عمومیکسب و کار جدید

مزایای دستگاه جوش لیزر

امروزه در صنعت از پرکاربرد ترین دستگاه های لیزر به شمار می روند. به وسیله این گونه دستگاه های مدرن صاحبان کسب وکارهای گوناگون به آسانی و بدون مشکلات و کاستی های قدیمی موفق به تولید محصولات بسیار متنوع و جدید در تعداد بسیار بالا و انبوه شده اند. در ادامه جهت آشنایی با مزایا و معایب دستگاه جوش لیزر همراه ما باشید. طراحی لیزر در دستگاه های لیزر که تمامی قابلیت های دستگاه تحت تاثیر آن است به گونه ای است که هم قابلیت برش انواع متریال ها با جنس های متفاوت و هم توانایی اتصال و جوش دادن انواع قطعات را به آسانی دارند. بطور کلی عملکرد دستگاه های جوش لیزر در متصل کردن قطعات فلزی می باشد.

یعنی اشعه لیزر طراحی شده در دستگاه با تابیدن بر سطح لبه های قطعات موردنظر تحت فشار و تولید گاز، حرارت و گرمای بسیار بالا موجب ذوب کردن لبه های قطعات و متصل کردن آن ها به یکدیگر می شود. همچنین از دیگر قابلیت های دستگاه جوش لیزر تبدیل کردن چند قطعه به یک قطعه جدید است، دراین صورت اشعه لیزر با مذاب کردن قطعات به طور کامل و ادغام کردن آن ها قطعات را تبدیل به یک قطعه جدید می کند. امروزه در صنعت لیزر دستگاه های جوش لیزر متنوع و روش های جوشکاری متفاوتی وجود دارد که هر کدام از آن ها کاربرد خاص خود را دارند که شما عزیزان متناسب با نیاز کسب وکار خود می توانید دستگاه جوش لیزر موردنظر خود را متناسب با نوع قطعات و روش جوشکاری مورد نظر خود تهیه نمایید.

کاربرد دستگاه های جوش لیزر

دستگاه های جوش لیزر کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع مختلف دارند که از جمله آن ها می توان به کاربرد دستگاه های جوش لیزر در صنعت مهندسی و پزشکی، صنعت کشاورزی، صنعت خودروسازی، صنعت ساختمان سازی و … اشاره کرد. همچنین اجرای جوش استیل، تولید کف شورهای استیل، تولید قطعات مختلف در صنعت خودروسازی و مونتاژ آن، تولید فیلترهای صنعتی، تولید لوستر و … از جمله کاربردهای دستگاه جوش فلزات می باشند.

مزایای دستگاه جوش لیزر

از جمله مزایا بی شمار دستگاه جوش لیزر میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دستگاه های جوش لیزر عملیات اتصال انواع متریال های فلزی را با سرعت بسیار بالا انجام می دهند. اجرای انواع جوش لیزر با روش های مختلف توسط دستگاه های جوش لیزر در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
 • دقت انواع دستگاه های جوش لیزر در اجرای انواع روش های جوش لیزر در دقت های میلی متری، بی نظیر و بدون نقص اجرا می شود.
 • دستگاه های جوش لیزر عملیات جوشکاری را با کیفیت بسیار بالا اجرا می کنند.
 • دستگاه های جوش لیزر انواع جوشکاری را بدون الکترون انجام می دهند به همین دلیل نیز نیازی به جریان های بالا در جوشکاری نیست.
 • دستگاه های جوش لیزر توانایی جوشکاری مناطق دور از دسترس را براحتی دارند.
 • دستگاه های جوش لیزر قابلیت جوشکاری طیف گسترده ای از مواد نظیر آلیاژ با نقاط ذوب بسیار بالا مواد غیر هم جنس و غیر ازجمله انواع متریال های فلزی و حتی امروزه کاربرد بسیار زیادی در اتصال متریال غیرفلز مثل چوب را در بهترین شکل ممکن آن دارند.
 • قابلیت جوشکاری متمرکز در قطعات بسیار کوچک و ظریف به دلیل استفاده از اشعه باریک و قوی لیزر در این گونه دستگاه های مدرن جوشکاری بسیار مورد توجه صاحبان کسب وکارهای گوناگون قرار دارد.
 • دستگاه های جوش لیزر به دلیل عدم تولید هیچ گونه اشعه ایکسی نیازی به محافظ ندارد.
 • دستگاه های جوش لیزر قابلیت اتصال انواع قطعات ظریف و بسیار کوچک الکترونیکی و سایر میکرو اتصال ها را در دقیق ترین شکل آن دارند.
 • جوشکاری لیزر به نسبت سایر روش های جوشکاری دیگر تمیزترین جوشکاری محسوب می شود، به همین دلیل نیز در دستگاه های جوش لیزر بعد از فرآیند جوشکاری نیاز به پرداخت نداریم.
 • در دستگاه های جوش لیزر امکان تولید به صورت انبوه با تعداد و حجم بالا با استفاده از ماشین آلات رباتیک به آسانی امکان پذیر است.
 • هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه های جوش لیزر بالا است.
 • هزینه قطعات و تجهیزات مورد استفاده در دستگاه های جوش لیزر بالا است.
 • کار با دستگاه های جوش لیزر نیاز به تجربه و مهارت بالای نیروی کار دارد.
 • قابلیت سرعت خنک کنندگی بالای دستگاه های جوش لیزر در برخی از فلزات موجب ایجاد ترک می شود.
 • در دستگاه های جوش لیزر بازده تبدیل انرژی بسیار کم و زیر ده درصد است.
 • فرآیند جوشکاری لیزری در دستگاه های جوش لیزر به ضخامت 19 میلی متر محدود می شود.

به طورکلی می توان گفت جوشکاری انواع فلزات پرکاربردترین روش جوشکاری در این صنعت است و کاربردهای بسیار متنوع با روش های مختلف در کسب و کارهای مربوطه دارند.

جوش لیزر آلومینیوم | دستگاه جوش لیزر dado | دستگاه جوش لیزر اتوماتیک

پس باید با توجه به نیاز کسب وکار خود دستگاه جوش لیزر متناسب با روش جوش مورد استفاده کسب وکارتان تهیه نمایید.  به عنوان یکی از معتبرترین و بزرگ ترین شرکت های واردکننده و تولید کننده انواع دستگاه های لیزر ازجمله بهترین و بروزترین دستگاه های جوش لیزر بروزترین خدمات و دستگاه های لیزر را به مشتریان خود ارائه می دهد.

مشتریان عزیز در اقصی نقاط کشور عزیزمان می توانند انواع دستگاه های لیزر اعم از انواع دستگاه های جوش لیزر متناسب با نوع کسب وکار و بودجه خود را از شرکت نوین تاک لیزر تهیه نمایند.

در صورت نیاز به دریافت قیمت روز دستگاه ها با شماره تلفن پنج رقمی 49063 در شرکت نوین تاک لیزر تماس بگیرید و راهنمایی ها و مشاوره های لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید. در دستگاه لیزر متناسب با هر بودجه ای موجود می باشد.

همچنین در رابطه با نصب دستگاه و نحوه کار با آن می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان و  تکنسین های مجرب ما دریافت نمایید.

قیمت بالا تنها عیب دستگاه جوش لیزری

مهمترین عیبی که می توان برای این دستگاه نام برد، قیمت گران این دستگاه است. قیمت یک دستگاه جوش صنعتی 1000 واتی در زمان نگارش این مطلب تقریبا بین 450 الی 500 میلیون تومان است که علی رغم پرکاربرد بودن این دستگاه در زمینه های گوناگون، امکان تهیه آن را برای همگان فراهم نمی کند.

البته دستگاه های جوش طلا و نقره به دلیل توان کمتر، دارای قیمت کمتر و مناسب تری هستند.

نکته: جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگاه های جوش و برش لیزری و قیمت آنها، بر روی لینک واژه های های قرمز داخل متن کلیک نمایید.

دستگاه برش لیزر

یکی دیگر از کاربردهای مهم لیزر، برش انواع مواد فلزی و غیر فلزی با سرعت و دقت بسیار بالا است.

خوشبختانه با فراگیر شدن این دستگاه ها و همچنین بومی سازی آنها در کشورمان، قیمت این دستگاه تقریبا مناسب و در دسترس است.

دستگاه برش لیزر در دو نوع فلزات و غیر فلزات تولید می شود که هر کدام برای مصارف خاص خود کاربرد دارند.

اندازه های رایج این دستگاه ها 20*30 – 60*90 – 90*130 – 130*180 – 180*250 – 200*300 سانتی متر است .