علمی و پزشکیکسب و کار جدید

چه کسانی چانه شان را فرم بدهند؟

در علم زیبا شناسی برای این که فرد چهره زیبایی داشته باشد ، تناسب میان اجزای چهره ، یکی از عوامل مهم به شمار می رود. زیبایی چانه به عواملی مانند فرم قرار گیری دندان های فک پایینی ، غبغب و فرم و اندازه بینی وابسته است. اگر حالت قرارگیری دندان ها منظم و طبیعی باشد ، تنها جراحی پروتز چانه کفایت می کند ، در غیر این صورت نیاز به جراحی کامل فک و ارتودنسی نیز می باشد، در این مقاله بهترین جراح پروتز چانه در تهران قصد دارند به موضوع جراحی کاشت ایمپلنت چانه بپردازند، پس با ما همراه باشید.

ژل چانه برای بهبود فرم دهی چانه و ایجاد حجم در یک سوم پایین صورت انجام می‌شود. ژل چانه تأثیر زیادی بر اصلاح فرم کلی و تقارن صورت دارد.

لازم به ذکر است که عقب رفتگی و کوچک بودن چانه ، اختلالی است که برخی افراد با آن مواجهند و به دنبال این مسئله شاهد آن هستیم که چهره آن ها بویژه از نمای نیمرخ ، جلوه زیبایی ندارد. در چنین مواردی ، چانه به اصلاح نیاز دارد ؛ زیرا استخوان های صورت و فک با یکدیگر تعادل ندارند. عمل پروتز چانه برای تغییر وضعیت چانه ، ژنیوپلاستی نامیده می شود. این عمل جراحی ، به دو طریق قابل انجام است.

 1. عمل بزرگ کردن چانه با پروتز
 2. جراحی بهبود فرم چانه با جلو کشیدن چانه

چه افرادی کاندیدای مناسب جراحی پروتز چانه هستند ؟

 • افرادی که غبغب بزرگی دارند و گردن شان نیز چاق است.
 • افرادی که چانه عقب رفته دارند.
 • کسانی که چانه شان نوک تیز یا مربعی شکل است.
 • اشخاصی که کوچکی چانه در آن ها باعث بزرگ نمایی بینی در چهره شان شده است.

کاربرد پروتر چانه

 • پروتز چانه سبب بهبود فرم چانه و جلو آمدن چانه به میزان نرمال و طبیعی می شود.
 • از این روش می توان به منظور افزایش پهنای چانه استفاده کرد.
 • با انجام این عمل می توان غبغب را تا حدود زیادی مخفی کرد.
 • ارتفاع عمودی چانه به کمک کاشت پروتز در چانه ، تا حد مطلوبی افزایش می یابد.
 • نهایتا این که پروتز چانه منجر به بهبود هارمونی و تناسب کلی صورت می گردد.

مزایای انجام پروتز چانه چیست؟

حال که می دانید عمل کاشت ایمپلنت چانه به چه منظور انجام می شود ، بهتر است با مزایای آن نیز آشنا شوید. مهم ترین دستاورد در این پروسه ایجاد تناسب در چهره بیمار است. عمل زیباسازی چانه ، مخصوصا برای افرادی که با وجود عمل رینوپلاستی ، همچنان از تناسب اجزای صورت خود ناراضی هستند ، کمک کننده است.

استفاده از این عمل به شما کمک می کند تا به ظاهر دلخواه و زیبای خود دست پیدا کنید. تاثیر وجود تناسب میان چانه و بینی و سایر قسمت های چهره در زیبایی به اندازه ای است که در بسیاری از موارد دکتر بشارتی زاده ، انجام همزمان و عمل پروتز چانه را به بیماران خود توصیه می کنند. حتی گاها بهتر است برای کسب نتایج زیبا تر و بهتر عمل زاویه فک نیز انجام پذیرد که تمامی این موارد به نظر و تشخیص پزشک شما بستگی دارد.

فرق پروتز چانه ، فیلر و گرافت چربی ؟؟

قرار دادن ایمپلنت درون چانه تنها راه بزرگ کردن و برجسته نمودن ناحیه فک و چانه نمی باشد. شما به عنوان یک زیباجو قادر هستید برای کسب نتایج مورد نظر خود از فیلر های درمال یا چربی نیز بهره بگیرید اما به یاد داشته باشید که نتایج حاصل از آن ها کوتاه مدت بوده و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می رود. در ادامه توضیحی در خصوص این روش ها برای شما گردآوری کرده ایم:

 • تزریق فیلر به چانه : در رویکرد تزریق فیلر های درمال یا پوستی ، هیالورونیک اسید یا دیگر مواد مورد تایید سازمان غذا و دارو به زیر پوست شما تزریق خواهد شد و به صورت شما حجم می بخشد. فیلر ها می توانند ظاهر یک چانه کوچک را بهبود بخشند و چین و چروک های اطراف فک را نیز از بین ببرند. این رویه درمانی غیر جراحی بوده و پس از گذشت مدتی تاثیر آن از بین خواهد رفت.
 • تزریق گرافت چربی : بهترین جراح پروتز چانه تهران ، برای انجام این پروسه در ابتدا لیپوساکشن را برای استخراج چربی مورد نیاز از بدن که معمولا از شکم و ران تهیه می شود ، به انجام می رساند. در مرحله بعدی این چربی پلایش شده و به چانه تزریق می گردد. تزریق گرافت چربی یک پروسه کم تهاجمی است. البته باید به یاد داشته باشید که این پروسیجر موقتی بوده و نتیجه کار بعد از مدتی از بین می رود. در چنین مواقعی نیاز است برای دریافت نتایج مطلوب این رویکرد ها دوباره انجام شوند یا به منظور رسیدن به یک نتیجه دائمی از جراحی ایمپلنت چانه استفاده کنید تا بهترین نتایج را به دست اورید.

انواع جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه یا ژنیوپلاستی دارای دو نوع اصلی می باشد: ژنیوپلاستی اسلایدینگ و ایمپلنت چانه

در ژنیوپلاستی اسلایدینگ جراح از یک ابزار اره مانند برای برش دادن استخوان چانه و جدا کردن آن از بقیه فک و قرار دادن آن در موقعیت مناسب استفاده می کند. این نوع ژنیوپلاستی برای افرادی که دچار پس رفتگی شدید فک هستند یا افرادی که چانه آنها در مقایسه با سایر بخش های صورت ، بسیار عقب رفته است ، گزینه مناسبی می باشد. این فرایند می تواند به درمان چانه هایی که بسیار کشیده یا اصطلاحاً دراز هستند نیز کمک کند.

ایمپلنت چانه

ایمپلنت چانه برای شکل دادن ، بزرگ کردن ، یا جلو کشیدن شکل ظاهری چانه مورد استفاده قرار می گیرد. این فرایند از طریق جراحی قابل اجرا می باشد. جراحی پروتز چانه شامل کاشت یک ماده پلاستیک در چانه و متصل کردن آن به استخوان می باشد. ایمپلنت های الوپلاستیک رایج ترین انواع ایمپلنت ها هستند.

اقدامات قبل از جراحی پروتز چانه

نگرش ذهنی مثبت ، انتظارات واقع بینانه و شکیبایی ؛ تاثیر بسزایی در اقدامات قبل و بعد از جراحی پروتز چانه خواهند داشت. این اقدامات ، کمک می کنند زمان بهبودی سریع تر و با آرامش بیشتری سپری شود. لازم به ذکر است مهم ترین کاری که می توانید برای آمادگی ذهنی انجام دهید ، انتخاب بهترین دکتر جراح پروتز چانه در تهران و دارای برد تخصصی زیبایی می باشد.

 • یک دکتر خوب برای ایمپلنت چانه ، به خواسته ها و نگرانی های شما با شکیبایی گوش می دهد.
 • از دیگر موارد ضروری قبل از عمل این است که شما برای انجام این عمل جراحی ، باید سالم باشید.
 • قبل از پروتز چانه در تهران ، باید سابقه پزشکی و داروهایی که در حال حاضر استفاده می کنید را حتما در اختیار پزشک قرار دهید.
 • قبل از جراحی کاشت ایمپلنت چانه برای متقاضیان جراحی ؛ آزمایش خون ، نوار قلب ( برای بیماران 45 تا 50 سال یا مبتلا به بیماری قلبی ) تجویز می شود که باید به وقع انجام شده و نتیجه آن در اختیار جراح قرار گیرد.

در هفته منتهی به عمل پروتز چانه ، از مصرف داروهای زیر خودداری کنید :

 • داروهای رژیمی مانند فنترمین حداقل دو هفته قبل از جراحی
 • داروهای ضد بارداری ( بیماران با وزن طبیعی و بدون مشکل پزشکی می توانند به مصرف قرص ضد بارداری ادامه دهند )
 • داروهای رقیق کننده خون ؛ مانند مکمل ها یا کرم های هورمونی ، ایبوپروفن ، آسپرین ، موترین و سایر داروهای ضد التهاب غیراستروئید که موجب افزایش خونریزی می شوند.

نحوه جراحی پروتز چانه

عمل پروتز چانه نوعی عمل سرپایی است که تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. این جراحی ، عمدتا تحت بی حسی موضعی انجام می شود ؛ در نتیجه شما در حین انجام آن بیدار هستید و فرآیند عمل را می بینید ؛ اما به دلیل استفاده از داروی بی حسی در موضع جراحی ، هیچ گونه دردی احساس نمی کنید.

لازم به ذکر است که جراحان پلاستیک و جراحان گوش و حلق و بینی ، از صلاحیت انجام عمل کاشت ایمپلنت چانه برخوردار می باشند و به کمک این جراحی ، بین مولفه های صورت و چانه ، فک ، گونه و پیشانی هماهنگی و تعادل ایجاد می نمایند. برای قراردهی پروتز در چانه بیمار ، دکتر پروتز چانه مبادرت به ایجاد برشی ظریف در دهان یا زیر چانه وی نموده و پروتز را در داخل برش تعبیه می کند و در نهایت ، برش را بخیه می زند.

پروتز در اشکال و اندازه های مختلف برای پاسخگویی به هر خواسته و نیاز هر فرد وجود دارد که عمدتا از سیلیکون ساخته می شوند. پروتز ، کاملا شبیه استخوان چانه طبیعی است. از این رو در صورتی که توسط بهترین جراح پروتز چانه انجام گیرد ، تشخیص این که شما “عمل زیبایی داشته اید” تقریبا غیرممکن خواهد بود.

برش های جراحی پروتز چانه

برای گذاشتن پروتز چانه به طور کلی ، دو روش وجود دارد :

 • برش داخل دهانی : در این روش ، برشی در داخل دهان ؛ یعنی در ناحیه ای از لب پایین که به لثه متصل است ایجاد می گردد. در این روش ؛ زخم ناشی از جراحی قابل رویت نیست اما کارگذاری پروتز ، دشوارتر بوده و احتمال بروز عفونت نیز در آن بیشتر می باشد.
 • برش زیر چانه : در این روش ؛ یک برش خارجی در ناحیه چین زیر چانه فرد ایجاد می شود ، در نتیجه قرار دادن پروتز برای دکتر پروتز چانه به سهولت میسر بوده و قاعدتا تعبیه آن ، دقیق تر خواهد بود. در این روش ، محل جراحی قابل مشاهده خواهد بود ؛ اما با رعایت مراقبت های پس از عمل و به مرور زمان تا حدود زیادی از بین خواهد رفت.

جلسه مشاوره جراحی پروتز چانه

جلسه مشاوره جراحی پروتز چانه در تهران ، فرصتی برای برقراری یک ارتباط صمیمانه و انجام یک گفتگوی شفاف با بیمار درباره دغدغه های مرتبط با چانه و اهداف زیبایی ایده آل محسوب می شود. در طول این جلسه ، جراح درباره سابقه پزشکی و داروهایی که بیمار در حال حاضر مشغول به مصرف آنها است ، از بیمار استعلام می گیرد. بعد از آزمایش ، عکس هایی برای درک بهتر روند و ایده ال ترین حالت برای شما ، گرفته می شود. بعد از تکمیل فرایند مشاوره ، پزشک یک طرح درمان سفارشی را ترسیم می کند. این اولین قدم در مسیر دستیابی به چانه ای زیبا و ارتقا چهره محسوب می شود.