اقتصادی

تمرکز مولدسازی روی دانه‌درشت‌ها و ملک‌های بزرگ است

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اجرای طرح مولدسازی عنوان کرد: تمرکز روی دانه درشت‌ها و ملک‌های بزرگ است که هرکدام می‌تواند یک پروژه عمرانی زمین مانده را تامین کند.

به گزارش اینترنشنال نیوز، سید احسان خاندوزی در مراسم رونمایی از تالار مولدسازی دارایی‌های دولت با بیان اینکه بخش اصلی تمرکز وزارت اقتصاد روی چند پروژه تحولی ماندگار است، اظهار کرد: صدور مجوز کسب‌وکار، شفافیت مالی شرکت‌ها و بانک‌های دولتی و نقش‌آفرینی دولت در اداره دارایی‌ها و اموال کشور از جمله این اقدامات است.

وی ادامه داد: با میلیاردر زاغه‌نشینی به نام دولت مواجه هستیم که باوجود دارایی‌های بسیار در پیشبرد توسعه کشور بسیار ضعیف عمل می‌کرده است، بر این اساس یکی از بهترین تدابیر برای تامین مالی غیر تورمی کشور این است که از وسعت دارایی راکد در جهت توسعه کشور استفاده کنیم، در قلب پایتخت ۲۲ هکتار زمین وجود دارد که عصرها معتادان در آن جمع می‌شوند و دولت‌ها می‌توانستند این املاک را به مجموعه‌هایی تبدیل کنند که برای دولت و مردم عایدی داشته باشد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: سال‌های قبل دولت اعلام می‌کرد مردم زمین‌های خود را برای تعادل بازار عرضه کنند، اما دولت املاک خود را عرضه نمی‌کردند، سعی شد این موضوع در قالب طرح مولدسازی جبران شود؛ امروز بیش از ۱۳۰۰ ملک مازاد مصوب شده است که باید به مرحله ارزش افزایی برود. البته همیشه بحث فروش مطرح نیست و باید بررسی شود یک ملک چطور بهتر مولد می‌شود.

خاندوزی با تاکید بر اینکه با اجرای طرح مولدسازی املاک دولتی از زندانی نامشهود آزاد می‌شود، عنوان کرد: این امر باید با حداکثر اعتماد اجتماعی انجام شود. شفافیت باید پیش از واگذاری باشد تا فرصت برابر برای همه مردم ایجاد شود.

وی با اشاره به مقاومت برخی دستگاه‌ها به معرفی اموال مازاد گفت: بعضا املاک کم ارزش‌تر را معرفی می‌کردند اما تمرکز روی دانه درشت‌ها و ملک‌های بزرگ است که هرکدام می‌تواند یک پروژه عمرانی زمین مانده را تامین کند. در این راستا از هر وزارت خانه خواسته شده است پروژه‌های نشان دار و طلایی خود را که نیمه تمام مانده‌اند برای تکمیل معرفی کنند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.