عمومیکسب و کار جدید

مزایای صندلی مدیریتی نسبت به صندلی کارشناسی

مزایای صندلی مدیریتی نسبت به صندلی کارشناسی

صندلی مدیریتی و کارشناسی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ همانطور که می دانید صندلی ها در ادارات جزء مهمترین وسایل بشمار می روند، زیرا هر کارمند بطور میانگین حداقل 6 ساعت باید روی صندلی وقت بگذراند و همین امر است که اهمیت صندلی های اداری را افزایش می دهد، در همین راستا ما در این نوشتار به معرفی دو نوع صندلی مدیریتی و کارشناسی و تفاوت ها و مزایای آنها نسبت به یکدیگر می پردازیم، تا اگر قصد را دارید با آگاهی بیشتر مدل مورد نیاز خود را انتخاب نمایید، در ادامه با ما همراه باشید.

صندلی کارشناسی به چه صندلی گفته می شود؟

اگر شما هم به بازار صندلی های اداری سری بزنید متوجه می شوید که صندلی های مخصوص ادارات دارای تنوع بسیار زیادی هستند که هر یک از مدل های صندلی کارایی متفاوتی را نیز دارند، یکی از انواع این صندلی ها مدل کارشناسی می باشد. به نوعی از صندلی های معمولی گفته می شود که برای استفاده های روزمره در ادارات مختلف و برای افراد متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. در طراحی این نوع صندلی قسمت پشتی صندلی، کوتاه طراحی شده و به خاطر نوع دسته هایی که دارد می تواند انتخابی مناسب برای کارمندان یک اداره باشد.

The advantages of a management chair over an undergraduate chair

صندلی مدیریتی چیست؟

یکی دیگر از انواع صندلی اداری است که برخلاف صندلی کارشناسی دارای ظاهری لوکس و راحت می باشد، طراحان صندلی های اداری در ایجاد این نوع صندلی خلاقیت بیشتری را نسبت به کارشناسی به خرج داده اند! رویه چرم، پایه چرخ دار، دسته قابل تنظیم و وجود جک تغییر ارتفاع از ویژگی های ظاهری یک صندلی مدیریتی است. این صندلی به دلیل استفاده در زمان کاری مدیران در ادارات معمولا از جنس رویه چرمی ساخته می شود (دارا بودن رویه چرمی برای صندلی هایی که دائما و زمان بیشتری مورد استفاده قرار می گیرند سبب کوتاه شدن عمر صندلی می شود) که همین موضوع باعث ظاهر لوکس و خاص صندلی های مدیریتی است.

مزایای صندلی مدیریتی و کارشناسی

صندلی مدیریتی و کارشناسی هر دو جزء محبوب ترین صندلی های اداری هستند که هر دو آنها دارای مزایای زیادی هستند که در ادامه به بررسی مزایای هر یک از آنها بطور جداگانه می پردازیم؛

مزایای صندلی مدیریتی

 • دارایی دسته قابل تنظیم
 • دارا بودن قابلیت تغییر ارتفاع پشتی صندلی
 • استفاده از مواد ضد تعریق در رویه
 • وجود پشتی طبی و طراحی c شکل که باعث می شود در حین نشستن بدن فرم صحیح را بگیرد
 • ظاهر لوکس

مزایای صندلی کارشناسی

 • ظاهر ساده
 • دسته های مناسب
 • رویه زیبا و راحت
 • چرخ دار بودن پایه ها

همانطور که می دانید در هر اداره و شرکتی افراد با ویژگی های ظاهری(قد و وزن) متفاوتی مشغول به کار هستند و ممکن است یک مدل صندلی برای هر فردی مناسب نباشد، وجود جک برای تغییر ارتفاع در صندلی های مدیریتی مهمترین وجه تمایز آن با صندلی های کارشناسی است، که جزء مهمترین دلایل محبوبیت های صندلی مدیریتی نیز بشمار می رود.

تفاوت های صندلی مدیریتی نسبت به صندلی کارشناسی

تا به اینجا موارد زیادی در رابطه با ویژگی صندلی مدیریتی و کارشناسی را برایتان بیان کردیم که خود می تواند نشان دهنده باشد، اما این صندلی ها دارای تفاوت های دیگری نیز می باشند که این تفاوت ها به شرح زیر می باشند:

 1. از چشمگیر ترین تفاوتی که بین صندلی مدیریتی و کارشناسی وجود دارد می توان به ظاهر آنها اشاره کرد، صندلی های مدیریتی معمولا دارای ظاهری لاکچری در مقایسه با صندلی های کارشناسی هستند.
 2. تفاوت در قیمت، صندلی های کارشناسی مقرون به صرفه تر می باشند
 3. صندلی های کارشناسی با توجه به ظاهر و ویژگی هایی که دارند در هر مکانی قابل استفاده می باشند اما از صندلی های مدیریتی عموما تنها در اتاق مدیران و برای تعداد محدودی از کارمندان استفاده می شود

صندلی مدیریتی و کارشناسی، کدامیک برای انتخاب بهتر است؟

صندلی مدیریتی و کارشناسی هریک در نوبه خود دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که برای استفاده در ادارات کاملا مناسب می باشند، اما همانطور که پیشتر بیان شد صندلی های مدیریتی نسبت به کارشناسی دارای مزایای خاص تری می باشند و اگر شما می خواهید صندلی شیک تر و چند منظوره را دارید بنابراین صندلی مدیریتی نسبت به کارشناسی انتخابی بهتر می باشد، اما اگر صرفا به دنبال انتخابی ارزان تر هستید بدون شک صندلی کارشناسی را باید در اولویت های انتخابی خود قرار دهید.

در هنگام خرید صندلی مدیریتی و کارشناسی به چه مواردی باید توجه کنیم؟

با توجه به مزایایی که برایتان بیان کردیم شما باید در هنگام خرید صندلی مدیریتی و کارشناسی نکاتی را مد نظر داشته باشید، تا صندلی مورد نظرتان را خریداری کنید و از نشستن بر روی آن نهایت لذت را ببرید.

 • قیمت: اولین مسئله قبل از هر انتخابی مقایسه بودجه مورد نظر شما و یا شرکتتان نسبت به قیمت صندلی است؛ اگر در بودجه محدودیتی ندارید بدون شک صندلی مدیریتی را باید در اولویت خرید خود قرار دهید.
 • کاربرد: قبول داریم که مزایای صندلی مدیریتی کمی وسوسه انگیز است و هر کسی دوست دارد از بهترین صندلی ها استفاده کند! اما شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که از صندلی اداری خود قرار است برای چه هدفی استفاده شود؟! آیا استاندارد بودن برای شما مهم است؟ قبل از خرید حتما باید این مسئله را در نظر بگیرید تا انتخابی ایده آل را در خرید صندلی داشته باشید.
 • سبک: هر دو نوع صندلی معرفی شده در بازار دارای سبک های متفاوتی هستند که هر شخص بسته به سلیقه و مکان مورد استفاده باید سبکی را انتخاب کند! اگر محل کاری لوکسی دارید و سبک و ظاهر صندلی های مدیریتی به مراتب بهتر از صندلی های کارشناسی است.

نتیجه گیری

اگر گردن درد یا کمر درد دارید و یا به تازگی قصد دارید صندلی کاراز جمله مهم‌ترین اجزای ، صندلی‌های اداری هستند. این صندلی‌ها در انواع مختلفی تولید شده که هرکدام کارایی خاصی دارند. انواع صندلی مدیریتی، صندلی کارشناسی، صندلی‌های اتاق انتظار و صندلی‌هایی با اهداف خاص مانند صندلی‌های پزشکی از این جمله هستند.

بنابراین هنگام خرید صندلی اداری باید به کاربرد آنها و اهداف خود توجه کرده و گزینه‌های مناسب را انتخاب کنید. بر همین اساس در این نوشته به بررسی ویژگی‌ها و مزایای در مقایسه با صندلی کارشناسی پرداخته‌ایم. این مقایسه کمک می‌کند تا فارغ از نام‌ها، برای افراد مختلف سازمان، بنابر نوع نیاز و کاربردشان، صندلی اداری مناسبی را برگزینید.

دلایل خوبی برای انتخاب صندلی‌های مدیریتی و دلایل خوب دیگری برای انتخاب صندلی کارشناسی یا اداری عمومی برای دفتر کار شما وجود دارد. یکی بهتر از دیگری نیست. در واقع همه چیز به نیاز و هدف شما بستگی دارد. با این حال امیدواریم این مقاله شما را در مسیر درست راهنمایی کند؛ و تفاوت بین صندلی مدیریتی و صندلی کارشناسی استاندارد را روشن نماید.