بین المللکسب و کار جدید

حقوق کارگر در قبرس جنوبی

قبرس کشوری عضو اتحادیه اروپا دارای اقتصادی با درآمد بالا است و از این نظر اطلاع از وضعیت حقوق ماهیانه کار در قبرس می تواند راهنمای خوبی برای متقاضیان باشد. اهمیت کشور قبرس برای ایرانیان این است که اولا قبرس جزء کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب شده و بنابرین اخذ اقامت قبرس به معنای اخذ اقامت اروپایی و بهره مندی از حقوق و مزایای این نوع اقامت می باشد. ثانیا شرایط اخذ تابعیت مضاعف در کشور قبرس بسیار آسانتر از دیگر کشورهای اروپایی است. به همین دلیل اخذ اقامت کاری قبرس می تواند زمینه ساز اخذ اقامت و تابعیت برای خود و کل خانواده همراه باشد.

  • حقوق کارگر در قبرس جنوبی چقدر است؟
  • حقوق کارگر در قبرس شمالی چقدر است؟

مطابق آمار دسته اول از بازار کار قبرس در سال 2022، میانگین حقوق ماهیانه کارگران در قبرس حدود 3430€ (یورو) می باشد. این سطح درآمدی نه یک سطح خیلی پایین و نه یک سطح خیلی بالا بلکه سطح متوسط درآمدی در کل اتحادیه اروپا محسوب می شود. اما باید توجه داشت که این عدد درآمدی در قبرس عدد ثابتی نبوده و متناسب با سابقه کاری و سطح تخصص افراد از حداقل حدود 460€ (یورو) تا حداکثر حدود 15200€ (یورو) متغیر می باشد. از اول تا آخر فرآیند مهاجرتی با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید.

Labor rights in South Cyprus

شرایط بازار کار قبرس در سال 2022

میانگین درآمدی، ساعت کار قانونی، فرهنگ کاری، بیمه تامین اجتماعی، هزینه های زندگی و غیره در کشور قبرس در حد نرمالی قرار دارد. اما تنها پوئن منفی بازار کار قبرس را می توان فقط در نرخ بیکاری نسبتا بالای آن دانست. واقعیتی که نمودار زیر آنرا در سال 2022 به خوبی به تصویر می کشد. همانطوری که در این نمودار هم مشاهده می شود، درحالیکه متوسط نرخ بیکاری کل اتحادیه اروپا در حدود 6.3% است اما نرخ بیکاری قبرس کی بالاتر و حدود 7.6% می باشد:

از جمله مشاغل مورد نیاز فعلی بازار کار قبرس شامل مشاغل پرستاری، حسابداری، مهندسی، دندانپزشکی، توسعه دهندگان نرم افزار، بازاریاب، مدیر فروش، داروساز، اوپراتور دستگاه می باشد. متقاضیان می توانند با لحاظ شرایط و نکات اصلی همانند داشتن رزومه (CV) قوی و برخورداری از مدرک مهارت زبان انگلیسی وارد مرحله کاریابی در کشور قبرس شوند. در اینباره نیز فرآیند کاریابی در قبرس را می توان با استفاده از وب سایت های کاریابی معروف همانند Cyprusjobs.com یا ergodotisi.com به سرعت انجام داد.  با همه این تفاسیر بسیاری از ایرانیان بر این باور هستند که برای آن ها اعتبار بیشتری ایجاد می کند.

شرایط حقوق ماهیانه کار در قبرس

همان طوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، قبرس عضوی از کشورهای اتحادیه اروپا (EU) می باشد و از همین رو کلیه معاملات در این کشور و نیز پرداخت حقوق ماهیانه کار در قبرس با واحد پول اروپایی (یورو) انجام می شود. با این شرح به ارائه آمار دقیقی از وضعیت حقوق ماهیانه کار در قبرس می پردازیم. مطابق آمار سال 2022، میانگین درآمد ماهیانه در کشور قبرس در حدود €3430 (یورو) می باشد. اما کمترین سطح درآمدی در قبرس حدودا 460€ (یورو) و بالاترین سطح درآمد در این کشور اروپایی حدودا 15200€ (یورو) می باشد.

اما برای انجام مقایسه بهتر با شرایط کاری در دو کشور همسایه یعنی کشورهای ترکیه و یونان، ما به تحلیل آماری میانگین درآمد ماهیانه در این سه کشور می پردازیم. همانطوری که نمودار زیر نیز نشان می دهد از بین این سه کشور اروپایی همسایه، یونان با درآمد ماهانه 6300€ (یورو) در رتبه اول و سپس قبرس با 3430€ (یورو) و ترکیه با 3264€ (یورو) در رتبه های دوم و سوم منطقه قرار دارند:

بهترین شرایط حقوق ماهیانه کار در قبرس

عوامل و پارامترهای مختلفی بر سطوح حقوق ماهیانه کار در قبرس اثرگذار هستند. پارامترهایی همانند سطح تحصیلات، سابقه کار تخصصی، بخش استخدامی و یا حتی جنسیت متقاضیان از جمله عوامل موثر بر روی درآمد کارکنان در کشور قبرس به حساب می آیند. اما اکنون سوال اینجاست که بهترین شرایط برای کار و دریافت حقوق بالا در قبرس چیست؟ برای دانستن پاسخ سوال بایستی کلیه پارامترها و عوامل فوق را در کنار هم ارزیابی نموده و به یک جمع بندی کلی دست یافت.

بر این اساس باید توجه کرد که از بین مدارک مختلف تحصیلی، داشتن مدرک فوق لیسانس باعث افزایش سطح حقوق ماهیانه کار در قبرس تا  29% می شود. در زمینه سابقه کاری نیز هر متقاضی دارای سابقه کار تخصصی بالای 5 سال این شانس را دارد که از افزایش سطح درآمدی 36% برخوردار شود. جنسیت در قبرس حدود 8% بر روی حقوق ماهیانه افراد تاثیر می گذارد. اما نباید فراموش کرد که درآمد افراد استخدامی در بخش دولتی قبرس حدود 18% بالاتر از افراد استخدامی در بخش خصوصی این کشور می باشد.

پردرآمدترین مشاغل در قبرس کدامند؟

همان طوری که ملاحظه شد، میانگین حقوق ماهیانه کار در قبرس 2022 حدود 3430€ (یورو) می باشد. همچنین رنج درآمدی در قبرس مینیمم حدود 460€ (یورو) و ماکسیمم حدود 15200€ (یورو) می باشد. اما میانه حقوق ماهانه در کشور قبرس نیز در حدود 6050€ (یورو) می باشد. بر اساس شاخص توزیع درآمد در کشور قبرس می توان چنین استنباط کرد که 50% از کارگران در کشور قبرس کمتر از 6050€ (یورو) دریافت کرده درحالیکه حدود 50% دیگر بیش از 6050€ (یورو) دریافتی درآمد دارند.

اما بحث دیگر در خصوص پردرآمدترین مشاغل در کشور قبرس می باشد. اینکه کدام مشاغل قبرس جزء پردرآمدترین مشاغل این کشور محسوب می شوند. با توجه به رصد دقیق لیست مشاغل ملی کشور قبرس می توان فهمید که مشاغل حوزه سلامت در این کشور جزء مشاغل پردرآمد محسوب شده و بالاترین درآمدها را در سال 2022 از آن خود کرده اند:

  • جراح قلب و عروق با سطح درآمدی 24600€ (یورو)
  • پزشک متخصص درمان با اشعه با سطح درآمد 18600€ (یورو)
  • جراح اطفال با سطح درآمدی حدودا 21600€ (یوو)
  • جراح تروما با سطح درآمدی حدود 19500€ (یورو)
  • متخصص بیهوشی با سطح درآمدی حدودا 18200€ (یورو)

بسیاری از افراد پس از مهاجرت به قبرس، در مسیر قرار می گیرند تا بتوانند شرایط اقامتی بهتری را برای خود ایجاد کنند و بتوانند از این طریق کیفیت زندگی خود را نیز بهبود ببخشند.

شرایط زندگی در قبرس 2022

علاوه بر اطلاع از سطح حقوق ماهیانه کار در قبرس، اطلاع از نیز می تواند راهگشای متقاضیان در اخذ تصمیمات مهاجرتی و اخذ ویزا باشد. اصولا کارجویان و متقاضیان کار در قبرس 2022 بایستی به این نکته توجه نمایند که هزینه زندگی در کشور قبرس نسبتا بالا می باشد حتی در مقام مقایسه با دو کشور همسایه یعنی یونان و ترکیه نیز بالاست. به طوری که، هزینه های زندگی در ترکیه حدود 39.80% و در یونان حدود 3.37% پایین تر از قبرس می باشد. پیش بینی ها حاکی از آن است که میانگین هزینه ماهیانه زندگی کارگری در قبرس بالای €650 (یورو) باشد. جزئیات این هزینه ها در جدول زیر لیست شده است:

آیتم ها هزینه ها
یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت €13.00 (یورو)
مک میل در رستوران مک دونالد €45.00 (یورو)
یک لیتر شیر تازه €0.95 (یورو)
یک  عدد نان تازه 500 گرمی €1.41 (یورو)
یک کیلو برنج €1.90 (یورو)
یک کیلو گوشت مرغ €6.50 (یورو)
یک کیلو گوشت گاو €13.50 (یورو)
هزینه قبوض شرکت های خدمات شهری برای آپارتمان 85 متر مربعی €114.99 (یورو)
اجاره آپارتمان یک خوابه در شهر €515.93 (یورو)

در پایان ذکر این نکته مهم است که قبرسی ها در حدود 69% از درآمد خود را صرف خرج و مخارج زندگی کرده و تقریبا حدود 31% از درآمد را پس انداز می کنند. برای تضمین اخذ سریع انواع ویزای اقامت خانوادگی قبرس از جمله ویزای طلایی قبرس توصیه می شود که مشاوره های وکلای برتر مهاجرتی داد مهر عدالت را از دست ندهید.

سوالات متداول در باب درامد در قبرس

در این بخش مفتخر به پاسخگویی حقوق کار در قبرس می باشیم:

  • میانگین حقوق در قبرس چقدر است؟ میانگین حقوق ماهیانه کار در قبرس 2022 حدود 3430€ (یورو) می باشد.
  • شرایط حقوق ماهیانه کار در قبرس به چه صورت است؟  همان طوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، قبرس عضوی از کشورهای اتحادیه اروپا (EU) می باشد و از همین رو کلیه معاملات در این کشور و نیز پرداخت حقوق ماهیانه کار در قبرس با واحد پول اروپایی (یورو) انجام می شود. با این شرح به ارائه آمار دقیقی از وضعیت حقوق ماهیانه کار در قبرس می پردازیم. مطابق آمار سال 2022، میانگین درآمد ماهیانه در کشور قبرس در حدود €3430 (یورو) می باشد. اما کمترین سطح درآمدی در قبرس حدودا 460€ (یورو) و بالاترین سطح درآمد در این کشور اروپایی حدودا 15200€ (یورو) می باشد.

خرید خانه در قبرس

اگر به دنبال خرید خانه ارزان در قبرس هستید ، گزینه های زیادی وجود دارد ، البته خرید ملک ارزان در قبرس مزایا و معایب خاص خودش را دارد ، تنها مزیت خرید آپارتمان ارزان در قبرس ، قیمت کم آن است و این قیمت کم باعث می شود تا شما هزینه کمتری را برای این موضوع پرداخت کنید.

در شهرهای فاماگوستا، اسکله، لفکه، گوزل یورت و روستاهای قبرس شمالی گزینه های زیادی برای خرید خانه ارزان وجود دارند و شما حتی با 15 هزار پوند هم می توانید در روستاهای قبرس ، خانه خریداری کنید ، اما هرگز نباید انتظار رشد قیمت خانه خود را داشته باشید ، این خانه ها رشد قیمتی کمی داشته و حتی ممکن است در آینده مجبور باشید با ضرر خانه خود را بفروشید ، اما در مقابل خرید خانه در مناطق سرمایه گذاری و به خصوص لانگ بیچ، بوآز و مناطق ساحلی یک گزینه مناسب تر می باشند .قطعا افراد زیادی با دانستن هزینه های زندگی  و مواد غذایی در کشور قبرس شمالی تصمیم گرفته اند تا با خرید ملک در قبرس یک خانه در این کشور یک زندگی جدید را تجربه کنند و یا اینکه یک سرمایه گذاری پرسود انجام دهند.اگر به فکر خرید در قبرس هستید میتوانید

شرکت پروژه نویانلار در قبرس شمالی به عنوان یکی از مهمترین شرکت های ساخت و ساز محسوب می شود و بجز موضوع ساخت و ساز و معماری انضباط کاری کاری نیز یکی دیگراز ویژگیهای شرکت نویانلار قبرس شمالی است ، به طوری که همیشه پروژه ها طبق تایم بندی داشته شده به بهره برداری رسیده و این موضوع باعث افزایش اعتبار این شرکت شده است به طوریکه بیشتر پروژه های این شرکت در مدت کوتاهی به فروش رسیده و معمولا همه واحدها در همان مراحل اولیه پیش فروش ، رزرو و فروخته می شوند که نشان دهنده موفقیت این شرکت در عرصه ساخت و ساز است.

شرکت نویانلار با سرلوحه قراردادن اصل ارائه یک تجربه خوشایند و فراتر از انتظار به مشتریان خود در همه مراحل خرید، پس از فروش و توسعه پروژه، رضایت مشتری را اولویت اول خود می داند. گروه شرکت های نویانلاربه عنوان یک شرکت خانوادگی، به اجرای پروژه های ساختمانی بدون افت کیفیت،در نهایت زیبایی و اصالت طراحی،  در قبرس ادامه می دهد.