عمومیکسب و کار جدید

مدت زمان استفاده از جکوزی

خطر استفاده از جکوزی

در حالی که مزایای سلامتی شگفت انگیز آب درمانی مرتبط با استفاده از جکوزی وجود دارد، استفاده نادرست از آن می تواند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد. از آنجایی که دمای آب در وان آب گرم بالاتر از دمای معمولی داخلی بدن است، ماندن بیش از حد در وان آب گرم می تواند باعث گرم شدن بیش از حد بدن و ایجاد علائمی مانند سبکی سر، سرگیجه یا حالت تهوع شود. از همین رو یکی از بهترین پیشنهادها برای مدیریت این موضوع، زمان بندی جلسات وان داغ در حالت ایده‌آل، باید سعی شود جلسات وان آب گرم خود را بین 15 تا 30 دقیقه زمان بندی شود و بسته به عوامل در حال بازی (به عنوان مثال دمای آب)، ممکن است بتوانید استراحت و آبتنی خود را تا 45 دقیقه افزایش داد. اگر به خاطر داشته باشید که همیشه می توان بعداً باز هم از این محیط آبی استفاده کرد! در زمان استفاده از عوامل مهمی که باید در نظر گرفته شوند تا شرایط مناسبی برای استفاده مهیا شود.

بهداشت شخصی در استفاده از جکوزی

قیمت جکوزی.   همیشه توصیه می شود، قبل از استفاده منظم از جکوزی، با پزشک خود صحبت کنید تا هر عامل یا خطری که ممکن است بر شما تأثیر بگذارد را بررسی کنید تا از بهترین سلامتی و ایمنی خود اطمینان حاصل کنید. مهم است که از احساس خود در هنگام حضور در آب آگاه باشید و اگر متوجه تغییرات منفی در وضعیت خود شدید بلافاصله جلسه خود را به پایان برسانید.

در حالی که عوامل بالا می توانند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشند، در لیست زیر مواردی وجود دارد که همه باید هنگام استفاده از جکوزی خود از آنها اجتناب کنند

تاریخچه جکوزی

برای اطلاع از قیمت کابین دوش  کلیک کنید .در سال 1915، شرکت جکوزی توسط جوکوندو جکوزی، یکی از هفت برادر ایتالیایی که در اوایل دهه 1900 به کالیفرنیا مهاجرت کردند، تأسیس شد. برادران جکوزی شروع به ساخت ملخ های چوبی برای ارتش آمریکا کردند و در مدت زمان کوتاهی توانستند، در صنعت ساخت هواپیما پیشرفت های بسیاری کرده و به یکی از قطب های بزرگ ساخت هواپیما تبدیل شوند. متأسفانه زمانی که جوکوندو جکوزی در حال انجام یک پرواز آزمایشی در یکی از هواپیماهای خود در سال 1921 بود، کشته شد.

با این حال، برادران جکوزی به تجارت نوآورانه خود ادامه دادند و علاقه بیشتری به هیدرولیک و ترمودینامیک پیدا کردند و در نهایت به سمت تجهیزات کشاورزی رفتند و یک پمپ کشاورزی منحصر به فرد ایجاد کردند. این فناوری پمپ زمانی بیشتر مورد استفاده قرار گرفت که برادر کوچکتر، پسری داشت که مبتلا به آرتریت روماتوئید نوجوانان مبتلا شده بود. کاندیدو جکوزی توانست تأثیر مفیدی را که جلسات منظم آب درمانی پسرش در بیمارستان بر سلامت او می‌گذارد ببیند و تصمیم گرفت پمپی بسازد که بتواند این جلسات را در خانه بازسازی کند. در طول دهه 1950، این توسعه ادامه یافت و تجارت پمپ قابل حمل جکوزی، به ویژه در بیمارستان ها و مدارس، رونق گرفت.

دهه 1970 شاهد تولد وان آب گرمی بود که ما به عنوان یک جکوزی سنتی آن را می شناسیم. زمانی که این شرکت یک پمپ جت آب و هوا را در یک «وان حمام» بزرگ قرار داد که شامل گرمایش، فیلتر و پمپ بود و ظرفیت آن یک نفر بود. بعد از آن و در دهه‌های اخیر، شرکت‌های دیگری در زمینه تولید جکوزی و حمام‌های آبگرم گردابی شروع به کار کردند، اما این نام خانوادگی یک خانواده مهاجر ایتالیایی به دلیل آنکه اولین بار وان های آبگرم را ساخته و تولید کردند بر روی آن مانده و امروزه ما آنرا با نام جکوزی می شناسیم و به لطف تکنیک‌ها و خلاقیت‌های نوآورانه آنها، امروزه استفاده از جکوزی ها جهت آبدرمانی، تفریح، سرگرمی و غیره رواج پیدا کرده است.

 انواع سایز جکوزی

مهمترین نکته در انتخاب سایز مناسب جکوزی، ابعاد محیطی است که جکوزی در آن نصب و یا ساخته می شود. همچنین باید در نظر بگیرید که چند نفر به طور همزمان میخواهند از استخر استفاده کنند. جکوزی ها به صورت بتنی یا پیش ساخته می باشند. یکی از انواع جکوزی های پیش ساخته، جکوزی بادی بوده و قیمت کمتری نسبت به سرامیکی دارد و سبک و قابل حمل می‌باشند. در مورد سایز استاندارد جکوزی، می توان گفت که متاسفانه چیزی به نام اندازه استاندارد جکوزی وجود ندارد. به عنوان مثال، یک جکوزی چهار نفره بسته به اندازه، شکل و نیاز به فضای شخصی، ممکن است به راحتی تنها برای دو یا سه بزرگسال مناسب باشد. همچنین، پیکربندی نشیمنگاه، عمق آب و عرض وان همگی می توانند از مدلی به مدل دیگر در جکوزی ها متفاوت باشد. فروشندگان جکوزی ، وان های آب گرم را به سه دسته کوچک، متوسط ​​و بزرگ دسته بندی می کنند:

بهترین زمان استخر رفتن | روش صحیح استفاده از استخر و سونا و جکوزی | سونا و جکوزی در بدنسازی

جکوزی کوچک (2 تا 4 نفر)

ابعاد در نظر گرفته شده برای وان جکوزی کوچک در هنگام ساخت، طول وان بین 110 تا 140 و عرض وان بین 70 الی 75 می‌باشد. معمولا دو یا سه نفر می باشد.

جکوزی متوسط ​​(4-6 نفر)

. ابعاد وان جکوزی خانگی در این دسته از محصولات با طول 140 الی 160 و عرض 70 الی 80 سانتی متر می‌باشد. این نوع جکوزی ها مناسب برای 4 تا ۶ نفر می باشد.

جکوزی بزرگ (بیش از ۷ نفر)

اگر یک جکوزی بتواند هفت نفر یا بیشتر را در خود جای دهد، بزرگ در نظر گرفته می شود. وان جکوزی با سایز بزرگ برای منازلی که محدودیت فضا برای نصب انواع وان جکوزی خانگی را ندارند، یک انتخاب ایده‌آل می‌باشد. ابعاد طول و عرض وان در این سایز بیش از 200 سانتی متر است.

علاوه بر طول، عرض و ارتفاع، اندازه گیری سومی وجود دارد که هنگام در نظر گرفتن یک جکوزی به کار می رود: عمق آب. به طور معمول، یک جکوزی تا زمانی که آب حدود پنج اینچ از لبه آن فاصله داشته باشد پر می شود. اینکه چه مقدار از بدن شما در زیر آب است تا حدی به اندازه و شکل بدن شما و همچنین به اندازه و شکل ساختار جکوزی بستگی دارد. برخی از صندلی های جکوزی بسیار پایین هستند، در حالی که برخی دیگر بالاتر هستند. کودکان و بزرگسالان کوتاه قدتر ممکن است صندلی کم عمق تر را ترجیح دهند. بزرگسالان قد بلندتر تمایل به صندلی های عمیق تر دارند. ابعاد کلی جکوزی ها به صورت زیر می باشد:

از مهمترین فواید جکوزی می توان به آب درمانی و ماساژ در آب اشاره کرد ، که باعث رفع خستگی و کاهش استرس می شود. در جکوزی ها زمانی که آب با فشار به بدن برخورد می کند، جریان خون افزایش می یابد و دمای بدن بالا رفته و باعث ایجاد حس آرامش در بدن می شود. با افزایش دمای داخلی بدن جریان خون تقویت شده،رگ‌های خونی رقیق شده و در نتیجه فشار خون پایین می‌آید. یکی دیگر از فواید استفاده از جکوزی ، این است که از لحاظ علمی زمانی که دمای بدن بالا می‌رود، فرد سریعتر و راحت تر به خواب می رود. حدود دو ساعت قبل از خوابیدن، بیست دقیقه در وان داغ و یا جکوزی باشید تا نتیجه آن را به خواب آرام و بدون استرس در خود ببینید. استفاده دائم از جکوزی باعث کاهش وزن ، افزایش انعطاف پذیری بدن، بازگرداندن قدرت و حرکت مفصل‌ها و بهبود درد آرتریت می‌شود. نکات مهم در رابطه با استفاده از جکوزی این است

منبع : گروه صنعتی فرس