عمومیکسب و کار جدید

بروشور ابزاری قدرتمند برای تبلیغات موثر

بروشور و سررسید تبلیغاتی تک گیفت ابزاری قدرتمند برای تبلیغات موثر است و برای اینکه از فروش خود در بازار رقابتی عقب نمانید به شما کمک خواهد کرد. در نتیجه برای اینکه از فروش خود در بازار رقابتی عقب نمانید باید تبلیغات مستمری داشته باشید، شما به هر ابزار تبلیغاتی که فکر کنید آن را برای کسب وکارتان نیاز دارید، تا بهتر و حرفه ای تر دیده شوید. باید بدانید که تبلیغات از راه های گوناگون و با روش های خاصی انجام می گیرد که هر فردی در فعالیت مارکتینگ خود باید آن را بداند، در میان این تنوع بروشور ابزاری قدرتمند برای تبلیغات موثر است.


بروشورهای تبلیغاتی انواع طرح های چاپی هستند که به منظور تبلیغ یک محصول، خدمت، رویداد یا هر نوع پیام تجاری دیگر استفاده می شوند. این بروشورها معمولاً به صورت کوتاه و مختصر طراحی می شوند تا اطلاعات مهم و جذاب را به مخاطبان منتقل کنند.

 اهمیت طراحی و چاپ بروشور

تبلیغات در دنیای مارکتینگ آن قدر اهمیت دارد که شرکت ها و صاحبان کسب و کارها، زمان زیادی را به آن اختصاص می دهند و بودجه جداگانه ای برایش در نظر می گیرند. طراحی حر فه ای و چاپ با کیفیت بروشور به خوبی مسئولیت جذب مخاطب را به انجام می رساند.  یکی از ابزارهای کارآمد در حوزه بازاریابی هستند که با استفاده از طراحی جذاب و متناسب با محتوای تبلیغاتی، اطلاعات و خدمات شما را به مخاطب منتقل می کنند.

این ابزار تبلیغاتی معمولاً به صورت ورق یک طرفه یا دو طرفه طراحی می شوند و می توانند فشرده و شیک باشند. این ابزار برای تبلیغات در فضاهای عمومی و نمایشگاه ها ایده آل هستند. طراحی مناسب بروشورها امکان ارتباط غیر مستقیم با مخاطبان را فراهم می کنند. این عنصر تبلیغاتی  با استفاده از طراحی جذاب، تصاویر مرتبط و محتوای موثر، پیام شما را به صورت مختصر و جذاب به مخاطبان منتقل می کنند.

یک بروشور خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد

در این بخش از مطلب بروشور ابزاری قدرتمند برای تبلیغات موثر، به بررسی ویژگی های یک بروشور خوب خواهیم پرداخت:

 • طراحی

طراحی آن باید جذاب و حرفه ای باشد، در برشور رنگ ها، تصاویر و قالب بندی باید صحیح انجام شود. قالب این محصول باید جذاب و سازنده باشد و با استفاده از رنگ ها، فضاها و تراز بندی مناسب، چشم مخاطب را به خود جلب کند.

 • محتوا

محتوای آن باید مخاطبان را به دنبال کسب اطلاعات بیشتر ترغیب کند. بروشور باید ارتباط بین طراحی و محتوا را برقرار کرده و طرح بندی باید متناسب با محتوا و هدف ارتباطی شما باشد.

 • فونت

در انتخاب فونت ها نیز باید به خوانایی و قابلیت فهم متن توجه کرد، از فونت های که برای کارهای چاپی طراحی نشده اند استفاده نکنید.

 • انتخاب عنوان

هنگام انتخاب عنوان بروشور سعی کنید خلاقیت داشته باشید و عنوان جالب انتخاب کنید زیرا به دلیل اصلی بودن تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد و می توانید از بروشور ابزاری قدرتمند برای تبلیغات موثر استفاده کنید.

 • جزئیات جذاب

علاوه بر معرفی خدمات خود در بروشور سعی کنید جزئیات سرگرم کننده به آن اضافه کنید تا افراد راغب شوند در مورد شما بیشتر بدانند و جذب شما شوند.

 • قرارگیری درست عناصر

قرارگیری عناصر باید منطقی و سازمان یافته بوده و هر قسمت باید در جایگاه مناسب قرار گیرد تا خواندن و درک محتوا برای مخاطب آسان شود. استفاده از بخش بندی، تیترها و زیر عناوین مفید است.

 • نشان دادن ویژگی خاص

مزایا و ویژگی های منحصربه فرد محصول یا خدمت خود را به طور جذاب و شفاف نمایش دهید. بهتر است از عبارت های تاثیرگذار و اصول روانشناسی بازاریابی استفاده کنید.

 • کاغذ

کاغذهای سنگین انعطاف پذیری بیشتری در رنگ و تکنیک های چاپ داشته و همچنین این نوع کاغذها گران قیمت اند و تاثیر خوبی بر روی کاربران دارند. البته این طور نیست که کاغذ ضخیم تر بهتر باشد. گاهی اوقات شما باید از کاغذهای سبک برای چاپ بروشور استفاده کنید مخصوصا اگر به تعداد زیادی بروشور نیاز دارید.

 • کیفیت

برای تولید یک عنصر چاپی از جمله بروشور نباید از مواد بی کیفیت استفاده کرد. استفاده از تصاویر با رزولوشون پایین طراحی شما را نابود می کند.

 • بررسی

بروشور را پس از اتمام طراحی بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس شما به صورت واضح قرار داده شده است تا مخاطبان بتوانند با شما در ارتباط باشد.

 بروشور چاپی یا بروشور دیجیتال

در ادامه مطلب بروشور ابزاری قدرتمند برای تبلیغات موثر به بررسی بروشور دیجیتال و چاپی خواهیم پرداخت. در اولین قدم بروشور باید بتواند سازمان یا محصول را به صورت کوتاه معرفی کند. معرفی خوب شامل: سابقه فعالیت، آمار، اطلاعات جالب برای مخاطب، تصاویر مرتبط و سایر موارد است. بروشور چاپی یا دیجیتال هر دو نوع بروشور، مزایا و معایب خود را دارند که9 در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 • بروشور چاپی

بروشور ابزاری قدرتمند برای تبلیغات موثر چندین دهه است که در بازار تبلیغات موجود بوده و باید گفت که اعتماد مردم به بروشور چاپی بسیار آسان تر از بروشور دیجیتال است. یکی از مزیت های بزرگ بروشور چاپی این است که امکان حمل آن در هر مکانی وجود دارد. برخلاف بروشور دیجیتالی که احتیاج به کاغذ، جوهر چاپی، دستگاه های چاپ ندارد نمونه چاپی تمام موارد ذکر شده را نیاز دارد تا به چاپ برسد.

 • بروشور دیجیتال

در عرصه دیجیتال و تکنولوژی تبلیغات را باید از راه های مختلف گسترش داد. انتشار بروشور دیجیتال آسان بوده و هر کسی که به اینترنت متصل می شود می تواند از آن استفاده کند. بروشور دیجیتال بر خلاف بروشور چاپی به صورت دیجیتالی، طراحی و به اشتراک گذاشته می شود. علیرغم باور رایج، بروشورهای دیجیتال لزوماً به صورت آنلاین منتشر و قابل دسترسی نیستند، آن ها را می توان از طریق اینترنت رد و بدل کرد، اما برخی از قالب ها امکان دانلود و بررسی بروشورها را حتی بدون اتصال به اینترنت نیز فراهم می کنند.

نکته: از بروشورهای چاپی به سبب مزیت های که دارند  نمی شود گذشت در کنار این موضوع عصر دیجیتال را هم نمی توان بی خیال شد. زیرا سمت و سوی کلیه فعالیت ها وابسته به تکنولوژی و فضاهای مجازی گرایش پیدا کرده است. پیشنهاد می دهیم برای تبلیغات بهتر و پویا از بروشور دیجیتال و چاپی بنا بر نوع فعالیت استفاده کنید. اینکه دوست دارید حضورتان در کدام مورد بیشتر باشد بسته به نظر خودتان است اما هیچ کدام از نمونه های بروشور چاپی یا دیجیتال را از دست ندهید.

 قیمت بروشور

قیمت بروشورها معمولاً بسته به عوامل مختلفی مانند اندازه، طراحی، تعداد صفحات، استفاده از تصاویر و گرافیک پیچیده، استفاده از مواد با کیفیت و انتخاب روش چاپ دارد. قیمت می تواند در محدوده های مختلفی قرار بگیرد و به صورت سفارشی و بر اساس نیازها و خواسته های مشتریان تعیین می شود.

 بروشور ابزاری قدرتمند برای تبلیغات موثر و چاپ آن

دانستیم چرا بروشور ابزاری قدرتمند برای تبلیغات موثر است، چاپ کهن با به کارگیری جدیدترین مبروشور تبلیغاتی یکی از راه های اصلی تبلیغ و ارتقا کسب وکارها است. در این روش برندها به وسیله طراحی گرافیکی و متن های جذاب، اطلاعات مهم و کلیدی درباره محصولات یا خدمات خود را به مخاطبان منتقل می کنند.

در این پست، به طور جامع به بررسی مفهوم بروشور در ، چگونگی تهیه و طراحی آن، فواید استفاده از آن و نکات مهم در تهیه بروشورهای تبلیغاتی موفق و تاثیرگذار می پردازیم.

بروشور تبلیغاتی چیست؟

بروشورهای تبلیغاتی انواع طرح های چاپی هستند که به منظور تبلیغ یک محصول، خدمت، رویداد یا هر نوع پیام تجاری دیگر استفاده می شوند. این بروشورها معمولاً به صورت کوتاه و مختصر طراحی می شوند تا اطلاعات مهم و جذاب را به مخاطبان منتقل کنند. بروشورها می توانند به گونه های مختلف تهیه و تنظیم شوند و در اندازه ها و شکل های مختلفی در دسترس باشند.

مزایا و معایب بروشورهای تبلیغاتی

ساخت بروشور تبلیغاتی هم مانند هر روش تبلیغاتی دیگری، مزایا و معایبی دارد که اینجا به آن ها اشاره می کنیم:

مزایا:

– جلب توجه مخاطبان و ایجاد ارتباط احساسی با آن ها.

– ارائه اطلاعات مهم و کاربردی به صورت سریع و مختصر.

– امکان حمل آسان و توزیع در مکان های مختلف.

– هزینه ی نسبتاً کم در مقایسه با روش های تبلیغاتی دیگر مانند .

معایب:

– ممکن است مخاطبان در بعضی موارد بروشورها را نادیده بگیرند.

– اگر طراحی نامناسبی داشته باشد، اثربخشی آن کاهش می یابد.

– محدودیت در حجم اطلاعات که ممکن است برخی از اطلاعات مهم در بروشور جا نشود.

نمونه بروشور تبلیغاتی موفق

مطالعه نمونه های موفق بروشورهای تبلیغاتی می تواند به شما در طراحی بروشورهای خود کمک کند. با مشاهده بروشورهای موفق دیگران، می توانید از تجربیات آن ها الهام بگیرید و اشتباهات رایج را از بین ببرید.

 1. بروشور تبلیغاتی اطلاع رسانی رستوران

این بروشور تبلیغاتی با استفاده از تصاویر جذاب و متن کوتاه، اطلاعات کاملی درباره منو، تخفیف ها و ساعات کار رستوران ارائه می دهد. با طراحی زیبا و جذاب، مخاطبان را به دیدن رستوران دعوت می کند

 1. بروشور تبلیغاتی تخفیف ویژه فروشگاه لباس

این بروشور با ارائه تخفیف ویژه، کلکسیون جدید و جوایز جذاب، توجه مشتریان را به فروشگاه لباس جلب می کند. طراحی شاد و رنگارنگ این بروشور، حس مثبتی به مخاطبان القا می کند.

 1. بروشور تبلیغاتی اجتماعی حمایت از بیماران پروانه ای (خانه ای بی)

این بروشور اجتماعی برای جلب حمایت از بیماران مبتلا به بیماری های خاص (پروانه ای) طراحی شده است که در ایونت های مرتبط جهت بالا بردن آگاهی و ترغیب مردم برای حمایت از اهداف انسانی از آن ها استفاده می شود.

انواع بروشور تبلیغاتی

طراحی و تهیه بروشور تبلیغاتی به انواع مختلفی انجام می شود تا به بهترین شکل ممکن اطلاعات را به مخاطبان منتقل کند و توجه آن ها به خدمات یا محصولات مورد نظر جلب شود. در زیر به برخی از انواع رایج بروشورهای تبلیغاتی اشاره می کنیم:

 1. بروشور تبلیغاتی اطلاع رسانی

این نوع بروشورها معمولاً برای اطلاع رسانی درباره خدمات، محصولات یا رویدادها طراحی می شوند. این بروشورها اطلاعات کاملی درباره امکانات، قیمت ها و تاریخ های رویدادها ارائه می دهند.

 1. بروشور تبلیغاتی تخفیف و پیشنهاد ویژه

این نوع بروشورها برای جذب مشتریان با ارائه تخفیف ها، پیشنهادهای ویژه یا جوایز تهیه می شوند. این نوع بروشورها معمولاً احساس فوری نیاز به عمل را در مشتری ایجاد می کنند.

 1. بروشور تبلیغاتی رویدادها

ساخت بروشور تبلیغاتی مرتبط با رویدادها مثل نمایشگاه ها، کنفرانس ها و جشن ها، جهت جذب شرکت کنندگان و مخاطبان احتمالی انجام می شود.

 1. بروشورهای تبلیغاتی نمونه کارها

شرکت ها و کسب و کارها برای نمایش نمونه کارها و پروژه های قبلی خود از این نوع بروشورها استفاده می کنند. این نمونه کارها معمولاً از نمونه های تصاویری و متنی تشکیل شده اند.

 1. بروشورهای تبلیغاتی اجتماعی و خیریه

بروشورهای اجتماعی و خیریه برای جلب حمایت مردم در خصوص اهداف اجتماعی یا خیریه طراحی می شوند. این بروشورها به شکل احساسی تری طراحی می شوند تا تاثیر بیشتری داشته باشند.

 1. بروشورهای تبلیغاتی دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی، بروشورهای تبلیغاتی دیجیتال نیز به صورت آنلاین و تعاملی طراحی می شوند. این نوع بروشورها می توانند حاوی لینک های قابل کلیک، عکس های متحرک و ویدئوها باشند.

هر کدام از این انواع بروشورها ویژگی ها و مشخصه های خود را دارند و در صورت صحیح و مناسب می توانند در تبلیغات کسب و کارها به اهداف مورد نظر دست یابند. انتخاب نوع مناسب بروشور بستگی به هدف و مخاطبان هر کسب و کار دارد.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.