اقتصادیکسب و کار جدید

سیستم SLM یا قفل نرم افزار هلو چیست؟

سال هاست که از قفل سخت افزاری برای جلوگیری از کپی شدن نرم افزار و تامین امنیت کاربران استفاده می شود. علاوه بر این، در این بین مشکلات زیادی از جمله از دست دادن ، سرقت و حذف اطلاعات کاربران نرم افزار را تهدید می کند. در همین راستا شرکت مهندسی نرم افزار هلو برای سهولت استفاده، امنیت بالاتر و رفاه بیشتر کاربران، نسخه ای از نرم افزار را با مجوز معتبر، مطابق با آخرین تکنولوژی ها و در قالب SLM (Smart License) ارائه کرده است. (لینک خرید نرم افزار هلو از سایت شاپ هلو ).

نحوه عملکرد سیستم SLM:

در سامانه SLM، مشترکانی که نرم افزار را خریداری می کنند، به جای قفل سخت افزاری در بسته خود، کارت حساب کاربری هوشمند دریافت می کنند. در واقع برای هر شناسه محصول (سریال) یک کارت حساب هوشمند وجود دارد که روی آن دو فیلد برای شناسه محصول و یک کد امنیتی از قبل چاپ شده است.

هنگام پیاده سازی نسخه قبلی نرم افزار لازم بود که قفل سخت افزاری به سیستم کامپیوتر متصل شده و توسط ویندوز و برنامه شناسایی شود.

اما در حال حاضر در نسخه جدید که مجهز به سیستم SLM است، کافی است پس از نصب برنامه (زمانی که برای اولین بار نرم افزار راه اندازی می شود) یک بار آن را فعال کنید.

اگر سیستمی که نرم افزار روی آن نصب شده به اینترنت متصل باشد، فعال سازی تنها با یک کلیک انجام می شود. اما برای دریافت کد فعال سازی کاربرانی که سیستم آنها مستقیماً به اینترنت متصل نیست، درگاه های مختلفی مانند سامانه پیام کوتاه و صفحات وب سایت Holoo در نظر گرفته شد تا بتوانند کد فعال سازی را دریافت کرده و نرم افزار خود را فعال کنند.

استفاده از قفل نرم افزاری یا قفل SLM مزایای زیادی دارد که کاربران این نرم افزار می توانند از آن بهره ببرند. در زیر به برخی از نکات مربوط به سیستم SLM (قفل نرم افزار هلو) می پردازیم:

بهتر است بدانید با توجه به اینکه کارت حساب کاربری هوشمند مختص هر کاربر است، در صورت مفقود شدن، سرقت یا آسیب دیدن کارت، مجدداً کارت صادر نمی شود و فقط اطلاعات کارت برای شماره موبایل صاحب کارت ارسال می شود.

همچنین قبل از حذف نرم افزار یا تغییر سیستم ویندوز یا کامپیوتر، نرم افزار قبلی باید غیرفعال باشد و در هنگام نصب نرم افزار کافی است در پنجره نوع قفل گزینه “Smart User Account” را انتخاب کنید.

با توجه به اینکه شماره همراه صاحب نرم افزار گیرنده کلیه اطلاعات اولیه نرم افزار از قبیل کد فعال سازی/غیرفعال سازی، پیامک، رمز عبور و غیره می باشد، لذا در تمامی مراحل فعال سازی یا غیرفعال سازی از شماره همراه صاحب نرم افزار استفاده نمایید.

به خاطر داشته باشید که در صورت تغییر شماره موبایل صاحب نرم افزار برای شناسایی شماره جدید در سامانه هلو کافی است یک بار نرم افزار را با شماره قبلی غیرفعال و سپس با شماره جدید فعال کنید. از این پس شماره جدید ملاک تمامی عملیات سیستم خواهد بود.

برای مشاهده و استفاده از امکانات جدید خریداری شده در نرم افزار هلو فروشگاهی، از پنل سمت چپ برنامه گزینه آپدیت را انتخاب کنید. با انجام این کار نرم افزار شما به طور خودکار غیرفعال می شود و باید با اجرای مجدد نرم افزار آن را فعال کنید.

تعویض قفل سخت افزاری به کارت حساب کاربری هوشمند:

برای این منظور هنگام مراجعه حضوری باید قفل سخت افزاری قبلی خود را به نمایندگی تحویل دهید تا بسته جدید را به همراه کارت حساب کاربری هوشمند با شناسه محصول جدید دریافت نمایید.

شناسه محصول جدید تمام مشخصات شناسه محصول قبلی را خواهد داشت و این عملیات برای شما هزینه ای در پی ندارد.

دریافت کد فعال سازی/غیرفعال سازی رایگان است و نیازی به اعتبار اشتراک سرویس ندارد.

نحوه فعالسازی / غیر فعالسازی SLM  در نرم افزار هلو

همانطور که گفتیم مشتریانی که نسخه های نرم افزار را با قفل نرم افزاری (کارت SLM) خریداری کرده اند، به جای قفل سخت افزاری، کارت حساب هوشمند را در بسته خود دریافت می کنند. در زیر نحوه فعال سازی این قفل را برای شما کاربران عزیز نرم افزار هلو توضیح خواهیم داد.

اگر از نرم افزار هلو با کارت حساب هوشمند استفاده می کنید، برای اجرای نرم افزار طبق مراحل زیر باید کد فعال سازی نرم افزار خود را دریافت کنید.

پس از نصب نرم افزار هلو و اجرای آن برای اولین بار، فرمی باز می شود که در آن باید شناسه ، کد امنیتی کارت و شماره موبایل صاحب اصلی نرم افزار را وارد کنید.

پس از انتخاب دکمه next فرم دیگری باز می شود و در صورت اتصال به اینترنت و انتخاب گزینه فعال سازی نرم افزار فعال و قابل استفاده خواهد بود.

در صورت عدم دسترسی به اینترنت کافی است با انتخاب کلید زیر فرم جدید را وارد کنید:

این فرم روش های دریافت کد فعال سازی از طریق سامانه پیامکی و یا مراجعه به وب سایت را نشان می دهد.

برای دریافت کد فعال سازی از طریق سامانه پیامکی دو روش می توانید انجام دهید. در روش اول کد QR موجود در صفحه را با تلفن همراه خود اسکن کرده و ارسال کنید (این پیام به صورت خودکار به شماره 300023067 ارسال می شود) در این صورت پس از شناسایی شماره موبایل مالک و اطلاعات نرم افزار از روی کد QR، کد فعال سازی به همین شماره ارسال می شود.

روش دوم دریافت کد فعال سازی از طریق سامانه پیامکی ارسال عبارت تولید شده توسط نرم افزار که شامل 20 کاراکتر (شامل اعداد و حروف انگلیسی) با فرمت زیر به شماره 300023067 می باشد.

#REG# عبارت 20 کارکتری

توجه داشته باشید که در هر دو روش فوق، شماره موبایلی که با آن کد QR یا پیامک ارسال می کنید باید با شماره موبایل صاحب نرم افزار یکی باشد.

همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت های اختصاصی نرم افزار هلو نسبت به دریافت کد فعالسازی اقدام کنید.

پس از دریافت کد فعال سازی، آن را در فرم مورد نظر وارد کرده و فرم را تایید کنید. با انتخاب گزینه «پایان و خروج» برنامه باز و آماده استفاده است.

نحوه غیرفعال کردن SLM  در نرم افزار هلو

برای غیرفعال کردن نرم افزار ابتدا باید از پنل سمت چپ نرم افزار در قسمت Smart Services گزینه غیرفعال کردن نرم افزار را انتخاب کنید. در فرم باز شده، شماره شناسه و کد امنیتی ثبت شده در کارت حساب کاربری هوشمند را وارد کنید.

با انتخاب گزینه بعدی، فرمی برای دریافت تاییدیه غیرفعال کردن نرم افزار نمایش داده می شود.

پس از تایید، اگر با انتخاب گزینه disable به اینترنت متصل شوید، قفل نرم افزاری شما غیرفعال می شود.

غیر فعالسازی قفل نرم افزاری هلو

برای دریافت کد غیرفعال سازی از طریق سامانه پیامکی می توانید از دو روش استفاده کنید. در روش اول کد QR موجود در صفحه را با تلفن همراه خود اسکن کرده و ارسال کنید (این پیام به صورت خودکار به شماره 300023067 ارسال می شود) در این صورت پس از شناسایی شماره موبایل مالک و اطلاعات نرم افزار از روی کد QR ارسالی ، کد غیرفعال سازی برای این تلفن همراه ارسال می شود.

روش دوم دریافت کد غیرفعال سازی از طریق سامانه پیامکی ارسال عبارت تولید شده توسط نرم افزار که شامل 20 کاراکتر (شامل اعداد و حروف انگلیسی) با فرمت زیر به شماره 300023067 می باشد.

#DIS# عبارت 20 کارکتری

همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت های اختصاصی نرم افزار هلو نسبت به دریافت کد غیر فعالسازی اقدام کنید. با ورود کد و انتخاب گزینه “پایان و خروج” برنامه بسته می شود.

برای مطالعه مطالب بیشتر به صفحه آموزش نرم افزار هلو مراجعه کنید.