عمومیکسب و کار جدید

نحوه بستن سایبان برقی در ویلا

جزو محصولات لازم و ضروری در فضای باز است که هم در فصل زمستان و هم در فصل تابستان در فضای بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما آیا نصب و نگهداری چتر و سایبان باغی و ویلایی کار دشواری است؟ پاسخ این سوال منفی است چرا که با آگاهی از چند نکته شما می‌توانید به راحتی این محصول را در فضای خود نصب و به درستی از آن استفاده کنید و از محل امنی که برای فضای شما ایجاد می‌کند نهایت لذت را ببرید.

در مقاله نحوه نصب و نگهداری چتر و سایبان می‌خواهیم ابتدا شما را با نحوه این محصول آشنا کنیم و سپس با بیان نکاتی که در نگهداری از چتر و سایبان باغی اهمیت دارند کمک کنیم تا به درستی از محصول استفاده کرده و با استفاده صحیح عمر آن را افزایش دهید.

نحوه نصب چتر و سایبان باغی و ویلایی

چتر و سایبان‌های باغی و ویلایی به دو شکل تولید و عرضه می‌شوند؛ چتر و سایبان پایه وسط، چتر و سایبان پایه کنار.
نصب چتر و سایبان‌های پایه وسط اصلا کار دشواری نیست و بسیار شبیه به چترهای کوچک و دستی است. تنها کافیست چتر را در محل مورد نظر قرار دهید و نگهدارنده آن را به سمت بالا هُل دهید. برای بستن این چترها نیز باید اهرم بستن را بفشارید و سایبان را جمع کنید.

نصب چتر و سایبان‌های پایه کنار اگر چه به طور کلی کار چندان دشواری نیست اما برای اولین استفاده نیاز به آموزشی ابتدایی دارد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید این چترها شامل قسمت‌های مختلفی همچون؛ پایه چرخدار، ستون علمک و وینچ می‌شوند.

برای نصب این چترها ابتدا ستون علمک را در مادگی پایه چرخدار قرار دهید.

سیم بوکسل چتر را از قسمت سوراخ جلوی بازو و از روی قرقره عبور داده و سپس از روی قرقره انتهای بازو عبور دهید و به وینچ یا همان دستگیره پشت علمک برسانید و دور قلطک وینچ دور سوراخ به صورت مارپیچی رد کرده و گره بزنید تا محکم شود. هم اکنون چتر آماده استفاده است و با چرخاندن دستگیره وینچ، چتر باز می‌شود.

نکته: برای بستن چتر ضامن زیر وینچ را با احتیاط آزاد کنید و دستگیره را خلاف جهت چرخانید و چتر را آرام ببندید.

نحوه نگهداری از چتر و سایبان باغی و ویلایی

نحوه نگهداری از هر محصولی کمک می‌کند تا کارایی صحیح از آن دریافت کرده و همچنین عمر و دوام محصول با استفاده صحیح افزایش یابد. چتر و سایبان نیز بدان جهت که در فضای بیرونی و در برابر شرایط جوی مختلف قرار می‌گیرد نیاز داشته تا از نحوه نگهداری آن آشنایی کاملی داشته باشید. در ادامه ما 20 نکته‌ای که در حفظ و نگهداری این چترها اهمیت دارند را شرح داده‌ایم.

۱- در زمان نصب چتر احتیاط کنید که به اتصالات و پارچه چتر آسیبی وارد نگردد.

۲- به هنگام بارش سنگین برف، توصیه می‌شود تا چتر را در حالت بسته قرار دهید تا بارش برف موجب سنگین شدن و واژگونی چتر و اتصالات آن نشود.

۳- اگر در مناطق بادخیز سکونت دارید، توصیه می‌شود هنگام وزش بادهای شدید نیز چتر را به صورت بسته قرار دهید تا از واژگونی چتر و آسیب به اتصالات جلوگیری شود.

۴- به طور کلی توصیه می‌کنیم در زمانی که به چتر نیازی نیست آن را همیشه بسته نگهدارید تا از آسیب‌های جوی و پوسیدگی ناشی از تابش مستقیم نور خورشید در امان باشد.

۵- وینچ چترهای پایه کنار، از جنس آهن و قطعه‌ای مصرفی بوده بنابراین بهتر است که هنگام باز و بسته کردن آن نهایت دقت را به خرج دهید.

۶- برای افزایش طول عمر، تمیزی و سلامت چتر بهتر است از کاور چتر استفاده شود تا در زمانی که به چتر نیازی نیست و در حالت بسته قرار دارد کاور چتر از جمع شدن گرد و غبار و آسیب نورخورشید آن را در امان نگه‌دارد.

۷- به یاد داشته باشید که پارچه‌های چتر موجود در بازار ایران، همگی تولید داخلی هستند و خاصیت آبگریزی دارند. اما این ویژگی نهایتا 2 تا 3 ساعت در مقابل بارش مداوم باران دوام آورده و سپس آب ناشی از بارندگی از پارچه عبور خواهد کرد و پس از خشک شدن پارچه مجددا خاصیت آبگریزی خود را بدست خواهد آورد.

۸- برای شهرهای شرجی با میانگین بارش زیاد بهتر است از چترهای آلومینیومی استفاده نمایید و برای کافه و رستوران چترهای پایه وسط چوبی یا آلومینیومی می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

۹- پیش از جابه‌جایی چتر به منظور جلوگیری از واژگونی آن توصیه می‌شود ابتدا چتر را بسته سپس آن را به محل مورد نظر انتقال دهید.

۱۰- برای مقاومت بیشتر چتر در مقابل وزش باد، می‌توانید روی پایه چتر علاوه بر وزنه خود چتر، وزن بیشتر گذاشته و یا از فلاورباکس روی پایه چتر استفاده نمایید ولی در زمان جابجایی برای جلوگیری از فشار بر روی چرخ، آنها را برداشته تا چتر به راحتی حرکت کند و به چرخ آسیبی وارد نگردد.

۱۱- حتی المقدور از قرار دادن چتر و سایه‌بان در محیط با شیب زیاد خودداری نمایید و یا در صورت قرارگیری در شیب، از مهار پایه آن اطمینان حاصل کنید.

۱۲- اگر محیطی که از چتر استفاده می‌کنید صاف و هموار نیست در زمان جابجایی چتر پایه کنار، حتی المقدور آن را بلند کرده و سپس جابه‌جا نمایید.

10 مزیت خرید چتر و سایبان از ویلامبل

۱- تنوع رنگ چتر و سایبان‌ها در فروشگاه ویلامبل زیاد است و شما می‌توانید رنگ مورد علاقه‌تان را سفارش دهید. همچنین اگرچه دوام پارچه‌ها به اندازه‌ای بالاست که حتی رنگ سفید آن نیز به مرور زمان تغییر رنگ نخواهد داد اما رنگ نسکافه‌ای چترها به گونه‌ای بهترین رنگ برای این محصولات به حساب می‌آید. با انتخاب این رنگ ضمن آنکه به مرور زمان تغییر رنگی در پارچه حاصل نمی‌شود، آلودگی نیز بر روی این پارچه دیده نمی‌شود و از آنجایی که این محصول در فضای بیرونی مورد استفاده قرار می‌گیرد رنگ نسکافه‌ای آن برای خرید پیشنهاد می‌شود.

۲– چترهای پایه کنار همچون و بصورت پیش فرض دارای پایه ثابت می‌باشند اما در صورتی که می‌خواهید چتر خریداری شده قابلیت جابه‌جایی داشته باشد می‌توانید به هنگام سفارش مدل چرخدار آن را سفارش دهید.

۳- در صورت نیاز به تعمیر چتر و سایبان امکان ارسال قطعه و یا تعمیر توسط شرکت ویلامبل مقدور بوده و در صورت نیاز به پارچه، می‌توانید به صورت مجزا پارچه چتر و سایبان را از فروشگاه ویلامبل سفارش دهید.

۴- به یاد داشته باشید که تمایز میان چتر و سایبان ایرانی با خارجی در خدمات پس از فروش و پیدا کردن قطعات آنهاست. تمامی لوازم و قطعات چتر و سایبان‌های ایرانی را می‌توانید از ویلامبل تهیه و چتر فعلی خود را تعمیر نمایید.

۵- در زمان ثبت سفارش و در صورت تمایل به داشتن سایه‌بانی خاص و زیبا، در فروشگاه ویلامبل می‌توانید قابلیت روشنایی زیر سایه‌بان را انتخاب کنید. در این صورت و با برخورداری چتر از نور، می‌توانید در شب‌ها نیز با اتصال چتر و سایبان به برق، از روشنایی و زیبایی آن بهره‌مند شوید. لازم به ذکر است که چترهای آلومینیومی در 8 شاخه خود به نور متصل هستند و چترهای چوبی و آهنی در 4 شاخه از 8 شاخه خود به روشنایی متصل می‌باشند.

۶- در صورت بروز حادثه و واژگونی چتر، ابتدا با کمک فردی دیگر آرام و بدون فشار به اجزای چتر آن را جمع کرده و سپس می‌توانید با خدمات پس از فروش ویلامبل جهت تعمیر تماس حاصل نمایید.

۷- با تهیه چترهای ارائه شده در توسط ویلامبل نیازی به اتصال آنها به زمین نیست اما چنانچه چتر و سایبان خریداری شده مکان ثابتی دارد می‌توانید با اتصال آن به زمین مقاومت آن را بیشتر کرده و در برابر شرایط جوی مختلف مانند باد و طوفان آن را مقاوم‌تر کنید.

۸- به یا داشته باشید که در زمان خرید چترهای آلومینیومی آپشن چرخ پایه، روشنایی و کاور ضدآب انتخابی بوده ولی در چترهای آهنی پایه کنار آپشن چرخ و کاور معمولی روی قیمت محاسبه شده و فقط قابلیت نور و روشنایی قابل انتخاب می‌باشند.

۹- در زیر پارچه چتر آهنی پایه کنار، از چوب برای سنگینی بیشتر جهت مقابله حدودی با وزش باد در نظر گرفته شده که به دلخواه مشتری با لوله فلزی نیز امکان تولید فراهم می‌باشد.

۱۰- اسکلت چترهای آلومینومی در دو رنگ سفید و مشکی عرضه می‌شوند و اسکلت چترهای آهنی با رنگ مشکی تولید شده که در صورت آسیب به رنگ در چتر آهنی امکان لکه گیری آسان توسط مشتری مقدور می‌باشد.

تفاوت چتر پایه کنار آلومینیومی و آهنی

چتر و سایبان پایه کنار آلومینیومی، زاویه خور بوده و کاملا ضد زنگ می‌باشند. این چترها در حالت بسته، کاملا به حالت ستونی در آمده و فضای کمتری اشغال می‌کنند. اما در مقابل چترهای پایه کنار پایه آهنی زایه خور نبوده و قطعات آن در محیط‌های مرطوب شرجی دچار زنگ زدگی می‌شوند. ضمنا این جنس چترها، در صورت بسته بوده تنها به مرکز چتر آهنی جمع می‌شوند.

به یاد داشته باشید که اگر شما نیاز به باز کردن چتر در فواصل زمانی نزدیک دارید چتر پایه کنار به راحتی و در کمترین زمان دمونتاژ شده ولی چتر آهنی به کمی زمان بیشتر احتیاج دارد و بهتر است هنگام باز کردن یک نیروی کمکی همراه خهمان طور که می دانیم سایه بان یک سقف ثابت یا جمع شونده (برقی – یا به صورت دستی ) می باشد که به قسمت خارجی دیواره های یک ساختمان متصل می شود .می توان این را نیز بیان کرد که سایبان ها جدا از کارکرد، یک اثر هنری می باشند و یک نوع المان معماری هستند که به فضای شما اعم از استخر ، پارکینگ، رستوران ، بالکن، تراس ، تالار، ویلا،هتل…. نمایی زیبا می بخشند.پارچه سایبان ها دارای انواع مختلفی هم چون برزنت ، پلی استر یا پنبه ، پی وی سی و…می باشند که متناسب به سلیقه و مکان و نوع سایبان  از هر یک استفاده می شود .پارچه ها بعد از تعیین اندازه بر روی قاب مدنظر متصل شده و در مکان مورد نظر نصب می شود . در ادامه با و آشنایی و آموش نصب سایبات برقی همراه شوید.

سایبان را به طور کلی می توان یک روکش ثانویه به حساب آورد که در قسمت بیرونی مغازه ها و روی بالکن ها و تراس ها و … نصب می شود.

سایبان برقی نوعی از سایبان است که به طور کاملا الکترونیکی کار می کند و علاوه بر داشتن امکانات سایبان، زیبایی و راحتی در استفاده را برای شما به ارمغان می آورد.

سایبان آلاچیقی

سایبان آلاچیقی یا سایبان دو طرفه نوع دیگری از سایبان برقی است که از دو طرف باز می شوند و فضای بسیار زیادی را پوشش می دهند. سایبان آلاچیقی را می توان در کنار استخر، روی تراس های بزرگ، وسط ویلا یا وسط زمین بازی نصب کرد و به این ترتیب یک آلاچیق مطمئن برای خود به وجود آورد و از امکانات آن بهره برد.