علمی و پزشکی

هند فعلا برنامه ای برای تزریق واکسن یادآور کرونا ندارد

با افزایش منابع واکسن، برخی از پزشکان و کارشناسان بهداشت عمومی در هند از دولت خواسته اند، مانند بسیاری از کشورهای غربی، تزریق دوز واکسن Quid 19 را برای افراد آسیب پذیر و در معرض خطر در نظر بگیرد. با این حال شفاف. تمرکز مقامات کشور بر تکمیل تزریق دو دوز این واکسن برای 944 میلیون بزرگسال تا ژانویه سال آینده (2022) است.

طبق آمار رسمی، 81 درصد از بزرگسالان در هند تاکنون حداقل یک دوز واکسن کووید را دریافت کرده اند و 43 درصد هر دو دوز را دریافت کرده اند. اما هنوز واکسیناسیون افراد زیر 18 سال در این کشور آغاز نشده است.

سیاست هند اکنون این است که با تکمیل یک برنامه تزریق دو دوز، مصونیت در برابر کووید 19 را برای بزرگسالان در این کشور ایجاد کند.

به گفته مقامات هندی، با توجه به اینکه اکثر مردم این کشور به طور طبیعی به کووید 19 مبتلا هستند و از این بیماری مصون هستند، تزریق دو دوز واکسن کرونا کافی است.

با این حال، گزارش ها حاکی از آن است که این تصمیمات هنوز نهایی نشده است و مذاکرات بین «مقامات» برای تصمیم گیری نهایی ادامه دارد.

هند بالاترین میزان بروز و مرگ و میر کووید-19 را در ماه آوریل تا مه در جهان گزارش کرده است، طبق داده های رسمی تا جولای 2021، حدود 70 درصد از جمعیت هند. آنها به کووید-19 مبتلا شده اند.

به گزارش رویترز، این کشور تاکنون بیش از 34.5 میلیون مورد ابتلا به کووید 19 را ثبت کرده است – بیش از 465000 مورد مرگ ناشی از عوارض ناشی از این بیماری.

دیدگاهتان را بنویسید