عمومیکسب و کار جدید

تخت سنتی: ابزاری برای ایجاد فضای دکوراسیون سنتی

هنر و معماری ایرانی از گذشته تا به امروز سرشار از ذوق هنری، صمیمت و گرمای زندگی بوده است. تصور کنید به چند سال گذشته سفر کرده‌اید و در یکی از خانه‌های قدیمی و سنتی ایرانی در یکی از شهرهای بزرگ بدون شلوغی و ترافیک زندگی می‌کردید. بدون شک ذهن شما یکی از خانه‌های بزرگ حیاط دار ایرانی را متصور می‌شود که با حوض بزرگ وسط حیاط، میوه‌های داخل آن و گل‌های اطراف آن در کنار تخت‌های سنتی تزیین شده با پشتی و بالش‌های دست دوز تزیین شده است و عصر‌ها اعضای یک خانواده روی آن می‌نشستند و با خیالی آسوده چای یا عصرانه می‌خوردند. در دنیای  امروزی داشتن خانه ای با سبک قدیمی ایرانی یک نعمت است. خانه ای که هر گوشه اش برایمان نوستالژیک است و می توان فضای صمیمی گذشته را در آن حس کرد.

تخت سنتی: ابزاری برای ایجاد فضای دکوراسیون سنتی

مبلمان سنتی

یکی از وسایل دکوری سنتی که اتفاقا خیلی در خانه‌های امروزی کاربرد می‌تواند داشته باشد تخت‌های سنتی برای منزل هستند که شما می‌توانید در دکوراسیون خانه خود از آن‌ها استفاده کنید و فضای خانه را چند برابر دل پذیرتر کنید. دکوراسیون سنتی ایرانی یعنی خانه گرم، یعنی دورهمی، یعنی تمام اوقات خوب و احساس خوش. چیدمان سنتی از هزارتوی تاریخ به خانه های ما راه پیدا کرده است. به نظر می رسد هر چقدر از آن فاصله گرفتیم و سراغ مدرن ترها رفتیم، باز هم در گوشه قلبمان جای دارد و با دیدنش همان حس شادی و گرمای ناب همیشه را حس می کنیم.

تخت سنتی

با استفاده از تخت سنتی می توانید دکوراسیونی متفاوت را تجربه کنید. استفاده از طرح های سنتی در خانه های ایرانی باعث به رخ کشیدن اصالت ایرانی می‌ شود‌. از آنجایی که اصالت ایرانی با روح و جسم مردم کشور ما عجین شده است و همواره به آن ارج می دهند لذا نتیجه می شود که این مردم محال است سنت و اصالت خود را فراموش کنند.

موارد استفاده تخت های سنتی:

استفاده از تخت سنتی در دکوراسیون خانه های مختلف و طراحی های گوناگون باعث می‌ شود تا تلفیقی از مدرنیته و سنت را تجربه کنید. از تخت سنتی می‌ توانید در خانه های حیاط دار خود برای ایجاد یک فضای دنج و آرام استفاده کنید. برای تزیین چیدمان تخت می توانید از انواع پارچه های طرح سنتی استفاده کنید‌. همچنین می توانید از تخت سنتی در بالکن خود برای خلوت گزینی استفاده کنید‌، برای این کار می‌ توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و با استفاده از گل های رونده و گلدان های سنتی و زیبا طراحی جدیدتری به تراس خود دید.

از تخت های سنتی می‌ توانید در دکوراسیون خانه خود یعنی در پذیرایی و نشیمن نیز استفاده کنید. برای این کار می‌ توانید از تابلو های طرح سنتی استفاده کنید. البته استفاده از تابلو های خطاطی شده نیز باعث می شود محیط مورد نظر دنج بشود. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، تخت‌های سنتی در دکوراسیون داخلی حس نوستالژی و صمیمی به فضا می‌بخشد. اما اگر به این فکر می‌کنید که استفاده از این تخت‌ها در خانه‌های کوچک امروزی جایی ندارند، بیاید سری به بالکن‌، حیاط خلوت و یا بالا پشت بام خانه‌هایمان بزنیم. ب

رای چیدمان تخت سنتی در منزل نیازی به فضای خیلی بزرگ نیست و شما می‌توانید حتی یک گوشه از خانه‌ خود را مزیین کنید و یا در بالکن خانه خود تخت سنتی با یک میز و سماور بگذارید و برای روز‌هایی که خسته از همه جا هستید برای خود در این محیط خلوت کنید. تخت های سنتی مناسب با همه خانه ها مانند خانه های کوچک وخانه های بزرگ می باشند. شما ممکن است کسی باشید که علاقمند به سبک سنتی است یا کسی که  دنبال یک سبک معمولی می باشد  که به شما پیشنهاد میشود حتما به خرید تخت های سنتی فکر کنید.

راهنمای خرید تخت های سنتی:

برای خرید تخت های سنتی در ابتدا سلیقه شخصی و سبک وسایل دیگر منزل خود را در نظر بگیرید و در کنار انواع تخت های سنتی می توانید از وسایل های گوناگون استفاده کنید. تخت های چوبی در مدل ها و طراحی های گوناگون تولید شده اند و می توانید آن ها را در کنار هر گونه وسایل مدرن نیز قرار دهید.

جنس تخت های سنتی:

تخت ها از جنس های گوناگون مانند چوب گردو, چنار و روس و mdf و فلز و غیره تولید می شوند و اشکال آن ها متفاوت است. تخت های سنتی به صورت چند نفره و دو نفره نیز تولید شده است. تخت ها جزو وسایل بسیار پرکاربرد در خانه می باشند. شما با داشتن تخت سنتی می توانید فضای باز, خانه و باغ خود را تجهیز کنید.

ساخت تخت های سنتی:

هیچ قانون خاصی برای ساخت تخت سنتی وجود ندارد اما در بیشتر موارد آنها دارای روکش چوب طبیعی هستند.طرح های تخت های چوبی سنتی اغلب  دارای صفحات مربع و مستطیل شکل و جزییات طراحی پیچیده هستند . تخت های سنتی در 5 رنگ مختلف چوب طبیعی موجود است.

خرید تخت سنتی

انتخاب یک تخت سنتی و قرار دادن در جای مناسب منزل ( چیدمان ) از اهمیت خاصی برخوردار است . در خواب شاپ انواع تختخواب , مبل , صندلی , جلومبلی و عسلی طرح سنتی مواجهه خواهید شد که قابلو تاثیر آن در دکوراسیون محیط تاثیر گذار است .اگر به رستوران های سنتی رفته باشید مطمئنا تخت سنتی  را در این مکان ها دیده اید. تخت سنتی رستوران در ابعاد و اندازه متفاوت با استفاده از چوب تولید شده که در بازار با تخت قهوه خانه ای یا سفره خانه ای شناخته می شود. یکی از اجزای تشکیل دهنده اکثر رستوران ها و سفره خانه های سنتی تخت سنتی رستوران است. که طراحی سنتی و قدیمی دارد و می تواند برای مکان های کلاسیک مناسب باشد. شما می توانید تخت سنتی  را در ویلای خود قرار دهید و در روزهایی که هوا خوب است در محوطه باز ویلا روی تخت استراحت نمایید. در تولید تخت های سنتی از چوب های مقاوم مانند نراد استفاده کرده اند.

در کنار تخت سنتی می توان از وسایلی مانند نیز استفاده کرد .

تخت سنتی و تاثیر آن در دکوراسیون و ابعاد آن

تخت های سنتی در ظرفیت های مختلفی تولید شده است که می توان به ظرفیت های دو نفره، سه نفره، چهار نفره اشاره کرد که در سایز های 60 در 60، 60 در 120، 60 در 160 ، 90 در 190 ، تولید شده اند. تخت های سنتی رستوران در اندازه و سایز های متنوع مطابق با خواسته و تمایل خریدار ساخته می شوند. تخت های سنتی دارای طرح های سنتی و کلاسیک هستند و چون در تولید آن ها از چوب استفاده شده به دکور سنتی آن دامن زده است و در ظرفیت های بالا تولید می شوند به همین دلیل شما می توانید تخت سنتی رستوران را برای طراحی دکوراسیون کافه ها و رستوران ها یا ویلای شخصی استفاده نمایید. تخت های سنتی در رنگ بندی های متنوع و طرح های مختلف تولید شده است .

برای مناسب نیاز به کمی اطلاعات دارید .

یکی از محصولات پرطرفدار و کلاسیک تخت سنتی است که کاربرد بسیار زیادی در تزیین دکوراسیون و استفاده از آن به جای مبلمان در محوطه ویلا دارد. در تولید تخت های سنتی رستوران از پارچه های سنتی و رنگی نقش و نگار سنتی استفاده شده است که موجب شده طرح تخت های سنتی رستوران بسیار زیبا و چشم نواز شود. بر روی تخت های سنتی هنرهای ایرانی مانند منبت کاری انجام شده که به ظاهر آن زیبایی زیادی افزوده است. شما می توانید از طرح های سنتی برای چیدمان خانه خود و هماهنگ کردن آن با سایر اجزای خانه خود استفاده کنید.

اگر این محصول را در فضای باز استفاده می کنید بهتر است یک نیز داشته باشید .

تخت سنتی و تاثیر آن در دکوراسیون و خرید آن

شما می توانید تخت های سنتی را در ظرفیت و ابعاد مختلف برای ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی استفاده نمایید و از آن ها درون محوطه باز یا درون خانه های خود استفاده کنید و با دعوت کردن دوستان و اقوام و آشنایان خود از نشستن در فضایی کلاسیک و سنتی لذت ببرید. تخت های سنتی مطابق با خواسته متقاضیان در طرح ها و ابعاد و اندازه مختلفی طراحی می شوند و شما می توانید با سفارش تخت سنتی در ابعاد مختلف و طرح های منبت کاری شده و حکاکی شده بخشی از فضای خانه یا ویلای خود را زیبا و کلاسیک نمایید و از ایجاد یک فضای کلاسیک در خانه لذت ببرید. اگر شما فردی علاقه مند به سبک های کلاسیک و قدیمی هستید، تخت های سنتی  مطابق با سلیقه شما طراحی شده است.

شما می توانید انواع را از طریق ویلا سازه خریداری نمایید .

کاربردهای تخت سنتی

یکی از محصولاتی که از گذشته ایران به جا مانده تخت سنتی رستوران است که وقتی به آن نگاه می کنید ناخودآگاه یاد فرهنگ ایرانی و خاطرات قدیمی می افتید، زیرا این گونه تحت ها حس و حال گذشته و قدیم ایران را دارند و همواره مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. فرهنگ ایرانی آنقدر غنی است که محصولات به جا مانده از آن بتوانند بر روی احساسات مردمانی از سرزمین ایران را تحت تاثیر قرار دهند. تخت های سنتی به دلیل ظاهر بسیار زیبا و دیدنی که دارند در طراحی دکوراسیون های کلاسیک رستوران ها، کافه ها، خانه ها و فضای باز استفاده می شوند. ا

تخت سنتی و تاثیر آن در دکوراسیون و سازگاری با محیط

از آنجایی که تخت های سنتی در ابعاد و ظرفیت های گوناگون تولید شده اند به راحتی می توانید مطابق با متراژ خانه یا محوطه تختی مناسب سفارش دهید. بر روی تخت های سنتی قالیچه و کوسن وجود دارد که به راحتی می توانید بر روی آن استراحت کنید به همین دلیل انتخاب مناسبی برای اتاق خواب و محوطه باز ویلا و باغ است. شما می توانید بخش بزرگی از خانه خود را با تخت های سنتی تزیین کنید و یک فضای راحت برای دورهمی ها و استراحت روزانه تبدیل کنید و حتی می توانید قالیچه و کوسن های سنتی را مطابق با چیدمان خانه خود هماهنگ کنید. استراحت کردن در فضای سنتی و کلاسیک می تواند حس و حال شما را تغییر دهد و حس بی نظیری به شما انتقال دهد.

تخت های سنتی از نظر جنس

معمولا تولید کنندگان در تولید تخت سنتی رستوران از چوب های نظیر گردو و نراد و چوب های مقاوم استفاده می کنند و علاوه بر آن از ترکیبات آلیاژی هم در تولید تخت ها استفاده می شود. بسیاری از تولید کنندگان از ترکیب چوب و فلز به عنوان مواد اولیه تخت های سنتی استفاده می کنند و در بسیاری از مواقع فقط از چوب برای تولید این گونه محصولات استفاده می شود. چون در تولید تخت سنتی رستوران از ترکیب فلز و چوب استفاده شده مقاومت آن ها افزایش یافته و ظرفیت تحمل آن ها بیشتر شده است. البته در تولید تخت سنتی رستوران از متریال دیگر هم استفاده می شود. تولید کنندگان با تلفیق و ترکیب مواد اولیه گوناگون توانسته اند تخت سنتی رستوران را در انواع مختلف تولید کند.

تخت سنتی پلیمری

از دیگر مواد اولیه ای که در تولید تخت های سنتی استفاده می شود، پلاستیک است و البته از ترکیب فلز، چوب و پلاستیک هم برای تولید تخت های سنتی با طرح منحصر به فرد استفاده می شود. استفاده از این سه متریال با هم سبب شده تا کیفیت و سطح مقاومت تخت های سنتی افزایش یابد و این سه متریال مانند چوب و پلاستیک، فلز توانسته اند تا حد بسیار زیادی نقاط ضعف هم دیگر را پوشش دهند. شما می توانید تخت سنتی رستوران را در جنس های مختلف خریداری نمایید یا تخت سنتی با یه متریال نام برده شده خریداری کنید. اگر شما قصد دارید تخت سنتی خریداری کنید که استحکام زیادی داشته باشد پیشنهاد می شود تخت هایی با ترکیب متریال های مختلف خریدار کنید تا مقاومت لازم را داشته باشند.