عمومیکسب و کار جدید

 عوامل موثر بر قیمت اینورتر جوشکاری

اگر شما هم به دنبال خرید دستگاه جوش اینورتر باشید، حتما متوجه شده اید که هزینه پرداختی کاربران برای تهیه این کالا ثابت نیست. در حال حاضر، عوامل نسبتا زیادی هستند که قیمت اینورتر جوشکاری را تحت تاثیر خود قرار می دهند. توجه به این عوامل و فاکتور ها، به کاربران اجازه می دهد تا با کیفیت ترین اینورتر های موجود در بازار را همراه با قیمتی مناسب تهیه نمایند. متاسفانه در حال حاضر، امکان مشخص کردن قیمت عمومی این کالا وجود ندارد.

در دنیای صنعت و ساخت، جوشکاری یک پروسه پر اهمیت به حساب می آید. پروسه ای که اگر به درستی دنبال شود، کیفیت نهایی یک پروژه را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار می دهد. دستگاه اینورتر یکی از جدید ترین تکنولوژی های به کار رفته در این زمینه به حساب می آید که اهمیت زیادی دارد. امروز ما قصد داریم تا چیستی دستگاه جوش اینورتر و هزینه ای که شما باید برای خرید آن پرداخت کنید را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه شوید.

دستگاه جوش اینورتر چیست؟

قبل از بررسی عوامل موثر روی قیمت اینورتر جوشکاری، بیایید تا چیستی و مشخصات کلی این دستگاه را مورد بررسی قرار دهیم. به صورت کلی، دستگاه جوش اینورتر را می توان به عنوان نسل جدید دستگاه های جوش در نظر گرفت. این وسیله فوق العاده به گونه ای طراحی شده تا با افزایش دما و استفاده از جریان برق، نسبت به جوش دادن دو قطعه فلزی اقدام نماید.. خیلی از کارشناسان معتقد هستند که اینورتر، بهترین ابزار موجود برای جوش دادن دو قطعه آهنی به یکدیگر به حساب می آید.
اینورتر ها به گونه ای طراحی شده اند تا با دریافت انرژی برق، حرارت زیادی تولید کنند. این حرارت می تواند یک قطعه فلز را ذوب و دو تکه آهن را به یکدیگر متصل نماید. استفاده از تکنولوژی های روز دنیا برای ساخت انواع اینورتر جوشکاری، یک مسئله ضروری به حساب می آید. به همین علت هم قیمت دستگاه ها و تجهیزات به کار رفته در این زمینه، کمی بالا تر از دیگر دستگاه هایی است که در زمینه جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شما هم به دنبال خرید این دستگاه هستید، جدا از قیمت باید به امکانات و تکنولوژی های پشت صحنه آن هم توجه داشته باشید. عدم توجه به این مسئله، مشکلات جدی را برایتان ایجاد خواهد کرد.

عوامل عمومی موثر روی قیمت دستگاه جوش اینورتر

حال که همه مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید به عوامل موثر روی قیمت دستگاه اینورتر بپردازیم. یک سری عوامل خاص وجود دارند که قیمت همه محصولات وارداتی و خارجی موجود در بازار های ایران را تحت تاثیر خود قرار می دهند. از جمله این عوامل می توان به قیمت دلار، قیمت یورو و درصد تورم طی یک سال گذشته اشاره کرد. با کیفیت ترین مدل های دستگاه اینورتر جوشکاری، توسط برند های خارجی تولید شده و از طریق مراجع رسمی به ایران وارد می شوند. این مسئله باعث شده تا قیمت دستگاه جوش اینورتر، به قیمت دلار و یورو متصل شود. با افزایش قیمت ارز های خارجی، وارد کنندگان اینورتر هم باید هزینه بالا تری را برای تامین کالا های جدید تر پرداخت نمایند. این مسئله می تواند قیمت نهایی انواع دستگاه جوش را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهد.

تاثیر مشخصات روی قیمت دستگاه جوش اینورتر

مشخصات دستگاه جوش اینورتر دیگر عاملی است که می تواند قیمت نهایی این کالا را تحت تاثیر خود قرار دهد. شرکت های تولید کننده از فناوری ها و تکنولوژی های مختلفی برای ساخت انواع اینورتر استفاده می نمایند. هرچه این فناوری بهتر و پیچیده تر شود، هزینه ای که شما باید برای تهیه انواع اینورتر پرداخت کنید هم بیشتر می شود.

جدا از این مسئله، شما باید به توان خروجی دستگاه هم توجه داشته باشید. دستگاه های مخصوص اینورتر با توان های متنوعی تولید می شوند. دستگاه های پر توان و قوی می توانند برای جوشکاری قطعات بزرگتر و ضخیم تر هم مورد استفاده قرار گیرند. پس برای خرید آنها شما باید هزینه بالا تری را نیز پرداخت نمایید.

اندازه و قابلیت جانبی دستگاه اینورتر

اندازه و وزن دستگاه جوش اینورتر هم روی قیمت نهایی این وسیله موثر است. دستگاه های کوچک و قابل حمل، معمولا با قیمت بالا تری روانه بازار شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرند. محصولاتی که ابعاد کوچکی دارند، تکنولوژی پیچیده ای را با خود حمل می کنند. این مسئله باعث شده تا هزینه تولید افزایش پیدا نماید و در نتیجه، قیمت این کالا بیشتر شود.

لازم به ذکر است که برخی از مدل های اینورتر جوشکاری همراه با یک سری تجهیزات جانبی در اختیار مشتریان قرار می گیرند. کابل های جوشکاری اضافی و سایر تجهیزات جانبی هم می توانند روی قیمت پرداختی شما برای تهیه این کالای فوق العاده موثر باشند.

برند سازنده چه تاثیری روی قیمت دستگاه جوش می گذارد؟

چهارمین عامل موثر روی قیمت دستگاه جوش اینورتر، به برند های سازنده اشاره دارد. امروزه برند های داخلی و خارجی زیادی در زمینه ساخت و عرضه انواع دستگاه جوش فعالیت می کنند. هر کدام از این برند ها، خدماتشان را به نحوی خاص در اختیار مشتریان قرار خواهند داد. مسلما هزینه ای که کاربران باید برای خرید دستگاه جوش از طریق برند های معتبر پرداخت کنند، کمی بالا تر از دیگر محصولات موجود در بازار می باشد. لازم به ذکر است که محصولات تولید شده توسط برند های معتبر، معمولا کیفیت بیشتری داشته و برای مدت زمان طولانی تری هم سالم می مانند.

خدمات پس از فروش و تاثیرشان روی قیمت اینورتر جوشکاری

دیگر عاملی که روی قیمت خرید دستگاه جوش اینورتر موثر است، به خدمات پس از فروش این کالا اشاره می کند. خدمات پس از فروش یا گارانتی، سلامتی دستگاه در بازه های زمانی طولانی مدت را تضمین می نمایند. معمولا اینورتر هایی که گارانتی های چند ساله دارند، کمی قیمتشان از سایر دستگاه های موجود در بازار بالا تر است. البته که با خرید این تجهیزات، خیال شما از بابت کیفیت نهایی و پشتیبانی برند سازنده، راحت خواهد بود.

مراکز عرضه کننده و قیمت خرید دستگاه جوش اینورتر

فروشنده آخرین عاملی است که روی قیمت خرید دستگاه جوش اینورتر تاثیر می گذارد. در حال حاضر فروشندگان زیادی در زمینه عرضه انواع اینورتر و مدل های مختلف دستگاه جوش فعالیت کرده و خدماتشان را در اختیار مشتریان قرار می دهند. با خرید از بهترین فروشگاه های فعال در زمینه عرضه اینورتر، شما می توانید به بازدهی مطلوبی در این زمینه دسترسی پیدا نمایید. البته که یافتن بهترین فروشگاه های ایرانی فعال در زمینه عرضه دستگاه جوش کار راحتی نیست. مراکز عرضه کننده آنلاین دستگاه اینورتر می توانند گزینه مناسبی برای خرید باشند. مراکز عرضه کننده اینترنتی فعال در زمینه فروش دستگاه جوش اینورتر، با تامین محصولاتشان به صورت مستقیم از بهترین تولیدی های فعال در این زمینه، قیمت پرداختی شما را کاهش خواهند داد.

کلام آخر

امروز، ما سعی کردیم تا چند مورد از مهم ترین عوامل موثر روی قیمت خرید دستگاه جوش اینورتر را مورد بررسی قرار نکات مهمی در مورد قیمت ابزار

ابزارها در زندگی روزمره ما کاربرد بسیاری دارند، البته شاید تابه‌حال به آن‌ها توجه نکرده‌اید. مثلاً فکر کنید که در حال پخت‌وپز هستید و پیج دسته قابلمه شما باز می‌شود، خوب باید پیچ‌گوشتی داشته باشید تا آن را سفت کنید. مثال‌هایی قبیل این مورد بسیار زیاد هستند. حالا شاید برای شما جالب باشد که خرید یک ابزار هم نکات بسیار مهمی دارد. یکی از مهم‌ترین موارد، قیمت ابزار است که قصد داریم در ادامه به‌طور کامل در رابطه با آن مطلبی را بیان کنیم.

قیمت ابزار به چه عواملی بستگی دارد؟

اولین موضوعی که در قیمت ابزار تأثیر می‌گذارد، نوع آن است. مثلاً قیمت یک پیچ‌گوشتی را هیچ‌وقت نباید با یک مقایسه کرد. ازآنجایی‌که هر ابزاری کارایی خاص خود را دارد، نحوه ساخت و متریال استفاده شده در آن هم متفاوت خواهد بود، همین موارد باعث می‌شود که هر ابزاری، قیمت خاص خود را داشته باشد.

اجاره دستگاه جوش نیز مانند اجاره هر ابزار صنعتی دیگری شرایط مناسب خود را می طلبد. خوب است بدانید از نظر هزینه اجاره برای مدت زمان طولانی بسیار مقرون به صرفه تر است؛ زیرا اکثر شرکت ها اجاره های کوتاه مدت خود را با قیمت بیشتری ارائه می دهند.

مورد دیگری که بر روی قیمت یک ابزار تأثیر دارد، متریالی است که در ساخت آن استفاده می‌شود. حالا هرچه این متریال کیفیت بیشتری داشته باشد، در نهایت یک ابزار با کیفیت بالاتری خواهید داشت و در چنین مواردی قیمت آن ابزار هم طبیعتاً افزایش پیدا می‌کند.

نکته بسیار مهم اینجا است که چنین ابزاری ماندگاری و مقاومت بالایی هم خواهد داشت. احتمالاً در بین ابزارهای خانه پدری، آچار یا پیچ‌گوشتی را دیده‌اید که چندین سال قدمت دارد و هنوز هم مانند قبل کارها را راه می‌اندازد. چنین ابزارهایی کیفیت بسیار خوبی داشته‌اند.

نکته بعدی شرکتی است که ابزار را تولید می‌کند. ابزارهایی که توسط شرکت‌های چینی تولید شده‌اند، معمولاً قیمت کمتری هم دارند. البته تصور نکنید که یک ابزار چینی کیفیت خوبی ندارد. در بازار رقابتی این روزها هر شرکتی در تلاش است تا بهترین محصول را به بازار ارائه بدهد تا بتواند مشتری‌های بیشتری را به سمت خود جذب کند.

به همین دلیل شرکت‌های چینی هم برای اینکه مشتری‌های بیشتری داشته باشند، کیفیت محصولات خود را افزایش داده و در مقابل قیمت آن نسبت به شرکت‌های اروپایی و آمریکایی بسیار کمتر است. همین موضوع سبب می‌شود که بسیاری ابزارآلات چینی را خریداری کنند.

مورد دیگری که بر روی قیمت ابزار تأثیر می‌گذارد، نحوه استفاده از آن است. یعنی است یا با برق کار می‌کند یا اصلاً شارژی است؟ هرکدام از این موارد قیمت خاص خود را دارند. معمولاً یک ابزار برقی قیمتی بالاتر از نوع دستی و شارژی خود دارد.

بعدازآن ابزار شارژی گران‌قیمت است و در انتها هم ارزان‌ترین ابزار، بدون شک نوع دستی آن خواهد بود. این مورد بر روی قیمت ابزار تأثیر بسیار زیادی دارد، به همین دلیل بهترین کار این است که متناسب با نیاز خود خریدتان را انجام بدهید. در ادامه نکات مهمی را در رابطه با خرید ابزار بیان خواهیم کرد.

اینورتر جوشکاری چیست | ساختار اینورتر جوشکاری | قیمت دستگاه جوش ارزان

نکات مهم در خرید ابزار

همان‌طور که گفتیم برای خرید ابزار باید به موارد بسیاری توجه داشته باشید. در این قسمت مهم‌ترین موارد را توضیح می‌دهیم.

بری خرید هر کالایی بهترین کار این است که در ابتدا نیاز خودتان را با دقت بسنجید. به‌عنوان‌مثال شما قصد خرید پیچ‌گوشتی ر ا برای خانه خود دارید. در چنین حالتی نیازی ندارید که چندین پیچ‌گوشتی را از اندازه‌های مختلف خریداری کنید، چون اصلاً به کارتان نمی‌آید.

حالا اگر برای یک کارگاه بخواهید ابزار بخرید، باید چنین پیچ‌گوشتی در اندازه‌های مختلف خریداری کنید، زیرا تمام آن‌ها کارایی خاص دارند و به کارتان می‌آید. حالا نه تنها پیچ‌گوشتی، بلکه بقیه ابزارها هم باید با توجه به نیاز خودتان بخرید.

پیشنهاد می‌دهیم که برای خرید هر کالایی به‌خصوص ابزار به کیفیت آن توجه داشته باشید. همان پیچ‌گوشتی مثال‌های قبل را به خاطر آورید. تصور کنید که در حال سفت کردن یک پیچ، از وسط بشکند. در چنین حالتی نه تنها کار شما انجام نمی‌شود، بلکه نیاز به خرید یک پیچ‌گوشتی دیگر هم خواهید داشت و این اصلاً خوب نیست.

البته به این موضوع هم دقت کنید که این پیچ‌گوشتی چه زمانی شکسته است. در بعضی از موارد یک ابزار سال‌ها‌ست که کار می‌کند، طبیعتاً دیگر مقاومت قبل را ندارد و به‌سادگی می‌شکند. در مواردی هم هنوز چند ماه نمی‌شود که آن ابزار را خریده‌اید، در این حالت کیفیت ابزار تعریف چندانی نداشته است.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن دقت داشته باشید، قیمت ابزار موردنظرتان است. همان‌طور که توضیح دادیم، قیمت یک ابزار متناسب با موارد بسیاری مشخص می‌شود. هنگامی‌که به‌طور دقیق نیازسنجی کنید، بهترین ابزار را با بهترین قیمت خواهید خرید. حالا میگوییم چطور این کار امکان‌پذیر خواهد بود.

مثلاً همان‌طور که گفتیم یک ابزار با کیفیت بالا قیمت بالایی هم دارد. حالا باید به این موضوع دقت داشته باشید که شما چه میزان کیفیتی مدنظرتان است. طبیعتاً همه ما دوست داریم بهترین ابزارها با بالاترین کیفیت ممکن را داشته باشیم، ولی هنگامی‌که بودجه محدودی در اختیار داریم، نمی‌توانیم بهترین کیفیت را با بالاترین قیمت بازار خریداری کنیم.

برای این منظور هم باز باید نیاز خودتان را بسنجید. مثلاً اگر شما نیازی به دریل ندارید، لازم نیست که حتماً آن را در خانه داشته باشید. اگر در سال یک یا دو بار با پیچ‌گوشتی یا انبردست کار می‌کنید، اگر بهترین کیفیت را هم نداشته باشند، باز هم ماندگاری بالایی خواهند داشت.

حالا اگر کارتان به صورتی است که هر روز با پیچ‌گوشتی، و دیگر ابزارها کار می‌کنید، طبیعتاً باید بهترین کیفیت موجود در بازار را خریداری کنید تا برای شما ماندگاری بالایی داشته باشد. این موضوع در خرید یک ابزار اهمیت بسیار بالایی دارد.

همان‌طور که در مطالب بالا گفتیم، یک ابزار می‌تواند دستی، شارژی یا برقی باشد و گفتیم که هر کدام از آن‌ها قیمت متفاوتی هم دارند. حالا شما در هنگام خرید ابزار موردنظر خود باید با توجه به نیازتان این نوع را مشخص کنید.

همان مثال بالا را در نظر داشته باشید، اگر در سال یک یا دو بار به پیچ‌گوشتی نیاز دارید، لازم نیست که یک پیچ‌گوشتی برقی داشته باشید. یک پیچ‌گوشتی دستی هم کار شما را به‌خوبی راه می‌اندازد. در مواردی هم شما یک کارگاه یا تولیدی دارید و روزانه مجبور به بستن و سفت کردن چندین پیچ هستید. در این حالت خرید یک پیچ‌گوشتی برقی یا شارژی کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

با توجه به موارد گفته شده در بالا باید بگوییم که مهم‌ترین نکته در هنگام خرید یک ابزار، نیاز خودتان است. به قیمت ابزار دقت داشته باشید و بعد قیمت و کیفیت آن را با نیاز خودتان بسنجید. در صورتی برای خرید اقدام کنید که واقعاً به آن محصول نیاز داشته باشید.

قیمت ابزار گران است یا ارزان؟

مورد دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است بسیاری تصور می‌کنند که قیمت ابزار گران است، یعنی برای خرید یک ابزار خاص باید مبلغ زیادی را پرداخت کنند. در پاسخ باید بگوییم که این‌طور نیست. از قدیم گفته‌اند هرچقدر پول بدهی، آش می‌خوری.

یعنی شما هر چه مبلغ بیشتری را برای خرید یک ابزار پرداخت کنید، طبیعتاً کیفیت بالاتری هم تحویل خواهید گرفت. این کیفیت بالا باعث می‌شود که ابزاری برای شما سال‌ها ماندگاری داشته باشد. درصورتی‌که شغل شما با ابزار سروکار دارد، مثلاً تعمیرکار هستید یا یک کارگاه یا تولیدی دارید، بهترین کار این است که ابزاری با کیفیت بالا را بخرید.

حالا برای خرید چنین ابزاری هم طبیعتاً باید مبلغ بالایی را پرداخت کنید. درحالی‌که اگر ابزاری را برای منزل می‌خواهید یا مثلاً میدانید که در هر سال چند بار بیشتر از آن استفاده نمی‌کنید، نیازی نیست که هزینه‌ بسیار بالایی هم برای خرید ابزار کنید.

لازم به ذکر است که قیمت ابزار هم مانند کالاهای دیگر مشخص می‌شود و اینکه تصور کنید قیمت یک ابزار خاص گران است، طبیعتاً درست نیست.

نتیجه‌گیری

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که اطلاعاتی در رابطه با قیمت ابزار در اختیار شما قرار بدهیم. در ابتدا گفتیم که قیمت یک ابزار چطور و با توجه به چه مواردی مشخص می‌شود.

عواملی مانند کیفیت متریال استفاده شده، برند ابزاری که انتخاب می‌کنید، نوع استفاده از آن (برقی، شارژی یا دستی بودن) و در نهایت نوع ابزار مواردی است که بر روی قیمت نهایی تأثیر می‌گذارد.

در ادامه گفتیم که قیمت ابزار یکی از مهم‌ترین مواردی است که در خرید یک ابزار باید به آن دقت ویژه‌ای داشته باشید. البته در هنگام خرید ابزارها باید به موارد دیگری هم توجه کنید که در مطالب بالا تمام این موارد را به‌طور کامل شرح داده‌ایم. با توجه به این اطلاعات می‌توانید خرید خوبی را تجربه کرده و از آن رضایت زیادی داشته باشید.

در انتها هم به این موضوع اشاره کردیم که چرا عده‌ای عقیده دارند قیمت یک ابزار گران استفرآیند جوشکاری با اینورترهای جوشکاری از بهترین روش های جوش دو قطعه فلزی به یکدیگر است که امروزه کاربرد فراوانی در صنعت دارد. این دستگاه در مدل ها و انواع مختلفی تولید شده است. به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

جوشکاری چیست؟

از بهترین و قدیمی ترین روش های مورد استفاده در صنعت، جهت اتصال دو قطعه به یکدیگر، جوشکاری می باشد. عملیات جوشکاری بسته به نوع مواد مورد استفاده و یا محل انجام آن راهکار های مختلفی را پیش روی کاربران و جوشکاران قرار می دهد. در واقع جوشکاری را می توان فرآیندی دانست که در آن دو قطعه فلزی و حتی غیر فلزی به وسیله گرم کردن محل اتصال و یا ذوب کردن مواد اتصال به یکدیگر متصل خواهند شد.

در عملیات جوشکاری توجه به پارامترهای جوشکاری حائز اهمیت است و اگر به آن توجه نشود، ممکن است در نهایت انجام کار کیفیت لازم را نداشته باشد. هر چه ضخامت قطعه کار بیشتر باشد به جوش قویتر و درنتیجه شدت جریان بالاتری احتیاج است. جوشکاری با دستگاه های مختلفی انجام می شود که از کاربردی ترین آن ها استفاده از اینورتر جوشکاری می باشد.

کاربر در حال کار با دستگاه اینورتر جوشکاری

اینورتر جوشکاری چیست؟

بهترین دستگاه برای جوش زدن دو قطعه آهنی و فلزی به یکدیگر اینورتر جوشکاری است که اصطلاحاً به آن دستگاه جوش هم می گویند. امروزه کمتر کسی است که نام این دستگاه را نشنیده باشد و آن را از نزدیک ندیده باشد.

، در واقع دستگاهی است که انرژی برق و حرارت بالایی ایجاد می کند تا به وسیله آن دو قطعه ذوب شده و به یکدیگر چسبانده شوند. این دستگاه از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار می باشد که منبع تغذیه به کار رفته در آن توانایی فراهم آوردن جریانی بسیار بالا برای عملیات جوشکاری را به وجود می آورد. مقدار جریان خروجی این دستگاه و نیز ولتاژ سیستم اینورتر قابل تنظیم شدن می باشند. بنابراین می توان آن را در طی فرایند جوشکاری به وسیله ولوم آمپر خروجی دستگاه جوش اینورتر کنترل و تنظیم نمود.

ویژگی های موثر در قیمت اینورتر جوشکاری

با گذشت زمان و نیاز افراد به داشتن جوش باکیفیت، دقیق و مطمئن، اینورترهای جوشکاری همواره در حال پیشرفت و نوین شدن می باشند. این امر باعث تولید مدل های گوناگون این دستگاه شده است و شرکت ها اینورترهایی با ویژگی های مختلف و توان های متفاوتی را تولید کردند. این تفاوت ها باعث تفاوت در قیمت اینورتر جوشکاری شده است. در ادامه نکات مهمی که در تعیین قیمت اینورتر جوشکاری موثر هستند را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

شدت جریان تولیدی

یکی از عوامل تعیین کننده قیمت اینورتر جوشکاری، شدت جریان تولیدی آن ها می باشد که هر چه مقدار آن بالاتر باشد، دستگاه قوی تر شده و در نتیجه قیمت بالاتری پیدا خواهد کرد.

از اصلی ترین وجه تمایز دستگاه های جوش و نکته قابل توجه در آن ها میزان شدت جریان تولیدی دستگاه است. میزان شدت جریان مورد نیاز، رابطه مستقیم با شدت جوشکاری و ضخامت قطعه کار دارد و همانطور که گفته شد برای جوش دادن موادی با ضخامت بیشتر به شدت جریان تولیدی بیشتری احتیاج است. بنابراین قیمت اینورتر جوشکاری با شدت جریان تولیدی بالاتر بیشتر خواهد بود. اما اگر از اینورتر برای مصارف خانگی استفاده می کنید، توانایی تولید شدت جریان حداکثر 200 آمپر نیز کافی می باشد و قیمت اینورتر جوشکاری مورد نیازتان کمتر خواهد شد.

کاربر در حال تنظیم شدت جریان تولیدی دستگاه اینورتر جوشکاری

چرخه عملکرد دستگاه جوش اینورتر

به زبان ساده می توان گفت چرخه عملکرد مدت زمانی است که دستگاه می تواند بی وقفه جوشکاری کند. این مؤلفه در دستگاه های جوشکاری بر حسب درصد اعلام می شود، به این صورت که اگر میزان چرخه عملکرد دستگاهی برابر با %100 باشد، یعنی این دستگاه نیاز به هیچ وقفه ای برای خنک کاری نداشته و به صورت مداوم امکان جوشکاری را برای کاربر فراهم می سازد.

معمولا چرخه عملکرد در بازه زمانی ده دقیقه‌ای اندازه گرفته می شود. به عنوان مثال اگر چرخه عملکرد دستگاه اینورتر برابر با 50% باشد، یعنی در یک بازه زمانی 10 دقیقه ای کار، دستگاه به پنج دقیقه زمان برای خنک کاری احتیاج دارد. لازم است بدانید که میزان نیاز دستگاه به خنک کاری با بالارفتن شدت جریان تولیدی، بیشتر می شود. می توان گفت که هرچه کاربری دستگاه به سمت صنعتی و کارگاهی برود، چرخه عملکرد بالاتری مورد نیاز است و قیمت اینورتر جوشکاری نیز بالاتر خواهد رفت.

لوازم جانبی دستگاه جوش اینورتر

دستگاه جوش اینورتر همراه با لوازم جانبی

دستگاه جوش اینورتر معمولا به همراه انبر الکترودگیر و کابل رابط عرضه می شود. انبر الکترودگیر قابلیت نگه داشتن الکترود با شماره های متفاوت را دارد و کابل آن عهده انتقال جریان به انبر و در نتیجه الکترود را دارد. بنابراین جهت بهبود کیفیت جوش به انتقال کامل شدت جریان تولیدی دستگاه احتیاج است که این وظیفه به عهده کابل رابط و در رابطه مستقیم با کیفیت آن می باشد. هرچه متعلقات این دستگاه باکیفیت تر و تکمیل تر باشد، در قیمت اینورتر جوشکاری تاثیر خواهند گذاشت.

نمایشگر دیجیتال اینورتر

نسل جدید اینورترهای جوشکاری امکان نمایش میزان آمپر و تنظیمات دیگر را دارد. برای تنظیمات و نمایش آن، این دستگاه ها به نمایشگری مجهز شده اند که تمام تنظیمات از جمله مقدار آمپر، تنظیم ولتاژ و سایر مواردی که در یک اینورتر جوشکاری وجود دارد، در آن قابلیت مشاهده دارند. لازم است بدانید که در گذشته و در مدل های قدیمی تر نمایشگر دیجیتال وجود نداشت ولی امروزه اکثر آن ها مجهز به نمایشگر دیجیتال برای تنظیمات دستگاه هستند و بنابراین قیمت اینورتر جوشکاری جدید نسبت به مدل های گذشته و قدیمی افزایش یافته است.

تصویر نمایشگر دیجیتال اینورتر

برند معتبر

یکی دیگر از معیارهای موثر و عوامل تعیین کننده در قیمت اینورتر جوشکاری برند تولیدکننده دستگاه است. کاملا واضح و منطقی است که هرچه این دستگاه توسط برند معتبرتری تولید شده باشد، کیفیت، دوام و ماندگاری بالاتری خواهد داشت و احتمالا قیمت آن نسبت به برندهای ناشناخته و تازه وارد بیشتر خواهد بود. رونیکس یکی از برندهای معتبر در تولید ابزارآلات برقی مانند اینورترهای جوشکاری است که انواع مختلفی از این دستگاه را در مقیاس خانگی و صنعتی تولید کرده است.

نکات مهم هنگام خرید اینورتر جوشکاری

قیمت اینورتر جوشکاری: قیمت نقش مهمی در انتخاب کاربر ایفا می کند، در واقع قیمت اینورتر جوشکاری می تواند در انتخاب شما تاثیر زیادی بگذارد. بنابراین ابتدا لازم است میزان بودجه خود را مشخص کنید تا برحسب آن گزینه مناسب خود را انتخاب نمایید.

نوع دستگاه: همان طور که می دانید بسته به نوع کاربری و نیاز افراد، اینورترهای جوشکاری متنوعی تولید شده اند. بنابراین لازم است تا با مشخص کردن نوع نیاز خود نمونه خانگی، نیمه صنعتی و یا صنعتی این دستگاه را تهیه نمایید.

اندازه و وزن: دستگاه های جوش بسته به اندازه هسته های آهنی داخل موتور و قدرت جریان خروجی از اندازه ها و وزن های مختلفی برخوردار هستند که می توانید با توجه به نیاز خود آن را مشخص نمایید. اگر به صورت مدام باید دستگاه را با خود حمل نمایید دستگاه های سبک تر برای شما مناسب هستند. دستگاه هایی با بدنه سبک به دلیل بهره مندی از کیفیت مرغوب در ساخت، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. بنابراین وزن و ابعاد این دستگاه می تواند در قیمت اینورتر جوشکاری موثر باشد.

میزان آمپر ورودی: میزان جریان ورودی مورد نیاز برای اینورترهای جوشکاری چیزی حدود 10 تا 18 آمپر است. اما این مقدار در دستگاه های معمولی بالای 25 آمپر می باشد که این مقدار می تواند به سیم کشی محل آسیب وارد کند. پس لازم است آمپر ورودی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید.

طول سیم: پیش از خرید به طول سیم برق دستگاه توجه داشته باشید. چراکه اگر طول آن بیش از حد کوتاه باشد برای هر بار استفاده به سیم سیار نیاز پیدا می کنید و همچنین اگر خیلی بلند باشد در هنگام جمع کردن زمان زیادی را از شما خواهد گرفت.

جنس انبر و کابل: جنس انبر و کیفیت کابل آن هم از موارد با اهمیتی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر جنس دسته انبر جوشکاری خیلی ضعیف باشد و به طور اتفاقی از دست شما به زمین بیفتد، غیر قابل استفاده می شود. همچنین در صورتی که جنس کابل هم ضعیف و بی کیفیت باشد، با چندین بار استفاده از دستگاه باید آن را تعویض نمایید.

گارانتی: همیشه مدل هایی را خریداری نمایید که دارای ضمانت هستند، چرا که تمام شرکت های معتبر محصولات باکیفیت خود را به همراه گارانتی عرضه می کنند. بنابراین داشتن ضمانت می تواند دلیل بر کیفیت بالای محصول باشد. کیفیت هم تاثیر زیادی بر روی قیمت اینورتر جوشکاری خواهد گذاشت.

مزایای اینورتر جوشکاری

 • صدای تولید شده در دستگاه جوش اینورتر بسیار کمتر از مدل های قدیمی بوده و کیفیت جوش نیز بسیار بالاتر است.
 • این دستگاه ها در مقایسه با مدل های قدیمی تر به دلیل وجود اینورتر برق کمتری را مصرف می کنند.
 • راندمان و ضریب قدرت در اینورترهای جوشکاری چند برابر نمونه های معمولی می باشد.
 • با توجه به حذف ترانس های داخلی و سیم پیچ ها می توان گفت حجم و وزن اینورترهای جوشکاری نسبت به سایر دستگاه های جوش کمتر شده است و به راحتی می توان آن ها را با خود به مکان های مختلف حمل کرد.
 • به دلیل اینکه میزان پایداری جوشکاری در دستگاه جوش اینورتر‌ از مدل معمولی بالاتر است، قوس الکتریکی یکنواخت ایجاد می شود.

سوالات متداول

 1. قیمت اینورتر جوشکاری به چه عواملی بستگی دارد؟
  شدت جریان تولیدی دستگاه، برند تولید کننده، چرخه عملکرد دستگاه، لوازم جانبی باکیفیت
 2. منظور از چرخه عملکرد در اینورتر جوشکاری چیست؟
  چرخه عملکرد مدت زمانی است که دستگاه می تواند بی وقفه جوشکاری کند.
 3. مزایای اینورتر جوشکاری نسبت به سایر دستگاه های جوش چیست؟
  صدای کمتر، مصرف برق کمتر، راندمان و ضریب قدرت بالاتر، وزن و حجم کمتر

جمع بندی

در این مقاله با عوامل موثر در قیمت اینورتر جوشکاری و ویژگی های مهم آن در هنگام خرید آشنا شدید و دانستید که شدت جریان تولید و برند معتبر دو مؤلفه مهم و اساسی هستند که تاثیر بسزایی در تعیین قیمت اینورتر جوشکاری دارند. امروزه با توجه به مزایای ذکر شده در فوق، کاربرد اینورترهای جوشکاری نسبت به سایر دستگاه های جوش بیشتر شده است و تولیدکنندگان مختلفی از جمله رونیکس نمونه های موفقی از این دستگاه را تولید و به بازار عرضه کرده اند.

و گفتیم که این تصور اصلاً درست نیست. هر سؤال دیگری در مورد این موضوع دارید را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم.

دهیم. مسلما مواردی همچون قیمت دلار و یورو، بیشترین تاثیر را روی هزینه نهایی انواع اینورتر به همراه خواهند داشت. اگر شما هم به دنبال خرید این وسیله هستید، لزوما باید خدمات بهترین فروشگاه های اینورتر ایرانی را به کار گیرید. صرف کمی وقت برای تحقیق در مورد بهترین برند ها و بهترین مراکز عرضه کننده به شما اجازه می دهد تا بدون مواجه شدن با هیچ چالشی نسبت به خرید با کیفیت ترین محصولات همراه با قیمتی مناسب اقدام نمایید.