اقتصادیکسب و کار جدید

مزایای صافکاری PDR

فرورفتتگی های ناشی از برخورد خودرو می توانند ظاهر ناخوشایندی را در ماشین شما ایجاد کنند اما باید به شما بگوییم که ناراحت نباشید زیرا دیگر نیازی به تعمیرات پر هزینه و زمان بر سابق نیست. خوشبختانه به لطف صافکاری PDR آسیب دیدگی های بدنه خودرو به راحتی از بین رفته و ماشین شما همانند روز اولش می شود. استارلوکس کار بهترین صافکاری پی دی ار در تهران میباشد.

آموزش صافکاری pdr | دستگاه صافکاری pdr دیجی کالا | صافکاری pdr در تهران

بنابراین اگر می خواهید برای همیشه با فرورفتگی های جزئی خداحافظی کنید، اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، پس با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که صافکاری PDR چیست؟ چگونه انجام می شود؟ و مراحل استفاده از ابزارهای صافکاری PDR به چه صورت می باشد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید

معرفی صافکاری PDR

مطمئنا هر کسی پس از و یا خارجی، بیشترین مراقبت را از ماشین خود خواهد کرد اما ممکن است بدنه وسیله نقلیه دوست داشتنی شما به هر دلیلی دچار آسیب شود. باید گفت که هیچ چیزی ناراحت کننده تر از پیدا کردن فرورفتگی در بدنه خودرو نیست.

PDR یک فناوری تعمیر بدنه خودرو است که برای از بین بردن فرورفتگی ها و سایر عیوب تغییر شکل روی بدنه وسیله نقلیه با حفظ رنگ اصلی استفاده می شود. ماهیت این فناوری این است که تکنسین های PDR که آموزش های ویژه ای را در این زمینه دیده اند و دارای ابزارهای لازم برای ترمیم فرورفتگی هستند، می توانند بدون رنگ، سطح عناصر بدنه را بازیابی کنند.

موارد استفاده صافکاری PDR بیشتر برای از بین بردن فرورفتگی های ناشی از طوفان و تگرگ دیده می شود. استادکاران این حرفه از میله های مخصوص، اهرم های دم ماهی، میله های مسطح، چکش، سیستم های چسب حرارتی، آداپتورها، چکش های لغزنده، چراغ های مخصوص و سایر ابزارهای حرفه ای PDR برای از بین بردن فرورفتگی ها از بدنه خودرو استفاده می کنند.

بنابراین اگر پس از و یا دیگر شرکت ها، ماشین شما دچار آسیب دیدگی در بدنه شد، دیگر جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

تاریخچه فناوری PDR

فناوری تعمیر بدنه خودرو به طور همزمان در کارخانه های غول های خودروسازی جهان ایجاد و توسعه یافت، تکنسین هایی از جنرال موتورز و فورد در ایالات متحده، فولکس واگن، بی ام وی و بنز در اروپا صافکاری بدون رنگ PDR را به طور مستقل اختراع کردند.

از آنجا که آسیب و فرورفتگی در بدنه خودرو یک مشکل واقعی برای مالکان خودرو بود و جلوگیری از آن غیر قابل اجتناب به شمار می رفت، این فناوری روز به روز گسترش یافت و با استقبال گسترده ای روبرو شد. زیرا در عین داشتن ویژگی های مثبت زیاد، در هنگام ، فروشنده را با مشکلی مواجه نخواهد کرد.

کاربرد PDR

این فناوری امکان از بین بردن فرورفتگی های بدنه خودرو را فراهم می کند. به عنوان مثال، فرورفتگی ها ممکن است به دلیل طوفان تگرگ، بی احتیاطی هنگام پارک کردن، تصادف یا … روی سطح خودرو ظاهر شوند.

یکی از نیازهای مهم برای استفاده موفقیت آمیز از روش تعمیر PDR، سالم بودن رنگ زیر فرورفتگی است در غیر این صورت تکنسین ها، وسیله نقلیه را از طریق جوشکاری، وصله زدن، استفاده از پرکننده ها یا جایگزینی قسمت آسیب دیده با رنگ جدید بازسازی می کنند.

مزایای صافکاری بدون رنگ

با توجه به فناوری های مختلف تعمیر بدنه ماشین، علاقه مندان به خودرو بیشتر و بیشتر به مزایای روش PDR توجه می کنند. برخی از مزایای صافکاری به روش PDR به شرح زیر می باشند:

  1. اغلب تفاوت قیمت صافکاری با دستگاه pdr با قیمت تعویض قطعه بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال، در صورت آسیب گسترده به بدنه خودرو، تعمیر PDR می تواند هزینه ها را تا چندین برابر کاهش دهد!
  2. روش PDR به کاهش زمان تعمیر بدنه خودرو از چند روز و یا حتی چندین هفته به ساعت‌ ها کمک می‌ کند. این بدان معنی است که ماشین شما مدت زیادی در صافکاری نخواهد ماند و می توانید خیلی زود همانند سابق از آن استفاده کنید.
  3. تکنیک PDR در صافکاری سبب می شود که خودرو قیمت بازار خود را حفظ کند زیرا فناوری PDR رنگ اصلی را خدشه دار نکرده و تعمیر هیچ اثری از خود بر روی بدنه باقی نمی گذارد. همچنین جالب است بدانید که هیچ ضخامت سنجی تغییرات را در ضخامت رنگ خودرو نشان نمی دهد.

بنابراین اگر به تازگی و یا دیگر شرکت های خودروسازی را تجربه کرده اید و متاسفانه ماشین شما آسیب دیده است، نگران نباشید زیرا در هنگام فروش هیچ مشکلی نخواهید داشت.

آیا ممکن است فرورفتگی بر روی یک خودروی کاملا جدید ایجاد شود؟

خودروسازان محصولات خود را به صورت متوالی و با استفاده از قطعات آماده مونتاژ می کنند. این عناصر بدنه با روش های به خصوصی تولید می شوند که امکان به دست آوردن قطعات با اندازه ها و اشکال مختلف را از یک ورق فلزی مسطح فراهم می کند.

هنگام تولید، موارد متعددی وجود دارد که باعث می شود مقدار زیادی روان کننده بین ورق فلز و قالب جریان می یابد. این روان کننده که نسبتا تراکم پایینی دارد، ممکن است بر روی قطعات ساخته شده فرورفتگی ایجاد کند. بنابراین باید گفت که عملا تعیین هندسه اصلاح شده یک قطعه تا لحظه نقاشی غیرممکن است و معمولا این نقص تنها در یک زاویه خاص از نور قابل توجه می باشد.

بنابراین، تمام خودروسازان با مشکل فناوری حذف فرورفتگی در خودروهای کاملاً جدید مواجه شدند که مشکل بسیار بزرگی بود. از این رو ممکن است مشکل نقص خودرو از چند ساعت تا چند روز طول بکشد.

البته این امکان هم وجود دارد که مسئله فرورفتگی در بدنه خودرو توسط برخی از های خودروسازی نه چندان معروف مورد توجه قرار نگیرد. بنابراین توصیه می کنیم پس از حتما با دقت نگاهی به بدنه آن بیندازید.

میانگین هزینه صافکاری PDR

هزینه ترمیم فرورفتگی بدنه خودروی شما به عوامل ذکر شده در بالا در فرآیند ارزیابی بستگی دارد. یک فرورفتگی که پیچیده تر است، زمان بیشتری برای ترمیم و هزینه بالاتری نسبت به یک تعمیر ساده دارد زیرا به راحتی نمی توان به قسمت پشت فرورفتگی دسترسی پیدا کرد. همچنین زمان بیشتری را برای تعمیر و هزینه بیشتری را از تکنسین می گیرد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید میزان فرورفتگی روی وسیله نقلیه شما است. تعمیر سقفی که با تگرگ آسیب دیده نسبت به یک درب گران تر خواهد بود. صرف نظر از این، تعیین دقیق هزینه تعمیر فرورفتگی شما دشوار است. هیچ دو فرورفتگی شبیه هم نیستند، بنابراین به سادگی نمی توان آن ها را با هم مقایسه کرد.

صرف نظر از هزینه، ترمیم فرورفتگی بدون رنگ همیشه ارزان تر از فرآیند تعمیر سنتی است و برای محیط زیست نیز بهتر می باشد. از آنجایی که در این روش نیازی به استفاده از پرکننده های بدنه، رنگ آمیزی مجدد یا استفاده از مواد شیمیایی مضر نیست، نمی توان گفت که صافکاری PDR تأثیر نامطلوبی بر محیط زیست می گذارد. همچنین در هزینه های شما نیز صرفه جویی می کند.

بنابراین در نهایت و به عنوان یک اصل کلی می توان گفت هزینه صافکاری PDR بسته به میزان خسارت و فرورفتگی، مجموعه ای که برای تعمیر به آن مراجعه می کنید و سایر عوامل مختلف، متغیر می باشد.

صافکاری PDR انجام دهیم یا نه؟

همانطور که مطالعه کردید ما در این مقاله از کیان خودرو سعی کردیم به بیان یک سری توضیحات جامع درباره فناوری PDR بپردازیم و به شما بگوییم که صافکاری PDR چیست؟

بنابراین با توجه به آنچه که گفته شد و ویژگی ها و مراحل انجام صافکاری pdr اینک این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام یک از روش موجود برای شما مناسب تر هستند. اما به عنوان یک دوست به شما توصیه می کنیم که اگر آسیب بدنه خودروی شما چندان جدی و عمیق نیست، برای ترمیم بدون رنگ حتما یک قرار ملاقات با صافکاری pdr برای تو رفتگی ها بگذارید. در نهایت اگر شما هم این کار را انجام داده اید، خوشحال می شویم تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

صرفه جویی در زمان:

اولین مزیتی که نام برده می شود در این نوع روش صافکاری صرفه جویی در زمان است. در واقع صافکاری پی دی آر یا همان صافکاری بدون رنگ جهت ترمیم خودرو آسیب دیده به زمان کمی نیاز دارد، از اینرو در کمترین زمان ممکن می توان خودروی آسیب دیده خود را ترمیم کرد. این روش نسبت به روش های دیگر با سرعت بسیار بالاتری انجام می شود. با انتخاب این روش می توان در زمان و انرژی صرفه جویی کرد. بکار بردن روش های سنتی و صافکاری با رنگ ممکن است تا چندین روز وقت شما را بگیرند.

جلوگیری از کاهش قیمت خودرو:

یکی دیگر از مزیت های مهم استفاده از روش جلوگیری از کاهش قیمت خودرو شما است. هرگونه خسارت یا آسیب به خودرو شما به نوعی کاهش قیمت و ارزش خودرو را به دنبال دارد. اگر ماشین دچار آسیب یا فرو رفتگی شود با استفاده از صافکاری پی دی آر به سادگی می توان خودرو خود را تعمیر کرد. در واقع شما با استفاده از این نوع روش صافکاری می توانید فرو رفتگی های ایجاد شده را بدون آسیب به رنگ خودرو و بدو آنکه مشخص باشند ترمیم نمایید. عوض کردن قطعه فابریک به نوعی موجب افت قیمت ماشین می شود. در قطعات آسیب دیده خودرو بدون رنگ تعمیر و ترمیم می شوند که این کار باعث عدم تعویض آن ها می شود، از اینرو ترمیم آسیب های ماشین و عدم تعویض قطعات نقش به سزایی در قیمت خودرو دارد. همچنین صافکاری بدون رنگ می تواند بین ۸۰ تا ۹۰ درصد آسیب های فرو رفتگی های ماشین را از بین ببرد، از اینرو باعث کاهش قیمت خودرو نمی شود.

هزینه بسیار مناسب و به صرفه:

از دیگر مزایای مهم و قابل توجه روش پی دی آر هزینه مناسب و مقرون به صرفه است. در واقع با انتخاب روش بدون نیاز به رنگ و به راحتی با کمترین هزینه می توانید خودروی خود را تعمیر و ترمیم نمایید. حداقل با کاهش ۶۰ درصد در هزینه‌ ها می توان بدنه خودرو را به شکل اولیه درآورد. هزینه این روش صافکاری بدون رنگ نسبت به تعمیرات و رنگ آمیزی سنتی بسیار کمتر است. به نوعی می توان گفت استفاده از این روش از نظر اقتصادی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.