عمومیکسب و کار جدید

برای ازبین بردن چربی هود

تمیز کردن هود آشپزخانه آنچنان که به نظر می‌رسد، مشکل نیست تنها لازم است از راهکارهای موثری برای این پاک کردن چربی هود آشپزخانه استفاده کنید و این کار را به طور مرتب انجام دهید تا نتیجه بهتری به دست آورید. در این مقاله می‌توانید راهنمای کامل و بهترین روش‌های تمیز کردن و پاک کردن چربی شیشه و فیلتر و تمام قسمت‌های هود آشپزخانه به روش‌های مختلف را از سرویس در بخوانید.

شرکت پویان گسترش در تولید دریچه، دودکش و شوتینگ زباله نیز خط و مشی متفاوتی داشته و بر این باور است که این نوع کانال باید با استفاده از دانش مهندسین و طراحان ایرانی با کیفیت تر از شرکت های برتر خارجی و بر اساس استانداردهای موجود در این صنعت روانه بازار شود. تا موجبات رضایت مشتری را به ارمغان آورد.

چرا تمیز کردن و پاک کردن چربی هود آشپزخانه اهمیت دارد؟

بسیاری از ما به تمیزی هود آشپزخانه اهمیت نمی‌دهیم و به ندرت مراقبت‌های لازم را از آن انجام می‌دهیم. از طرفی تمیز کردن و پاک کردن چربی هود آشپزخانه تنها به بخش بیرونی و ظاهری آن بستگی ندارد و مهم‌ترین بخشی که باید هر از چند گاهی تمیز شود، مربوط به فیلترهای هود است.

تمیز نکردن فیلترهای هود می‌تواند موجب انسداد سوراخ‌های فیلتر شود و رسوب چربی در فیلتر را زیاد کند و از همین رو بعد از روشن کردن هود بوی بدی در آشپزخانه شما ایجاد خواهد شد. از طرف دیگر این موضوع روی مکش هوا توسط هود تاثیر می‌گذارد و کیفیت هود را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تمیز کردن شیشه و فیلتر هود آشپزخانه با ترکیب سرکه و جوش شیرین

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن چربی هود آشپزخانه

برای تمیز کردن شیشه و فیلتر هود آشپزخانه قبل از هر اقدامی لازم است لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای این کار را تهیه کنید.

  • آب داغ
  • جوش شیرین
  • دستکش
  • محلول سرکه
  • شوینده ضد چربی
  • برس با موهای نرم
  • برس با موهای محکم
  • پارچه یا حوله مخصوص خشک کردن

ابتدا گرد و غبار هود را تمیز کنید

برای تمیز کردن هود آشپزخانه ابتدا یک پارچه روی گاز پهن کنید تا در زمان تمیز کردن هود ذرات آلودگی روی آن پخش نشود. سپس به وسیله یک پارچه خشک گرد و غبار روی هود را تمیز کنید. همه بخش‌ها و کنارهای هود را با کمک دستمال تمیز کنید تا خاک سطح آن به خوبی پاک شود.

سطح خارجی هود را تمیز کنید

برای تمیز کردن سطح ظاهری هود آشپزخانه مقداری صابون یا هر شوینده از بین برنده چربی را با کمی آب گرم ترکیب کنید تا خوب کف کند. سپس با استفاده از برس یا یک پارچه مناسب کف را روی هود بکشید و ذرات چربی روی هود را تمیز کنید.

بعد از این کار یک هود را به وسیله یک حوله نم‌دار تمیز پاک کنید و سپس خشک نمایید. اگر سطح هود شما پر از لکه‌های چربی شده و حالتی چسبناک دارد، می‌توانید از سرکه برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

سطح زیر هود را تمیز کنید

برای تمیز کردن سطح زیرین هود، تنها لازم است فیلترها را خارج کنید. حالا دستکش به دست کنید و مقداری جوش شیرین را با آب ترکیب کنید و کمی صابون یا تمیز کننده ضد چربی به آن اضافه کنید. یک برس برای آغشته کردن به محلول تمیز کننده‌ای که آماده کرده‌اید نیاز دارید.

جوش شیرین می‌تواند با خنثی کردن ترکیبات اسیدی چربی‌های چسبیده در هود را در خود حل کند و آن را تمیز نماید. برای اثر بخشی بهتر می‌توانید مواد تمیز کننده را برای نیم ساعت روی محل اسپری کنید و بعد با برس لکه‌ها و ذرات چربی را پاک کنید.

تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه با جوش شیرین و سرکه

تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه با موادی مثل جوش شیرین و سرکه مهم‌ترین بخش آن است. این کار باید بعد از جدا کردن فیلترها انجام شود. برای این کار ابتدا با کمک یک دستمال سطح فیلتر را تمیز کنید تا ذرات درشت روی آن خارج شود.

سپس سینک را پر از آب کنید. برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه فیلتر را در آن قرار دهید. سپس یک محلول از آب  و ۱/۴ جوش شیرین تهیه کنید و با کمک برس محکم شروع به تمیز کردن فیلتر کنید. سپس فیلتر را با آب گرم بشویید و مقداری سرکه روی آن اسپری کنید.

سرکه را با کمک یک پارچه میکروفیبر از سطح فیلتر پاک کنید. اگر احساس کردید که فیلترها هنوز نیاز به تمیزی بیشتر دارند، دوباره این روند را تکرار کنید. بهتر است هر ۳ تا ۶ هفته یک بار اقدام به تمیز کردن فیلتر هود کنید تا هود آشپزخانه شما عملکرد بهتری داشته باشد. می‌توانید و را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

بعد از تمیز کردن هود آشپزخانه حتما دریچه هود را بررسی کنید

بعد از تمیز کردن فیلتر و سطح ظاهری هود با جوش شیرین و سرکه بهتر است مجرای هود را نیز بررسی کنید. دریچه هود شما باید کاملا باز شود. برای این کار با استفاده از یک چراغ قوه مجرای اصلی هود را بررسی کنید و یا از فردی متخصص بخواهید هر چند سال یک بار این کار را برای شما انجام دهد.

این کار موجب عملکرد بهتر هود و همچنین جلوگیری از خراب شدن آن می‌شود. به یاد داشته باشید که تمیز کردن مداوم فیلترها و استفاده درست از هود موجب می‌شود که مشکلی در کانال‌های آن ایجاد نشود.

تمیز کردن فیلتر هود با آب جوش، مایع ظرفشویی و جوش شیرین

اگر با خودتان فکر می‌کنید که چگونه هود قدیمی را تمیز کنیم راهکار شما استفاده از ترکیب آب جوش، مایع ظرفشویی و جوش شیرین است. برای این کار باید یک ظرف بزرگ پر از آب جوش آماده کنید. سپس به اندازه ۱ قاشق مایع ظرفشویی و ۱/۴ لیوان جوش شیرین به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.

فیلتر هود را در آب قرار دهید. حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس با استفاده از یک برس غیرفلزی فیلترها را بشویید. در صورت نیاز می‌توانید مقداری مایع ظرفشویی روی برس بریزید تا فیلترها راحت‌تر تمیز شوند. در نهایت فیلترها را آبکشی کرده و خوب خشک کنید. می‌توانید انواع از برندهای معتبر بازار را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

تمیز کردن هود و فیلتر آن با اسپری‌های تمیزکننده

برای تمیز کردن بدنه و فیلتر هود می‌توانید از اسپری‌های تمیزکننده چند منظوره آماده موجود در بازار نیز استفاده کنید. برخی از این اسپری‌ها طوری طراحی شده‌اند که پاک کننده قوی چربی هستند و ذرات چربی و آلودگی را به راحتی در خود حل می‌کنند.

برای این کار باید تمیزکننده را روی بدنه هود اسپری کنید. سپس فیلترها را از هود خارج کنید و مقداری از تمیزکننده را روی آن‌ها نیز اسپری کنید. حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس می‌توانید با استفاده از یک پارچه میکروفایبر بدنه هود را پاک کنید.

برای تمیز کردن فیلترهای هود بهتر است از یک برس غیرفلزی استفاده کنید تا بقایای چربی کاملاً از لابه‌لای فیلتر تمیز شود. در انتها فیلتر را بشویید و خوب خشک کنید. این اسپری‌ها حتی برای پاک کردن چربی کابینت نیز مناسب هستند. می‌توانید و را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

پاک کردن چربی هود با محلول گاز پاک کن

برای پاک کردن چربی هود می‌توانید از محلول‌های گاز پاک کن استفاده کنید. برای این کار باید مقداری از محلول را روی فیلتر یا بدنه هود بریزید و سپس شروع به تمیز کردن چربی‌ها و آلودگی‌ها کنید.

این محلول‌ها به خوبی چربی را در خود حل می‌کنند و ظاهری درخشان به هود شما می‌بخشند. می‌توانید انواع را به صورت اینترنتی، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

تمیز کردن هود با پودر ماشین لباسشویی

راهکار بعدی برای تمیز کردن هود آشپزخانه استفاده از مقداری پودر ماشین لباسشویی است. برای این کار باید مقداری پودر را با آب ترکیب کنید. سپس با یک اسفنج نرم بدنه هود را تمیز کنید.

برای تمیز کردن فیلتر هود نیز می‌توانید از یک برس استفاده کنید. برای تهیه به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی می‌توانید همین حالا محصول مورد نظرتان را از فروشگاه‌های افق کوروش خرید کنید.

تمیز کردن فیلتر هود با قرص ماشین ظرفشویی

یکی از تمیز کردن فیلتر هود است. برای این کار باید داخل سینک را از آب پر کنید و فیلتر هود را برای ۱۰ دقیقه داخل آب قرار دهید. سپس قرص ماشین ظرفشویی را خیس کنید و به آرامی روی فیلتر بکشید.

کمی آب جوش روی قرص بریزید تا نرم‌تر شود. سپس با یک برس یا مسواک شروع به تمیز کردن فیلتر هود کنید. در نهایت فیلتر را با آب گرم بشویید و آن را کاملاً خشک کرده و روی هود نصب کنید. می‌توانید انواع را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

سوالات متداول

چربی هود را چگونه تمیز کنیم؟

قویترین پاک کننده چربی هود استفاده از ترکیب آب جوش، مایع ظرفشویی و جوش شیرین است. به جز آن می‌توانید برای پاک کردن چربی هود از اسپری‌های تمیزکننده موجود در بازار نیز استفاده کنید.

پاک کردن چربی هود با جوش شیرین و سرکه چگونه است؟

برای پاک کردن چربی می‌توانید از ترکیب جوش شیرین و سرکه استفاده کنید. برای این کار باید ابتدا یک ترکیب از آب و ۱/۴ جوش شیرین تهیه کنید و روی فیلتر هود بریزید. سپس با یک برس فیلترها را تمیز کنید. در نهایت مقداری سرکه روی آن اسپری کنید تا چربی‌ها کاملاً از بین بروند.

بهترین متخصص با کمترین قیمت

یکی از موثرترین روش های از بین بردن لکه چربی از روی هود ، استفاده از خمیر جوش شیرین است. برای این کار باید مقداری آب و جوش شیرین را به نحوی با یکدیگر ترکیب کنید که خمیر نرمی بدست آید.

حالا خمیر بدست آمده را روی یک مسواک تمیز قرار داده و روی لکه های چربی بکشید تا پاک شوند. در پایان با یک دستمال خیس یا تکه ای اسفنج، خمیرهای باقی مانده روی هود را پاک کنید. همچنین می توانید بجای تهیه خمیر، مقداری جوش شیرین را در آب گرم حل کرده و روی بدنه هود اسپری کنید و سپس با مسواک و پارچه لکه های چربی را تمیز نمایید.

فن یکی از مهمترین اجزای هود صنعتی آشپزخانه است که در خارج از سیستم قرار گرفته و هوای آلوده را از طریق دهانه‌ی دستگاه و کانال به بیرون از محیط آشپزخانه منتقل می‌کند. هودهای صنعتی در ابعاد مختلف و مدل‌های گوناگون تولید می‌شوند که هر یک به شیوه‌ای خاص هوا را تهویه ‌می‌کنند.