فعال نکنند آقای احمدی نژاد به تنهایی در یک طرف بلامنازع رقابت خواهد بود و همه چپ و راست در طرف دیگر.

رویداد 24

https://www.rouydad24.com/