علمی و پزشکی

چرا باید از نخ دندان استفاده کرد؟

چرا باید از نخ استفاده شود

بیماری دندان معمولاً ناشی از پلاک هایی است که روی دندان ها و لثه ها ایجاد می شود (پلاک های بی رنگ و زرد که روی دندان ها ایجاد می شود). پلاک اکوسیستم پیچیده ای است که شامل 800 گونه مختلف باکتری است و در دهان ما یافت می شود.

این اکوسیستم مانند یک شهر است و مسواک زدن مانند Godzilla آن را از بین می برد. با این حال ، باکتری ها می توانند زیرساخت های خود را به سرعت و به طور موثر بازسازی کنند ، بنابراین باید مسواک زدن به طور مرتب انجام شود. با این وجود مسواک زدن در از بین بردن پلاک دندان بین دندان مؤثر نیست و تجمع این باکتری ها در دندان ها می تواند منجر به بیماری دندان شود و برای این منظور باید از نخ دندان استفاده شود.

اگر پلاک به اندازه کافی طولانی روی دندان بماند ، بزاق آن را به ماده سختی به نام حساب (Calculus) تبدیل می کند که می تواند منجر به ایجاد بیماری لثه شود. برای از بین بردن این ترکیب باید از وسایل مخصوص دندانپزشکی استفاده کرد.

چرا باید از نخ استفاده شود

چرا خونریزی لثه ها ارزشمند است؟

درست همانطور که پزشک با دیدن پزشک فشار خون شما را اندازه می گیرد ، دندانپزشک لثه های شما را معاینه می کند و لثه های خونریزی شما را بررسی می کند تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کند. نمرات بالاتر همچنین می تواند باعث ریزش دندان ، دندانهای زرد و قهوه ای و بوی بد دهان شود.

نیاز به نخ دندان بستگی به شرایط فعلی دندان ها دارد. در موارد خاص مانند شکاف بین دندان یا کاشت دندان ، نخ نخ قابل استفاده نیست و باید با برس مخصوص انجام شود.

sciencealert.com

2121