عمومی

امیرغفور:عید نوروز؟ والیبال برایم مهمتر است!

ستاره هست، اما همیشه از مصاحبه فراری! اصلا با حاشیه میانه‌ای ندارد، همه تمرکزش روی کارش است. او معتقد است وقتی دور از همه چیز باشد، در آرامش روی کارش تمرکز می‌کند و پیش می‌رود.

به گزارش اینترنشنال نیوز، به نقل از اینترنشنال نیوز، شاید همین مساله باعث شده تا دو فصل پیاپی MVP یا همان ارزشمندترین بازیکن والیبال را از آن خودش کند؛ پارسال در لیگ والیبال ایران و امسال در جام حذفی رومانی. اتفاقی که شاید برای کمتر بازیکنی افتاده باشد.

حرف از امیر غفور پشت خط زن ایرانی است که این فصل در تیم راپیدو بخارست لیگ والیبال رومانی را تجربه می کند. تیمی که وقتی غفور با آن قرارداد بست، انتقادات زیادی متوجهش شد ، اما او ترجیح می دهد به انتقادات هم جوابی ندهد؛ حتی در این مصاحبه. هرچند یکسری سوالات ما بی جواب ماند، اما از بازیکن با اخلاق و فراری از حاشیه والیبال ایران انتظاری غیر از این نداشتیم.

این دومین باری است که تو ارزشمند ترین بازیکن می‌شوی. آن هم دو فصل پشت سر هم.این عنوان پیام دار؟
واقعیتش لقب ارزشمندترین بازیکن برای هر ورزشکاری لذت بخش است و مساله ای نیست که بخواهی آن را انکار کنی. این لقب لذت خیلی زیادی دارد. به ویژه وقتی که نتیجه خوب تیمی گرفته باشی، یعنی قهرمان شده باشی،بعداز آن جایزه فردی هم اعتبار پیدا می کند و قطعا زمانی اتفاق می افتد که همه تیم کارشان را به نحو احسن انجام داده باشند و تو هم بتوانی توانایی‌هایت را به بهترین شکل نمایش دهی. اگر بازیکنان دیگر نتوانند به بهترین شکل کمکت کنند، بدون شک این اتفاق هم نمی‌افتد.

خیلی ها وقتی که تو برای بازی در لیگ رومانی قرارداد بستی ، انتقاد می کردند. به نظرت این انتقادها درست بود؟
من دوست ندارم به این سئوال جواب بدهم و از آن رد می‌شوم.

از بازی در این تیم راضی هستی؟

واقعیتش ما از اول فصل که به تیم راپیدوبخارست آمدیم می دانستیم نزدیک به 58 سال است که جامی نگرفته است . در واقع قهرمانی جام حذفی، اولین جامی است که در تاریخ حضورش در والیبال رومانی گرفته است. کاری که ما برای تیم راپیدو در جام حذفی انجام دادیم کار بزرگی است، اما اگر در لیگ هم آن را تکرار کنیم بهترین کار را برای باشگاه و هوادارانش انجام داده ایم. چرا که تا به حال نتوانسته بود از اعتبارش در والیبال دفاع کند. خدا را شکر این اتفاق در جام حذفی افتاد. من از اول فصل هم که با مدیرعامل این باشگاه صحبت می کردم، اهداف بلند پروازانه ای داشت. اولین رویایی که داشت این بود تیم سهمیه چمپونز لیگ را بگیرد و برای آن رقابتها بازیکنان بهتری را به ترکیب تیم اضافه کند و با تیمی قوی تر در لیگ قهرمانان اروپا شرکت کنیم. خدا را شکر با قهرمانی جام حذفی خیلی به اهداف باشگاه نزدیک شده ایم.البته هنوز لیگ تمام نشده و بازیهای لیگ مانده، و به مرحله پلی آف نزدیک می شویم.امیدواریم که در لیگ هم به نتیجه خوبی برسیم. بدون شک وقتی در تیمی کار کنی که امکانات فراهم است و نتیجه هم بگیری راضی کننده است و از بازی در آن تیم حس خوبی داری.

تو بعداز چندسال ، فصل قبل در لیگ ایران بازی کردی و نشان دادی، هنوز بدون رقیب هستی.خیلی ها فکر می کردند با شهداب ادامه بدهی، اما نماندی و رفتی.

واقعیتش برایم خیلی مهم بود که بتوانم به عنوان قهرمانی در لیگ برتر ایران برسم که خدا را شکر، فصل قبل با شهداب یزد این اتفاق بزرگ را تجربه کردم. همین جا از مجموعه شهداب تشکر می کنم که این شانس را به من دادند تا کنار هم باشیم و اتفاق خیلی خوبی را رقم بزنیم. شهداب یزد به خاطر اینکه سال قبل از این هم قهرمان شده بود، معمولا فشار مضاعفی را برای تکرار قهرمانی در فصل تحمل می کند. به هر حال باشگاه شهداب بعداز فراز و نشیب ها، اوج کارش در پلی آف بود.از کادر فنی اش که زحمات زیادی کشیدند، تا بازیکنانی که از جان و دل مایه گذاشتند همه به هم کمک کردند تا قهرمانی رقم بخورد. همه بازیکنان بازی کردیم و نتیجه گرفتیم . رکن هر تیم هوادارانش است که با حمایت هایشان انرژی می دهند. هواداران پر حرارتش همه جوره پای تیم بودند، حتی از یزد به تهران می آمدند و انرژی خوب می دادند و نتیجه اش را هم دیدیم. بهترین نتیجه ای که رقم خورد و از این بابت خوشحالم.
همه می دانند امیر غفور بازیکن فراری از حاشیه ، بازیکنی خیلی حرفه ای است، حتی آنهایی که تو را خوب می شناسند، معتقدند فصل قبل همه جوره زندگی حرفه ای داشتی . چطور به این نتیجه رسیدی و از آن راضی هستی؟
زندگی حرفه ای ، کار سختی نیست . من در طول زمانی که والیبال بازی کردم، سعی کردم نکاتی را رعایت کنم و هرچه از حاشیه دور باشم می توانم با آرامش بیشتری کارم را انجام بدهم. همیشه نیاز به مصاحبه و حرف زدن نیست، عملکردت نشان می دهد تو چند مرده حلاجی.هرچه باتجربه تر شوی، فکرت پخته تر می شود و شاید خیلی از اشتباهاتی که قبلا مرتکب می شدی را کمتر انجام می دهی.

به هر حال ستاره ها دوست دارند به چشم بیایند، چطور است که تو حتی از مصاحبه هم فراری هستی؟
هیچ ستاره ای با مصاحبه کردن ستاره نشده، شک نکنید ستاره ها با زحمت و تمرین جدی ، بازی عالی و نمایش خیره کننده در زمین ستاره شده اند، پس اگر من از مصاحبه فراری باشم معنای دیگری نمی دهد.2 بار پیاپی بازیکن ارزشمند شدن در 2 کشور مختلف نتیجه زندگی حرفه ای است.

اگر موافق باشی، کمی هم درباره والیبال ایران صحبت کنیم. به نظر می‌رسد والیبال ایران افت کرده، تو موافقی؟
اگر اجازه بدهید من فعلا در این باره صحبتی نکنم.

فکر می کنم شاید سال‌های زیادی عید نوروز در کنار خانواده ات نبودی،آن روزها چطور تجربه ای بود؟
ما دیگر به این مسائل عادت کرده ایم که نه تعطیلی داشته باشیم و نه عید نوروز. برای ما اینجا هر روز یک روز عادی است که باید تمرین برویم و بیایم. مهم این است که برنامه استراحت، خورد و خوراک و تمرین به وقت انجام شود. مهم این است که بدنمان را در چه فرمی نگه داریم تا برای بازی بعدی آماده شویم.

اصلا متوجه می شدی که عید نوروز آمده؟
شاید قبلا عید نوروز برایم خیلی مهم بود و عید را دوست داشتم اما حالا یک روز عادی است و فقط والیبال برایم مهمتر است. به خاطر اینکه اینجا هستیم و سرگرم تمرین و بازی خیلی متوجه آمدن عید نوروز نمی شویم.

چه آرزویی برای مردم داری؟
امیدوارم مردم در سال جدید خوشحال و شاد باشند،در سال جدید به خواسته هایشان برسند و سالی سرشار از سلامتی باشد.سالی پر خیر و برکت.

انتهای پیام