علمی و پزشکی

نیم میلیون نفر در آلمان از عوارض بلندمدت کووید ۱۹ رنج می‌برند

به گزارش شفاف ، یک سال و نیم از شیوع اپیدمی کرونا می گذرد. تا به امروز ، بیشتر نظرات در مورد 19 قربانی بیماری کووید ، شیوع واحدهای مراقبت ویژه در بیمارستانهایی است که این بیماران را معالجه می کنند.

در آلمان ، جایی که این تعداد برای چندین هفته در حال کاهش است ، زمان آن است که وضعیت بهبودی Covid 19 را بررسی کنیم. افرادی که ماهها در دوره نقاهت به سر می برند هنوز از تأثیرات این بیماری رنج می برند و بر زندگی روزمره آنها تأثیر می گذارد.

وزیر آموزش و تحقیقات آلمان روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی دولت اعلام کرد که تخمین زده می شود از هر 10 نفری که از Covid 19 بهبود می یابند ، یک نفر دچار عوارض طولانی مدت خواهد شد.

آنیا کارلیچک گفت: “برای آلمان ، این بدان معناست که میانگین تعداد افراد درگیر حدود 350،000 نفر است. من فکر می کنم این رقم بسیار بالایی است.”

استیون شرایبر ، مدیر انستیتوی زیست شناسی مولکولی بالینی در کلینیک دانشگاه اشلسویگ-هولشتاین ، که در یک کنفرانس خبری با وزیر آموزش و تحقیقات صحبت کرد ، گفت که او فکر می کند رقم واقعی حتی بالاتر از این باشد.

شرایبر گفت: “اولین اطلاعاتی که از مطالعه میان مدت به دست آوردیم نشان داد که درصد افرادی که شش تا 10 ماه پس از بهبودی از بیماری قلبی عروقی شدید رنج می برند ، دو رقمی است.”

به گفته این متخصص ، عواقب تاج برای این افراد بسیار شدید است که یا نمی توانند به هیچ وجه کار کنند ، یا اگر کار کنند قادر به کار موثر نیستند ، کیفیت زندگی آنها به طرز چشمگیری تغییر می کند. شرایبر میانگین تعداد را حدود 500000 نفر تخمین زد.

اما چرا برخی از افراد از عوارض طولانی مدت کرونا رنج می برند و برخی دیگر دچار این عارضه نمی شوند؟

برای پاسخ به این س ،ال ، وزارت آموزش و تحقیقات آلمان 5 میلیون یورو در اختیار م institسسات تحقیقاتی قرار داده است. به گفته وزیر تحقیقات ، این اولین قدم است ، زیرا تأثیر طولانی مدت Covid 19 بر سلامت عمومی یک چالش جدی برای دولت آلمان است.

استفان شرایبر تأکید می کند که کمک به مطالعه این موضوع بسیار مهم است ، زیرا تعداد مبتلایان به بیماری قلبی عروقی طولانی مدت در آلمان بیشتر از تعداد مبتلایان به برخی از بیماری های رایج است که دلایل آن باید به زودی روشن شود. تا حد امکان.

سردرد ، خستگی مفرط ، مشکل در تمرکز و حدود 50 عارضه دیگر در توانبخشی های Covid 19 یافت شد. محققان در حال تحقیق هستند که چرا مبتلایان ماهها پس از عفونت ویروسی از مشکلات جدیدی رنج می برند ، که بیشتر آنها هیچ ارتباطی با بیماری ندارند و در این بیماری نیز نبوده اند.

وزیر آموزش و تحقیقات آلمان 50 عارضه را “بسیار شخصی و تصادفی” توصیف کرد و از بیمار به بیمار متفاوت دانست.

به گزارش دویچه وله ، استفان شرایبر همچنین گفت که اینها دیگر عوارض طولانی مدت کوید نیستند ، بلکه خود یک بیماری جدید هستند. علاوه بر این ، این عوارض به شدت بیماری کووید مربوط نیستند ، یعنی صرف نظر از اینکه بیماری شدید یا خفیف باشد ، این عوارض در برخی افراد رخ می دهد.

به گفته این محقق ، هیچ داروی یا روش درمانی خاصی برای این عوارض وجود ندارد و در بسیاری از موارد بیماران حتی نمی دانند که باید به چه دکتر مراجعه کنند.

یک کشور دیگر با تجربه مشابه در این زمینه انگلستان است و اکنون کارشناسان و محققان در آلمان در حال آماده شدن برای پاسخ به این سوال در چندین پروژه تحقیقاتی بزرگ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید