علمی و پزشکی

رقابت ۱۵۲۷ رمان و مجموعه داستان در جایزه مهرگان ادب

به گزارش خبرگزاری اینترنشنال نیوز ، اولین گزارش دبیرخانه جایزه مهرگان منتشر شد که شامل پیشرفت محاکمه مهرگان ادب دو تعداد آثار دو بخش مهرگان علم است :.

به گفته دبیرخانه جایزه مهرگان ، 1527 عنوان رمان و داستان کوتاه از چاپهای اول 1398 و 1399 به این رویداد فرهنگی رسید. تعدادی کتاب چاپ شده در قسمت مهرگان ادب ظاهر شده است.

دبیرخانه جایزه مهرگان به اطلاع می رساند که تعداد 165 عنوان کتاب علمی-محیطی چاپ شده در اولین چاپهای دبیرخانه در سالهای 1398-1399 نسبت به دوره قبل 15 درصد افزایش یافته است اما تعداد کتابهای مهرگان تغییری نکرده است.

ثبت نام و کار 77 سازمان مردم نهاد محیط زیستی در جایزه مهرگان علم (1398 و 1399) نیز توسط داوران ارزیابی می شود. حضور و مشارکت این تعداد سازمان های مردم نهاد گواهی بر افزایش 25 درصدی تعداد سازمان های مستقل در این دوره از جایزه مهرگان علم است.

ارزیابی آثار در قسمت مهرگان ادب در دو مرحله با مشارکت 12 داور و در قسمت مهرگان علم با حضور 7 داور انجام می شود.

در دور اول ، داوری جایزه مهرگان ادب توسط هوباد آذراین ، مانی پارسا ، سودابه سلگین ، آرزو چردست و کرامرضا تاجمهر انجام می شود. اتوالفضل حسینی به پایان رسید.

جایزه مهرگان علم توسط هوشنگی ، عبدالحسین وهاب زاده ، محمد درویش ، آه هلی هلی پور ، محمدرضا دهین ، بهرام معلم و مژگان جم عمشید داوری می شود.

علیرضا ارگار مدیر جایزه مهرگان گفت: سپس درباره فرهنگ ایرانی ، زبان مادری نویسنده ، به فارسی ترجمه و توسط ناشران ایرانی منتشر شد. به منظور رعایت حقوق معنوی نویسندگان ایرانی چنین آثاری ، فرصتی برای داوری و ارزیابی این کتابها در “بخش ویژه” جایزه مهرگان ادب ، در مجسمه “ادبیات زبان مادری” مهرگان فراهم شد. جایزه اهدا می شود.

مهرگان ادبی و مجموعه کتابهای این دوره از جوایز مهرگان علم و محاکمه در پاییز 1399 آغاز شد و همچنان ادامه دارد. در این مدت ، جایزه به برندگان مجسمه مهرگان ، جایزه پولی و لوح یادبود در 9 رده مختلف اهدا می شود.

5777:

دیدگاهتان را بنویسید