علمی و پزشکیکسب و کار جدید

ژل ضد آفتاب بهتر است یا کرم ضد آفتاب

کرم، اسپری و ژل ضد آفتاب هر سه با هدف محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر نور خورشید به تولید رسیده و مورد استفاده قرار می‌گیرند

ژل و کرم ضد آفتاب برای سلامت و شادابی پوست

یکی از بهترین و ساده ترین راه‌ها جهت مراقبت از پوست در برابر آفتاب، استفاده از کرم‌ و است. به توصیه بسیاری از متخصصان پوست، استفاده از  ضد آفتاب فیوژن ژل اسپرت ایزدین تأثیر به سزایی در زیبایی و سلامت پوست دارد. در واقع با استفاده از ضد آفتاب، علاوه بر کاهش بیماری‌های پوستی، می‌توانید از داشتن پوستی شفاف و زیبا لذت ببرید.

 فواید استفاده از ضد آفتاب

استفاده از ژل یا کرم ضد آفتاب به صورت روزانه، فواید بسیاری برای پوست دارد. هر فرد با استفاده از کرم ضدآفتاب متناسب با پوست خود، می‌تواند سلامتی و شادابی را به پوست خود هدیه دهد. در زیر به طور مختصر چند مورد از مهم‌ ترین فواید استفاده از کرم  ضد آفتاب فیوژن واتر بدون رنگ ایزدین را بیان می‌کنیم.برای خرید ضد آفتاب با قیمت مناسب کلیک کنید

محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش

یکی از مهم ‌ترین فواید استفاده از ضد آفتاب، محافظت از پوست در برابر اشعه فرابنفش است. با توجه به این که لایه ازون در حال تخریب شدن است، پوست افراد در معرض بیشتر اشعه فرابنفش قرار می‌گیرد. بنابراین با استفاده از ضد آفتاب با SPF مناسب، می‌توان از پوست صورت خود محافظت کرد.

بهترین ضد آفتاب ایرانی | بهترین کرم ضد آفتاب | بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست مختلط

منظور از SPF بر روی ضدآفتاب های ایرانی و خارجی همان Sun Protection Factor است که به معنی فاکتورهای محافظت در مقابل نور خورشید است. هر چقدر مقدار این فاکتور بیشتر باشد، در مدت زمان بیشتری می‌توانید در فضای باز که دارای نور شدید خورشید است، قرار بگیرید. یادتان باشد، قبل از کرم ضدآفتاب، نوع SPF درج شده بر روی جعبه را بخوانید.

ممانعت از پیری زودرس پوست

از دیگر فواید استفاده از ضد آفتاب، جلوگیری از پیری زودرس است. در واقع با استفاده از این کرم‌ها، تا حد زیادی می‌توان از ایجاد چین و چروک و خطوط ریز بر روی پوست جلوگیری کرد.

کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست

یکی از خطرناک ‌ترین انواع سرطان پوست، ملانوم است که یک تهدید جدی برای خانم‌ها محسوب می‌شود. مهم‌ترین راه برای پیشگیری از سرطان پوست به خصوص ملانوم استفاده مداوم از ضدآفتاب است.

جلوگیری از آفتاب سوختگی

اشعه‌های UVB خورشید تأثیرات مخربی بر روی پوست ایجاد می‌کنند. کهیر، قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن، همه از علائم آفتاب سوختگی است که به دلیل قرار گرفتن در مقابل نور شدید خورشید بر روی پوست ایجاد می‌شود. بر این اساس جهت حفظ پوست در مقابل اشعه‌های UVB خورشید و جلوگیری از آفتاب سوختگی، استفاده از کرم و ژل‌های ضد آفتاب بسیار مؤثر خواهد بود.

جلوگیری از ایجاد لک بر روی پوست

از فواید دیگر استفاده از ضد آفتاب، جلوگیری از ایجاد لک و آکنه بر روی پوست است. با استفاده مداوم و روزانه ضد آفتاب می‌توانید مانع از ایجاد لک بر روی پوست خود شوید. کرم‌های ضد آفتاب با توجه به خواصی که دارند، از ایجاد لک و ظاهر شدن مویرگ‌های قرمز بر روی پوست جلوگیری می‌کنند.

 سه تفاوت اصلی کرم با ژل ضد آفتاب

1- بافت محصول

افراد بسیاری پس از استفاده از ضد آفتاب‌ روی پوست خود احساس سنگینی می‌کنند و از جوش‌ ها و آکنه‌ هایی که در اثر استفاده از این نوع محصولات روی پوست ظاهر می‌شود، شکایت دارند. دلیل بروز این علائم، بافت متراکم و سنگین‌ تر کرم‌ های ضد آفتاب نسبت به ژل‌ ها است؛ بنابراین برای پوست‌ های چرب، عرق‌ ریز و مستعد جوش، استفاده از ژل ضد آفتاب که ساختاری بر پایه آب دارند، بیشتر مناسب است، اما برای پوست‌ های خشک استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه می‌شود.

2- تفاوت اثربخشی کرم ضد آفتاب با ژل ضد آفتاب

تاثیر این دو محصول را می‌توان به ماندگاری آن‌ها روی پوست نسبت داد. کرم ضد آفتاب با دست یا پد مخصوص تمام قسمت‌های پوست صورت را می‌پوشاند و به خوبی در لایه‌ ها نفوذ می‌کند. اما ژل در مقایسه با لایه‌ای از کرم به دلیل بافت نرم‌تر، تاثیر کمتری دارند. ژل‌ ها ذرات ریزتری نسبت به کرم‌ ها دارند و در معرض باد، سرما و گرما راحت‌ تر از بین می‌روند.

3- تفاوت در خواص شیمیایی و فیزیکی

فرقی ندارد که از کرم ضد آفتاب استفاده میکنید یا ژل ضد آفتاب …

هر دوی آنها ممکن است بصورت فیزیکی و یا شیمیایی ارائه شوند. ضد آفتاب‌ هایی که دارای خواص شیمیایی (ارگانیک) هستند، نور خورشید را جذب می‌کنند. اما کرم‌ های ضد آفتاب دارای خواص فیزیکی (غیر آلی)، نور خورشید را منعکس کرده و آن را به فضا باز می‌گرداند. ضد آفتاب‌ های فیزیکی سنگین‌ تر از ضد آفتاب‌ های شیمیایی خود هستند و ماندگاری بیشتری روی پوست دارند؛ بنابراین استفاده از آن‌ها بیشتر برای پوست‌های حساس، خانم های باردار و کودکان توصیه می‌شود.

اهمیت و ضرورت استفاده از ضد آفتاب ها و این گونه محصولات مراقبتی به حدی است که تامین و حفظ بخش عمده‌ای از سلامت پوست وابسته به آنهاست. انواع ضد آفتاب در مدل‌ ها و دسته‌بندی‌ های مختلف در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرند که در بین آنها کرم‌ ها و ژل‌ ها محبوبیت بیشتری دارند. به طور قطع نمیتوان گفت که کرم ضد آفتاب بهتر است یا ژل ضد آفتاب …؟ چون هر کدام از این ها برای افراد مختلفی کاربرد دارد. اما در واقع آن چیزی که تاثیر ضد آفتاب را بیشتر میکند، نوع آن نیست؛ تداوم استفاده از آن است. اینکه شما هر روز قبل از بیرون رفتن و یا حتی زمان هایی که در خانه و زیر نور مهتابی هستید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید یک اصل مهم و کاربردی است. با توجه به تاثیر زیاد این محصولات بر سلامت پوست، هنگام خرید آنها، علاوه بر ساختار و فرمولاسیون نمونه مورد نظر، باید به برند سازنده و شهرت و اعتبار فروشگاه نیز توجه شود